Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli? Makyajda olduğu gibi, giyimle de kendinizi özetleyebilirsiniz. Kıyafetinizde sadece bir renk giymek, boy yanılsaması verir ve daha uzun bir silüet oluşturmanıza yardımcı olur. Özellikle koyu renkler sizi daha ince ve uzun gösterecektir. Birçok farklı renk ve desen, sofistike bir görünüm yaratır.Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusu bu sebeplere dayalı olarak oldukça önemlidir.

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyinme Önerileri

Topuklu Ayakkabı

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna alternatifler bulmak zor değildir. Bu amaç için yüksek topuklu bir seçenek ve vazgeçilmez olsa da, yanlış yüksek topuklu ayakkabı seçimi ayağın uzun olmaktan ziyade kama şeklinde görünmesine neden olabilir. Kısa boylu kadınlar için bu topuklu ayakkabılar her kadın için şık olmalı, kısa boylular ise ayakları kaba gösteren platform topuklulardan kaçınmalıdır. Sivri burunlu ayakkabılar zarif ayaklarınızla natürmort gibi uyum sağlar ve sizi her zaman daha uzun gösterir. Stiletto giyemiyorum ve kalın taban daha rahat diyorsanız, daha yumuşak yapılı biraz daha kalın topuklu bir modele yönelmelisiniz. Böylece modaya ayak uydurursunuz ve kötü bir silüet oluşturmazsınız.

Yüksel Bel

Türk kadınlarının standartlarına göre kısa boylu kadınlar genellikle kısa bacaklarından şikayet ederler ve hep mini giymek zorunda olduklarını düşünürler ki bu tamamen yanlış bir algıdır. Elbette mini giymek bacaklarınızı daha uzun gösterecektir, ancak mini giymek tek seçenek değildir. Yüksek belli pantolonlar, yüksek belli etekler ve yüksek belli şortlar giymek bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterecektir. Yüksek beller sayesinde bacaklarınızın hatları düz ve uzun görünüyor çünkü yüksek belli ürünler göz yanılsaması yaratıyor.

Uzun Elbise Modası

Kısa boylu kadınlar genellikle daha kısa mini elbiseleri tercih eder ve bu yanlış değil ama düz renk uzun bir elbise sadece sizi daha uzun göstermekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzdaki kusurları da kapatır.

Mini Kıyafetler Nasıl Giyilmelidir?

Mini kıyafetleri seviyorsanız, bilmeniz gereken birkaç şey var. Mini elbise giyerken bacak düzlüğü çok önemlidir. Kalın bacaklara mini giyerseniz, kendinizden daha kısa görünebilirsiniz ve bacaklarınız ince ve iyi durumda olmalıdır. Bacaklarınız düzgünse mini etek veya mini elbise size çok yakışacaktır. İnce bir bacak şekli oluşturmak için doğru ayakkabıları seçin.

Pantolon Seçimi

Pantolonlar her kadının vazgeçilmezi ve favori elbisesidir. Pantolonlar genellikle iş hayatınızda, günlük kullanımda hatta özel günlerde bile kurtarıcı oluyor. Peki, kısa boylular nasıl pantolon seçmeli? Aslında, doğru oranı bulmak önemlidir. Eğer zayıfsanız, dar ve yüksek belli pantolonları tercih edin. Bacak yapınız akıcı değilse uzun kloş bacaklar ve yüksek bir bel tercih etmelisiniz. İspanyol pantolonlardan hoşlanmıyorsanız uzun pantolonları tercih edebilirsiniz. Boyunuzdan daha uzun pantolonlarda tercih edebilir, topuklu ayakkabılarla giyebilir ve çok daha uzun göründüğünü fark edebilirsiniz.

Kısa Pantolonlardan Uzak Durun

Pantolon seçerken kısa paçalardan uzak durmaya çalışın. Ayakkabının üzerinde uzun olan pantolonlar, kalın paça görünümü yaratır ve daha kısa görünmesini sağlar. Ayaklarınızı bileklere kadar kapatan pantolonları tercih ederseniz daha uzun görüneceksiniz.

Dar Kıyafetler Tercih Edin

Boyu kısa olan kadınlar bol giysiler giymekten kaçınmalıdır. Zayıf insanlar her zaman daha uzun görünür. Kilo probleminiz varsa kendi bedeninizden bir beden büyük seçin, 2 veya 3 beden büyükten uzak durun.

Kalın Kemerler Kullanmayın

Kemerler aniden vücudu keserken, vücudunuzu böler ve gövde ile bacaklarınızı birbirinden ayırır. İnce tarz kemerler takınca vücut daha uzun görünüyor. Kemer takmak istediğinizde her zaman en incesini seçin. Kalın kemerlerin gövde veya bacak uzunluğunuzdan uzunluk çalmasına izin vermeyin. Kemerler için genel bir kural yoktur, ancak ince bir kemer bağlamak silüetinize daha çok yakışacaktır.

Koyu Renkli Kıyafetler Tercih Edin

Koyu renk giysiler hem kısa hem de kilolu insanlar için yararlıdır. Koyu renk giysiler genel duruşunuzu vurguladığından, gerçekte olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayabilir ve koyu renk giysiler sizi daha ince gösterebileceğinden zayıf insanlar her zaman daha uzun görünür. Boy kısalığı ve kilo sorunu olan kadınlar için koyu renk giysiler bir nimettir.

Büyük Çantalar Kullanmayın

Figürünüze göre giyinirken aksesuarlarla bazı detayları kaçırabilirsiniz. Boyu kısa olan kişiler, büyük boy bir çanta ile kısalacaktır çünkü çanta odak noktası olacaktır. Büyük bir çanta yerine orta boy bir çanta seçmek aslında hem fiziksel zindeliğiniz hem de boyunuzu ve düzlüğünüzü korumak açısından önemli bir detaydır. Doğru aksesuarların genel görünümünüz üzerinde büyük etkisi olabilir.

Sivri Burun Ayakkabı

Sivri burunlu ayakkabılar ve üçgen ayakkabılar her zaman bacaklarınızı uzatabilir ve sizi daha şık gösterebilir. Topuklu ayakkabı giyemeseniz bile çok sivri olmayan üçgen babetleri tercih edebilirsiniz. Daha uzun görünmek için diz üstü ayakkabılar da giyebilirsiniz.

Ayak Bileğinde Biten Ayakkabı Modeli

Tıpkı kemer ve pantolonların bacak boyumuzu kısaltması gibi, ayak bileğinde biten ayakkabılar da bacak boyumuzu kısaltır. Topuklarınızın ayak bileğinde kemer ve kayış detayları varsa, bacak boyunu keser ve şekilsiz gösterir. Bilekten bağcıklı ya da bilek açıklığı olan ayakkabıları tercih ederseniz daha iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Yaka Bölgesine Dikkat!

Kısa boylu kadınlar nasıl giyinmeli sorusuna verilecek yanıtlar arasında yaka bölgesi seçimleri oldukça önemsenmektedir. Balıkçı yaka veya boğazlı yaka boyun bölgenizi kısaltır. V yakalı ve U yakalı elbise detayları, gövdenizin daha uzun görünmesine yardımcı olur. Çok fazla derin yaka takmanıza gerek yok, simetrik ve sivri olmaları bile boynunuzu ve gövdenizi yine optik bir illüzyondan daha uzun gösterecektir. Kapalı yaka giyseniz bile silüetinize uygun ve onu diğer detaylarla tamamlayan bir yaka seçebilirsiniz. Size daha güzel bir görünüm ve daha uzun bir vücut verecektir.

Yorum yapın