Dermatop Krem nedir? Dermatop Krem ne için kullanılır?

Dermatop Krem nedir? Dermatop Krem ne için kullanılır? Bir çok insanın sorunu olan cilt problemleri ve cilt hastalıkları ile dertlenip çözüm için bir çok seçenekler denemektedirler. Cilt kusurları, hastalıkları olan kişilerin egzama, döküntü, kaşıntı gibi problemlerde kullandıkları Dermatop krem ile bir çok kullanıcı tarafından çözüm bulmuşlardır.

Dermatop krem kullananların artması, doktor tavsiyesi ile kullanan veya cilt hastalığı olan kişilerin araştırması ile Dermatop krem nedir? Kimler kullanmalıdır? Muadili nedir? Fiyatı ne kadar? Gibi bir çok merak edilen ve daha fazlası soruları siz değerli okurlarımız için yazımızda cevapladık.

Dermatop Krem nedir?

Vücudumuzun en dış katmanı olan derinin koruyucu, güzellik gibi etkenleri ile insanların çok dikkat ettiği ve özendiği vücut tamamıdır. Özellikle gözle görülen vücut deri kısımlarımızda oluşan ufak bir rahatsızlıkta bile telaşlanıp çözümler aranmaktadır. İşte Dermatop merhem ise oluşan o sorunların, hastalıkların çözümlerinde kullanılan etkili ve kullanıcıları tarafından memnun olunan kremlerin başlarında gelmektedir.

Dermatop Merhem ne işe yarar?

Dermatop merheminin içerisinde bulunan kortikosteroid etkeni sayesinde deri üzerisinde bulunan bakteri, enfeksiyonları yok etmeye ve oluşumunu önlemeye sağlayarak enflamasyonun oluşturduğu belirti ve bulguları ortadan kaldırır. Bu kremdeki etkisi ise deride ki İltihap giderici, alerji giderici, kaşıntı giderici, akıntı giderici ve hücre çoğalmasını önleyici etkilere sahiptir.

Dermatop Krem etken maddesi nedir?

İçerisindeki etken maddesi Prednikarbat 2.5 mg/g olan kortikosteroid türevi bir merhemdir.

Dermatop 2.5 Krem kimler kullanabilir?

Deri hastalığı olan kişilerin kullanabileceği ama kullanacak kişilerin içeriğine bakıp alerjisi olmayan kişilerin kullanması gerekir. Dermatop 2.5 krem kullanmadan önce cildin ufak bir kısmına deneyip eğer alerjik reaksiyon göstermeyen kişilerin kullanabileceği bir kremdir. Küçük çocukların da kullanabileceği kremdir ama bebeklerde kullanılmamalıdır.

Dermatop Krem hamileler kullanabilir mi?

Doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Dermatop Krem ne için kullanılır?

Ciltte oluşan problemlerde hemen kurtulmak için bir çok çözüm ararız, DERMATOP krem ile ciltte oluşan bu problemlere çözüm bulabilirsiniz;

 • Deride ki iltihabı gidermek için,
 • Deride kaşıntı gidermek için,
 • Sivilce, akne oluşumunu önlemek için,
 • Akut ve kronik deri hastalıklarında doktor tavsiyesi ile kullanılır,
 • Sulantılı deri lezyonların tedavisinde kullanılır,

Dermatop Krem sivilceyi önler mi?

Evet sivilce çıkmasını enfeksiyonları önleyerek önleyebilir.

Dermatop Krem kullanılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bir çok krem de olduğu gibi bu kremde de altta maddelenmiş durumlar olduğunda dikkat edilmelidir;

 • Yüzünüze sürüyorsanız, gözünüze kaçmamasına dikkat ediniz.
 • Doktorunuz tedavinin beklenen fayda ve risklerini dikkatlice değerlendirmeden,
 • DERMATOP’un hemen göz çevresi bölgesinde tekrarlanan veya uzun süreli kullanımından kaçınınız. Tedaviye karar verilmesi durumunda, doktorunuz tedavi boyunca sizi takip altında tutacaktır. DERMATOP’un konjunktival kese içerisine sürekli olarak düşük miktarlarda girmesi, göz içi basıncında artışa sebep olabilir.
 • Bulanık görme veya başka görme bozuklukları ortaya çıkarsa, doktorunuza danışınız.
 • DERMATOP’un sürekli ve uzun süreli (4 haftadan daha fazla) kullanımından kaçınınız.
 • DERMATOP bebeklerde, etkin madde prednikarbatın deriden emilimi sonrası sistemik reaksiyonların tehlikesinde artış nedeniyle (örneğin büyüme gecikmesi), yalnızca zorunlu olduğu durumlarda kullanılmalıdır. DERMATOP tedavisinin kaçınılmaz olduğu durumlarda kullanımı, başarılı bir tedavi için tam olarak gerekli olan miktarlar ile sınırlı tutulmalıdır.
 • Bakteri ve/veya mantar enfeksiyonlarının belirtilerinin tedavisinde antibakteriyel veya antimikotik tedaviyle birlikte kullanılmalıdır.
 • DERMATOP cinsel organların yakınındaki bölgelerde kullanıldığında içerdiği mineral yağ, prezervatifin sızdırmasına veya yırtılmasına neden olabilir. Dolayısıyla prezervatiflerin koruyuculuğunun azalmasına neden olabilir.

Yukarıda yazılan maddeler de Dermatop krem reçetesinde olup bunların biri daha önce kullanımda olması yada bu durumların kullanım süreci içinde olmasında doktorunuza başvurunuz ve özellikle göz çevresinde kullanımında dikkat edilmelidir.

dermatop krem nedir 3
dermatop krem nedir

Dermatop Krem nasıl kullanılmalıdır?

Krem doktorunuz ya da eczacınızdan aksi bir şey söylemediği sürece günde 1 kez sorun olan cilt bölgesine ince katman şeklinde uygulanmalıdır. Krem uygulanan bölge temiz olmalı ve uyguladığınız el de önceden yıkanmalıdır ve krem bir defa da alıp ağzını kapadıktan sonra sorunlu olan cilde temas ettikten sonra elinizi tekrar dezenfekte etmeden kreme dokunmamalısınız.

Dermatop 2.5 mg 30 gr. merhemin muadili nedir?

Muadil olarar adlandırılan krem, ilaçlarınaynı içerikte olup farklı isimlerde olmasıdır yani farklı isimlerde oldukları halde aynı işlevi görsetmektedirler. Dermatop merheminde muadilleri şunlardır;

 • Dermatop 20 ml topikal solüsyon
 • Peıtel %0.25 mg 30 gr krem
dermatop krem nedir 4
dermatop krem nedir

Dermatop Krem nereden alınabilir?

Dermatop krem eczanelerde satılmaktadır. Eczanelerde reçetesiz olarak da alınabilecek krem doktor reçetesi ile de alınabilir.

Dermatop Krem fiyatı ne kadar?

Eczaneler de KDV dahil 2021 satış fiyatı 23.17 tl’dir.

Dermatop Krem kullanıcıların yorumları nasıldır?

Yanık ve alerji için çok severek kullandığım ilaç bu. Hem çok etkili hem de diğer muadilleri gibi muadillleri gibi pahalı değil.

içinde çok hafif kortizon bulunan, hafif olduğu için yüzde de kullanılabilen bence hiç abartmıyorum mucize olan egzama merhemi. cildimde sürekli kuruluk olur, alerji olur, egzama çıkar, pişik çıkar; dermatop bu saydıklarımın hepsine de iyi gelir. zaten piyasada muadili de yoktur. inanılmaz alerjik bir cildim olduğu için ıssız adaya giderken alacağım ilk şey gerçekten.

çok sevdiğim merhem. madecassol, bepanthen vb. yerine bu kremi tercih ediyorum. özellikle yanık, alerji ve yaralara inanılmaz iyi geliyor. her derde deva benim için.

Yorum yapın