Ten Renginize Uygun Saç Renkleri

Saç rengi ve deseni kadınların güzelliğini göstermekte oldukça önemli rol üstlenmektedir. Ten renginize uygun saç rengini yakalamak renk seçeneklerinin arasında seçim yapmanızı zorlaştırıcı bir durum olabilir. Saç renginizde değişiklik yapmak zevkli olduğu kadarda zorlu bir süreçtir. Cilt rengimiz soğuk ve sıcak olarak ikiye ayrılmaktadır. Soğuk cilt renklerine beyaz ve açık renkler oldukça yakışmaktadır. Sıcak cilt renklerindeyse buğday ve esmer tonları daha çok yakışır. Ten renginize uygun saç renkleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır.  

Buğday Cilt Tonuna Yakışan Renkler 

Çikolata, kahve tonları, koyu kestane ve kumral tonlar buğday cilt tonuna sahip olanlar için en uygun renklerdir. Kumral saç rengine en çok yakışan ten rengi buğday ten rengidir. Eğer canlı ve parlak bir saç rengine sahip olmak istiyorsanız tavsiye ettiğimiz saç renkleri vazgeçilmeziniz olacaktır. Ten renginize uygun saç renkleri için öncelikle kendi ten renginizi tanımlanmanız şarttır.  

Buğday saç rengine yakışan bir diğer ton ise karamel tonlardır ten renginizle sıcacık bir uyum sağlamakla beraber sizi çok daha güzel gösterecektir. Kadınlar için açık ton saç renkleri vazgeçilemez bir alternatiftir buğday tenlilere ise yakışan saç renklerinde koyu sarı saç rengi başlarda gelmektedir. İçinde küllü yansımaları olan koyu sarı saç rengi buğday tenli kadınlara oldukça yakışacaktır. 

Beyaz Cilt Tonuna Yakışan Renkler

Tüm saç renkleri beyaz tenlilere yakışabilir ama en çok yakışan renkler arasında buzlu çikolata kahve, bakır, küllü kahve gibi küllü tonlar ve kızıl tonda saç renkleri fazlasıyla yakışmaktadır. Beyaz ten rengine sahipseniz saçınızın doğal rengini soğuk yansımalarla aydınlatmak istediğinizde parlak küllü sarı beyaz tenli kadınlara oldukça yakışacak saçlarınıza yansıttığı parlaklıkla sizi çok daha güzel gösterecektir. Beyaz  ten rengine sahip kadınlar için bir diğer seçenek ise koyu ton olan bitter çikolata ’dır

Küllü kahverengi saç modelleri
Küllü kahverengi saç modelleri

Esmer Cilt Tonuna Yakışan Renkler  

Esmer bir kadınsanız koyu saç renklerini tercih etmelisiniz. Kahverengi, siyah, mavi siyah, koyu kızıl tonları esmer cilt rengine sahip kadınlar için çok daha güzel bir görünüm elde etmelerine neden olacaktır. Eğer açık sarı tonları istiyorsanız kontrası yüksek platin sarısı ve dore renkleri deneyebilirsiniz.

Koyu kızıl saç modelleri
Koyu kızıl saç modelleri

Bronz Cilt Tonuna Yakışan Renkler 

Yaz aylarında bronz bir görünüm elde etmek her kadın için güzel bir görünüm elde etmek anlamına gelir. Bronz görünümünüzü doğru saç renkleriyle tamamlamalısınız. Bronz ten rengine en çok yakışan renklerden biri ise küllü sarıdır. Özellikle renkli göze sahip kadınlara muhteşem bir hava katacaktır. Saçlarınız kahve tonlarıysa, bronz teninizin altın ışıltısına uyum sağlayacaktır. Bronz ten rengine sahip kadınlar için bir diğer alternatif ise altın yansımalı saç renkleri olacak sizin çok daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Küllü sarı saç renk modelleri
Küllü sarı saç renk modelleri

Küllü yansımalar bronz ten rengine çok yakışmaktadır küllü açık kahve saç rengini denemeniz saçlarınızın çok daha canlı bir görünüm elde etmesine neden olacaktır. Bronz cilt renginizle uyumlu bir diğer saç rengi ise balköpüğü olacaktır bu saç rengi hem çok doğal hem de süper parlak gözükecektir. Bal karamel rengi de bronz tene en çok yakışan saç renklerinden biridir bu renkle çok havalı görüneceğinizden hiç şüpheniz olmasın. 

Kadınlar için saçlarının canlı ve doğal renkte durması çok önemlidir ten renginize uygun bir saç rengine sahip olabilmeniz için gerekli tüyoları verdik. Verilen önerilerle çok daha güzel bir görünüm edebilir, çok daha genç gösterebilirsiniz. Elbette ki ten renginize uygun saç renkleri konusunda bilgi sahibi olmanız sizi çok daha şık ve güzel gösterecektir.  

