Elidel Krem nedir? Elidel Krem vitiligoya iyi gelir mi?

Elidel Krem nedir? Elidel Krem vitiligoya iyi gelir mi? Ciltte bir çok problemlerde ve özellikle egzama ve egzama çeşitlerinden de atopik dermatik tedavisinde yararı kullanalar tarafından anlatılmaktadır. İçerisindeki etken maddeler ile kafa karıştırılan krem kanser yarar söz konusu ile kullananların veya kullanmak isteyenlerin kafasını karıştırmıştır.

Kremin kaşıntı, egzama, enfeksiyon cilt hastalıkları ve hatta vitiligoya faydası olduğunu vaat etmesi ile beraber bu sorunları yaşayanların akıllarını karıştıran ve merak ettikleri konular oluşmuştur. Elider Krem nedir? Fiyatı nedir? Vitiligoyı tedavi ediyor mu? Kullananların yorumları? Gibi ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık. Keyifli okurlar.

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ ELİDEL KREM KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE sacbilgisi.net VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Elidel Krem nedir?

İçerisindeki pimekrolimus etken maddesi ve elden etkin maddeleri ile kaşıntı ve enfeksiyon kaynaklı hastalıkların tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir. İçerisindeki maddeler ile kaşıntı gibi cilt hastalıklarında da kaşıntıyı giderme etkisi bulunan bir deri merhem ilacı olarak bilinmektedir.

Elidel Krem nedir
Elidel Krem nedir

Elidel Krem ne işe yarar?

Kremin içerisindeki etkin maddeler ile ciddi ve kronik denilen cilt hastalıklarının semptomlarını azaltma ve hastalığın yayılmasını engelleme, kronik olmayan cilt hastalıklarının bir kısmında da büyük etki eden kremdir. Elidel kremin kullanım alanları şunlardır;

  • Egzama, özellikle 2 yaş altı çocuklarda egzamayı hafifletmek için kullanılır.
  • Kızarıklık, kaşıntı ve küçük şişlik gibi şikayetleri giderir,
  • Atopik dermatit tedavisinde etkilidir.

Elidel Krem kanser yapar mı?

İçerisindeki etmen maddelerden kaynaklı olarak kanser yapabileceği tartışılan konulardandır ama tam bir kesin bir bilgi varılmamıştır ve araştırılıyordur.

Elidel Krem nasıl kullanılır?

Doktor veya eczacınızın tavsiyesine bağlı olarak önerilen süre boyunca kullanılmalıdır. Kremi 6 hafta kullanım süresi ve günde iki kere sabah ve akşam olacak şekilde kullanılmalıdır. Kremi kullanmadan önce içeriğindeki etkin maddelere alerjiniz olmadığına ve Nethern adlı genetik hastalığa sahip olanalar kullanmamalıdır. Kullanmadan önce cildin ufak kısmında alerjik olarak denedikten sonra temiz ve kuru cilde parmak uçları ile sürülmelidir. Sürülen el, krem sürülmeden önce ve sürüldükten sonra yıkanmalıdır.

Kremin uzun süreli kullanımı cildi inceltme ve deri altına geçme ile kanser yapma etkisi olabileceği tartışılan konulardan olduğu için 6 haftadan fazla veya doktor tavsiyesinden fazla kullanılmamalıdır.

Vitiligo nedir?

Cüvutta deriye renk veren melanin pigmentinin yetersizliği veya ölmesi nedeniyle cilt üzerindeki koyu lekelerdir. Cildin tüm bölgesinde olabileceği gibi, bulaşıcı ve tehdit edici değildir. Vücudun renk vermesini sağlayan elanin pigmentini yeniden oluşturulamadığı için de vitiligo tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktır. Ama belli bölgede ise yayılmasını engellenebilir.

Elidel Krem nedir 234
Elidel Krem nedir

Liken planus nedir?

Vücudun belli bölgelerine tutunabilen deri enflamasyon hastalıktır. Atak olarak tekrarlayabilen ve genelde 2 yılda tedavisi süren bir cilt hastalığıdır.

Elidel Krem vitiligoya iyi gelir mi?

Vitiligo bilindiği üzere hem kronik hem de melanin pigmenti yetersizliği yada olmamasından kaynaklı olan bir cilt hastalığı olduğu için kesin bir tedavisi yoktur. Ama küçük depigmentasyon olan bireylerde Elidel merhem yarar sağlanabileceği söyleniyor. Hem yayılmasını hem de ilerlemesini durdurmasına sağlıyor.

Elidel Krem liken planus da kullanılır mı?

İçerisindeki etkin maddeler kaşıntıyı önlediğinden plansus hastalığının neden olduğu kaşıntıyı önlemede ve enfeksiyonu gidermede yardımcı olan ve etkili kremdir. İçerisindeki kalsinörin inhibe etme özelliği ile beraber iltihabı önleme ve oluşan iltihabı da yok etmede yararlı olduğundan plansus tedavisinde kullanılabilmektedir.

Elidel. Krem nedir
Elidel. Krem nedir

Elidel Krem fiyatı nedir?

2022 aralık ayında düzenlenen son fiyat ile Elider krem 2023 fiyatı 305.77 TL olarak satılmaktadır.

Elidel Krem reçetesiz satılır mı?

Reçetesiz de satılabilmektedir.

Elidel Krem satın al!

Krem sadece eczanelerde satılmaktadır. Eczanelerde reçetesiz de alınabileceği ama doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Elidel Krem nedir
Elidel Krem

Elidel Krem muadili nedir?

Kremin muadili bulunmamaktadır.

Elidel Krem kullananların yorumları nelerdir?

Genital bölgede şiddetli yanma problemim var. 4 ay önce egzama denildi ve doktor Elidel krem verdi. Bu krem sadece atopik dermatitde mi kullanılıyor.Kullandım ama iyi gelmedi.

kendi egzama tedavimde kullandigim, benim icin en hizli sekilde etkili olan kremdir. performansta buna yakin krem icin (bkz: advantan) yine de az ve nadir kullanmaya dikkat ediyorum, kortizonlu oldugu icin

sedef ve egzama için kullanılan yüzlerce çeşit kortizonlu krem ve pomattan sonra, “bunda kortizon yok hem de fiyatı 100 liraymış” laflarını duyunca adama acaba dedirten ilaç. üstündeki pimecrolimus etken maddesinin adını da görünce bir tür süper bakteriyi yanına alarak cilt rahatsızlıklarına savaş açtığını düşünüyor insan.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

“Elidel Krem nedir? Elidel Krem vitiligoya iyi gelir mi?” üzerine bir yorum

Yorum yapın