Dolgit Krem Nedir? Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Dolgit Krem Nedir: Dolgit krem, eczanelerden temin edebileceğiniz ağrı kesici özelliği olan bir kremdir. İbuprofen etkili olan kremin içeriğinde sodyum tozu da kullanılmıştır. İçeriğindeki maddeler, eklem ağrılarına iyi geldiği bilinen ve romatizma tedavilerinde kullanılan maddelerdir. Dolgit krem kullanımına dikkat edildiği sürece kemik ağrılarında azalma olduğu görülebilir.

Dolgit Krem Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda adını daha çok duyduğumuz Dolgit krem, kemik ağrılarının tedavilerinde kullanılmaktadır. Eklem ve kas ağrılarına, kemik ağrılarına iyi geldiği bilinir. Dolgit krem kullananlar fayda sağladığını sıklıkla dile getirdiği için merak edilen kremlerden biri haline gelmiştir. Ancak kremin bilinçsiz bir şekilde kullanılmaması, uzman tavsiyesi alınması oldukça önemlidir.

Boyun ağrıları, bel ağrısı, diz ağrısı gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olur. Spor yaparken yaşanan burkulma, içten yırtılma sorunlarında da kullanılabilir. Menisküs, bel fıtığı, romatizma hastalıklarında tedavi amaçlı kullanılabilmektedir. Dolgit krem kullanımı günde 1 kereden fazla olmamalı, krem sürülen bölgeye masaj yaparak dağıtılmalıdır.

dolgit krem ne ise yarar
dolgit krem ne ise yarar

Dolgit kremi için bir nevi kas gevşetici krem de demek hiç de yanlış olmaz. Bu krem, doktorlar tarafından Kas ve eklem ağrılarının giderilmesi ve burada meydana gelen herhangi bir sorun kas sıkışması ya da sinir sıkışması gibi bir durum söz konusu olduğu zaman tedavinin sağlanması için verilir.

Dolgit sadece doktor reçetesi ile verilen ve bir tek eczanelerde bulunabilen bir ilaçtır. Bu kreme ilaç dememizin sebebi ciddi anlamda rahatsızlıklara iyi gelmesi ve kas ve eklemlerin şiddetli ağrılarına bir çözüm yolu bulmak amacıyla kullanılmasıdır. Bu sebepten dolayı Dolgit Krem de bir çeşit tıbbi ilaçtır.

Dolgit Krem Nedir?

Bu kremi en açık ve anlaşılır şekilde açıklayacak olursak bu krem kesinlikle kozmetik bir krem değildir diyebiliriz. Doktorların kas ve kemik ağrısı gibi durumlarda reçetelerinde belirtmiş olduğu bir ilaç olarak karşımıza çıkan Dolgit Krem, son derece etkili bir kas gevşetici olarak düşünülebilir. Romatizmaya da kireçlenme gibi durumlarda sık sık adından söz edilen Dolgit Krem eczanelerde 100 gramlık ya da 500 miligramlık tüpler içerisinde yer alır.

Dolgit Krem Ne İçin Kullanılır?

Dolgit Krem ne için kullanılır konusuna gelecek olursak Dolgit Kremin şu durumlarda kullanılması gerekir;

  • Kas ve kemik ağrıları
  • Romatizma
  • Kas ve sinir sıkışması
  • Sakatlanmalar

Dolgit biraz sakatlanmalar ya da romatizma veya kemik ve kas sıkışması gibi durumlar söz konusu olduğu zaman kas gevşetici bir etki yaratarak bu olumsuz durumun semptomlarının ortadan kaldırılmasına sebep olur. Etkisini çok hızlı bir şekilde gösteren bir kremdir. Ve böyle olduğu için pek çok kişi tarafından ve doktorlar tarafından en çok tercih edilen medikal ilaçlar arasında yer alır.

Dolgit Krem Yan Etkileri

Dolgit Krem yan etkileri ciltte meydana gelen kızarıklıklar, nefes almakta güçlük çekme durumu, ışığa karşı duyarlılık ya da hissetmek gibi etkiler olacaktır. Aynı zamanda Dolgit Krem için bir yan etkiden daha söz edecek olursak, bu da Dolgit Krem’in uygulandığı alanda karıncalanma hissinin meydana gelmesi olacaktır.

Dolgit Krem Faydaları

Dolgit Krem faydaları arasında şunları saymak mümkün olacaktır;

  • Ağrı kesici bir özelliğe sahiptir
  • Kemikleri ve kasları rahatlatır, kasları gevşetir
  • Migren ataklarının tedavi edilmesinde kullanılır
  • Bel ve boyun fıtığına iyi gelir
  • Menisküs adı verilen hastalığın iltihap tedavisi için kullanılır
  • Kollarda ve bacaklarda iç yırtıklar meydana gelmiş ise bu yırtıkların tedavi edilmesinde çok büyük bir rol oynar

Dolgit Krem Bacak Ağrısına İyi Gelir Mi?

Dolgit krem, bacak ağrılarına iyi geldiği bilinen kremler arasındadır. Ağrı kesici etkisi olan kremi, ağrıyan bölgelere masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kremin uygulandığı bölgede uyuşma ve his kaybı olabileceği için 1 saat kadar ağırlık kaldırılmamalı, bacağın yorulmasına neden olacak aktiviteler yapılmamalıdır. His kaybından dolayı bacağınıza daha çok zarar verebileceğiniz için istirahat saatlerinde krem kullanmalısınız.

dolgit krem bacak
dolgit krem bacak

Dolgit kremin etkili bir içeriği olduğu için hamilelerin, emziren kadınların ve 14 yaş altındaki çocukların kullanmaması tavsiye edilir. Kullanacak olan kişilerinse kremi kullanmaya engel bir hastalığı olmamalıdır. Dolgit krem zararları arasında ciltte hassasiyet, nefes darlığı, ışığa hassasiyet gibi yan etkiler vardır. Yan etkileri görüldüğünde krem kullanımına ara verilmelidir.

Dolgit Krem Fiyatı ve Reçetesiz Alınır Mı?

Dolgit kremi satın almak için reçeteniz olması zorunlu değildir. Eczanelerde bulunan dolgit kremin fiyatı 37 TL gibi fiyatla satın alabilirsiniz. Doktorların reçete etmesi halinde ise daha düşük ücretlerle temin etmeniz mümkündür. Dolgit krem satın alırken eczacılardan kullanım süresi, yan etkileri, nasıl kullanılacağı gibi bilgileri mutlaka öğrenmelisiniz.

Tavsiye Yazı : Botoks Nedir? Botoks Fiyatları – Botoksun Faydaları ve Zararları

Yorum yapın