Esmer Tene Yakışan Saç Renkleri 

Saçlarımız vücudumuzun önemli bir parçasıdır. Hiç tanımadığınız biri ile karşılaştığınızda bakacağınız ilk üç şeyden biri tabi ki o kişinin saçlarıdır. Bugün vücudumuzun vazgeçilmez bir parçası olan saçlarımız da esmer tene yakışan saç renkleri üzerinde duracağız. 

Koyu Renk Ve Siyah Saçlar 

Esmer tene yakışan saç renkleri arasında en önde gelen ve en çok tercih edilen tabi ki teniniz ile tezat oluşturmayacak koyu bir renktir. Ne kadar kıyafetler de bu tercih böyle olmasa da yani, teni açık renk olan bir insanın koyu bir kazak tercih etmesi güzel bir tezat oluşturarak kişinin açık renkli tenini öne çıkarır, fakat esmer tene yakışan saç renkleri konusuna geldiğimizde kesinlikle esmer tene açık bir saç renginin gitmeyeceğini söyleyebiliriz.

Esmer tene yakışan koyu kahve saç rengi
Esmer tene yakışan koyu kahve saç rengi

Esmer teninizin üzerine en güzel uyum sağlayacak saç rengi siyah ve koyu kahve gibi renklerdir. Koyu renk saçlarınız teninizle uyumlu bir halde şık bir görüntü sergiler ve size dominant bir duruş verir. İş hayatında da esmer teninizin üzerine giydiğiniz beyaz gömlekleriniz ile oldukça hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Eğer esmer bir tene sahipseniz kesinlikle bunu tamamlayan siyah veya koyu kahve gibi tercihleri seçeceğiniz den emin olun. 

İşlenmiş Farklı Ton Renkler İçeren Saçlar 

İşlenmiş saçlar konusuna geldiğimiz de bu işlemin ne olduğu ve saçın kaç ton açıldığı gibi konular da çok önemlidir. Eğer saçlarınıza balyaj işlemi yaptırdıysanız bu saçlarınızın tonunu absürt bir şekilde fazla açmak yerine, doğal bir görüntü sağlayacağı için esmer teniniz üzerinde işlenmiş saçlarınız sırıtmayacaktır.

Esmer ten balyajlı saç modelleri
Esmer ten balyajlı saç modelleri

 

Fakat röfle gibi ağır ve renk tonunun çok fazla açıldığı bir işlem tercih ettiyseniz yanlış bir tercih yaptığınızı üzülerek söylemeliyiz. Saçlarınızda ki bu ani renk geçişi esmer teniniz üzerinde hiç de hoş durmayacaktır. Özellikle saçlarınız uzunsa röfle işleminden geçen 4 – 5 ton açık saçlarınız, esmer teninizin üzerine düştüğünde hoş olmayan bir görüntü oluşturacaktır. O yüzden esmer tene yakışan saç renkleri arasında balyaj vb. gibi işlemlerden geçmiş açık renklerin olmadığını söyleyebiliriz. 

Sarı Ve Açık Renkli Saçlar

Esmer tene sahipseniz kesinlikle son tercihiniz sarıya yakın açık renkli saçlardır. Bir sonraki başlığımızda esmer tene sahip olup sarı ve açık renkli saçlardan vazgeçemeyenlere de değineceğiz. Şimdiye kadar ki başlıklarda da bahsettiğimiz gibi esmer bir tene sahipseniz lütfen güzel görüntünüzü açık renkli saçlar ile mahvetmeyin. Bu başlığımızı fazla uzatmadan diyebileceğimiz tek şey bu: Esmer tene yakışan saç renkleri arasında kesinlikle açık tonlarda renklerin yer olmadığı.  

Açık Tonlardan Vazgeçemeyenler İçin Tavsiyeler 

Eğer esmer tene yakışan saç renkleri arıyorsanız ve yazımızın bu kısmına kadar gelip açık tonların esmer tene yakışmadığını öğrendiyseniz canınızı sıkmayın. Bu konu da görüntünüzü bozmayacak ve absürt durmayacak açık tonlar konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız. Eğer saçlarınız da teniniz gibi koyu tonlardaysa balyaj işlemini tercih edip daha açık fakat doğal görüntünüzü bozmayacak bir renk elde edebilirsiz.  

Fakat yazımız da bahsettiğimiz gibi röfle işleminden kesinlikle uzak durmalısınız. Bu işlem size yeterli gelmediyse ve daha da açık tonlara ilerlemek istiyorsanız saç renginizi açmalısınız. Renk tercihleriniz arasında platin sarısı gibi renklerden çok kumral veya açık kahve gibi renklere yer vermenizi öneririz.  

Fakat gerçekten çok fazla açık tonda bir renk seçiminde kararlıysanız, saçınıza vereceğiniz şekil ile bu durumu hoş bir görüntüye çevirmek de mümkün. Kabarık ve kıvırcık açık renkli saçlarınız esmer teniniz üzerinde gayet hoş duracaktır. Bu moda Latin Amerika’da oldukça meşhur ve tercih edilen bir modeldir. Bu seçim size dominant bir görüntü vermese de şık ve sevimli göstereceğinden eminiz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın