Kına İle Kumral Saç Elde Etme

Kına İle Kumral Saç Elde Etme: Saç rengini değiştirmek isteyen birçok kadın, saçlarına zarar verebileceğinden endişelenerek boya işlemlerinden çekinir. Ancak, saç rengini doğal yöntemlerle değiştirmek mümkündür. Kına, saç rengini değiştiren ve saçı besleyen harika bir malzemedir. Kınayı kullanarak saç renginizi istediğiniz gibi dönüştürebilirsiniz. Kahverengiden kızıla kadar geniş bir renk yelpazesi sunar. Üstelik hiçbir kimyasal boyaya ihtiyaç duymadan sadece kına kullanarak saçlarınızı kumral hale getirebilirsiniz. Kına İle Kumral Saç Elde Etmek için yapmanız gereken tek şey, kınanın yoğunluğunu doğru bir şekilde ayarlamaktır. Doğru ölçüleri kullanarak istediğiniz renge kınayla ulaşabilirsiniz.

Kına İle Kumral Saç Elde Etme – Kına İle Kumral Renk Nasıl Yapılır?

Kına ile kumral saç rengi elde etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Kınanın Kıvamını Ayarlama: Saç renginize bağlı olarak kınanın kıvamını ayarlamalısınız. Eğer açık renk saçlara sahipseniz, kına miktarını azaltmalısınız. Koyu saç renginiz varsa daha fazla kına kullanmalısınız.
  2. Kına Karışımını Hazırlama: Bir karıştırma kabına yaklaşık 2 fincan kına koyun. Üzerine 1 fincan kaynar su ve 2 çorba kaşığı sirke ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin.
  3. Karışımı Sıcak Tutma: Hazırladığınız kına karışımını sıcak tutmanız gerekiyor. Bunu yapmak için karışımı kâse ile birlikte içinde kaynar su bulunan geniş bir kabın içine koyun. Bu sayede kına soğumadan kullanılabilir.
  4. Dikkat Edilmesi Gerekenler: Kına karışımının içine fazladan su girmemesine dikkat edin, kıvamını bozmamak için su eklemeyin.
  5. Saça Uygulama: Saça uygulama kısmında tüm saçınızı bölümlere ayırarak ve tarayarak kınayı sürün. Kınayı saçın her tarafına eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olun.
  6. Başınızı Kapama: Kınayı saça uyguladıktan sonra başınızı bir tülbentle örtün. Kınayı saçta tutmak için bu şekilde bekletmelisiniz.
  7. Bekleme Süresi: Saçınıza kınayı uyguladıktan sonra 3 ila 4 saat arası bir süre beklemelisiniz.
  8. Yıkama: Bekleme süresi sona erdiğinde saçınızı iyice yıkayın. Kınayı temizlemek için sabun veya şampuan kullanabilirsiniz.

Bu süre sonunda saçınızı iyice yıkayarak kına ile kumral saç rengini elde edebilirsiniz.

Kına ile Saç Boyası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İstediğiniz saç rengine kavuşmak için kınayı doğru bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Kullanacağınız kına ölçüsünü saçınızın rengine ve yoğunluğuna göre kendiniz ayarlamalısınız. Genellikle malzemelerin bol tutulması tüm saça uygulama sırasında rahatlık sağlar. Bu nedenle malzemeleri eksik koymak yerine fazladan koyabilirsiniz. Saç renginin tam oturması bekletme süresi de önemlidir. Az ya da çok bekletilen kına saçta farklı renge neden olur. Tam istenilen renge ulaşmak için bekletme süresine dikkat edilmelidir.

Kına ile saç boyası metal bir kâse ya da kap içerisinde hazırlanması gerekir. Kullanacağınız karıştırma aleti de metal olmalıdır. Kınayı saça uygulama işleminden bir gün önce hazırlamanız, kınanın daha iyi oturmasını sağlayacaktır. Yaklaşık 10 ya da 12 saat bekletilen kına, saç için daha iyi sonuçlar vermektedir. Kına işlemini saça uygulamadan önce saçın, saç kremi ile nemlenmesi daha parlak gözükmesini sağlayacaktır. Tüm saçınızı taradıktan sonra diplerinden başlayarak saç uçlarına kadar saç kremi sürebilirsiniz.


Kına İle Kestane Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?

Saç derisi için oldukça faydalı olan kına aynı zamanda saçı besleyerek daha güçlü uzamasını da sağlamaktadır. Özellikle sürekli saç dökülmesi yaşayan kişiler için kına saç derisini beslemektedir. Saç kökünü güçlendirerek daha sağlam olmasına yardımcı olur. Saç derisi hastalıklarından olan egzama hastalığı için doğal tedavi yöntemidir. Sürekli kaşıntı ve saç derisinde dökülme yaşayan kişiler için bu rahatsızlığı gidermektedir. İçerisinde pek çok vitamin bulunan kına, saç için en iyi maskedir.

Saça uygulanan ağır işlemler sonrasında saçta kırılmalar ve kopmalar görülebilir. Saçların kırık görüntüsünden kurtulmak ve kırıkların giderilmesi için saça kına maskeleri uygulanmaktadır. Saç boyası yerine kına ile rengini değiştirmek isteyen kişiler, bu işlem sonrasında saçın daha güçlü ve parlak olduğunu fark edecektir. Saç kökünü uçtan uca besleyen vitaminler bulunduran kına aynı zamanda saçın hızlı uzamasına da yardımcı olur.

Kızıl Saçlara Kına Saç Uygulaması

Kına İle Kumral Saç Elde Etme hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar bölümünden paylaşabilirsiniz. Kına İle Kumral Saç Elde Etme isimli konuyu okuduğunuz için teşekkür ederiz.Kına İle Kahverengi Saç Elde Etme

Yorum yapın