Acnemix Ne İşe Yarar? Acnemix Jel Nasıl Kullanılır? Acnemix Fiyat 2023

Sivilcelerle baş etmekte zorlananlar için acnemix jel sivilceleri kısa zamanda yok etmeye yaramaktadır. İçerisinde benzoil peroksit ve eritromisin adlı etkin maddeleri içermektedir. Cilt üzerine uygulanmak için hazırlanmış jel kıvamında bir kremdir.Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren acnemix jel sivilce sorunlarıyla uğraşanların mucizesi olmuştur. Acnemix jel cilt üzerindeki bakterileri yok etmeye yardımcı olmaktadır. Bu da yeni sivilce oluşumuna engel olmaktadır. Acnemix jel sivilceleri yok eder mi? merak edilen sorulardandır. Ve tam da bu amaca hizmet eden krem her cilt tipine göre üretilmiştir. Cildin yağ seviyesini dengelemeye de yaramaktadır.

Acnemix Ne Ise Yarar
Acnemix Ne Ise Yarar

Acnemix Ne İşe Yarar ?

En önemli ve dikkat çeken özelliği ise akne sorunlarını ortadan kaldırmaktadır. Siyah noktaları da temizlemeye yarayan bu jel cildi aşırı kurutmadan derinlemesine temizlemektedir. Ciltteki koyu lekeleri kurutup akne oluşmasının önüne geçmektedir. Cildi yavaş yavaş iyileştirip her tehdide karşı korumaktadır. Acnemix jel ne işe yarar? ciltte istenmeyen ve rahatsız eden her türlü lekeyle baş etmeye çalışır.

Acnemix Nasıl Kullanılır?

Doktor tarafından tavsiye edildiği şekilde ya da etiketinde belirtildiği gibi kullanılmaktadır. Peki bu belirtilen kullanım şekli nedir ve acnemix jel nasıl kullanılır? İlk olarak ellerinizi iyice yıkayıp cildi iyice temizleyip kurulamalısınız. Jeli ince bir tabaka halinde cildinize uygulayıp hafifçe ovalamalısınız. Doktor önermediği sürece cildin bölgesini örtmemeniz ve sarmamanız gerekmektedir. Bu krem günde 2 defa sabah ve akşam uygulanmaktadır.

acnemix nasil kullanilir
acnemix nasil kullanilir

Doktor önermediği müddetçe kullanımı artırmamalısınız. Krem saçları ve kıyafetleri beyazlatma özelliğine sahip olduğu için temastan uzak durmalısınız. Belirtiler birkaç hafta daha devam edip jel etkisini göstermeye başlayacaktır. Aksi takdirde doktora başvurmalısınız. Kremi oda sıcaklığında nemden uzak şekilde saklamalısınız. Acnemix jel fiyatı eczanelerde bulabileceğiniz ve satın alacağınız şekilde belirlenmiş olup uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Acnemix Fiyati Nedir ?

Acnemix fiyatı 2022 kasım güncel olarak 113 TL’ye tüm eczanelerde bulabilirsiniz.

Acnemix Ne Kadar Yüzde Kalmalı ?

Acnemix yüze sürülmesinden itibaren ortalama 2 saat beklemelisiniz. Jelin kuruma süresi ortalama 1.5 saat sürsede çoğu hekimin tavsiye ettiği süre 2 saattir.

Acnemix Jel Yan Etkileri Var Mıdır?

Bu jel cildi nadiren alerjik reaksiyona uğratmaktadır. Bu reaksiyonlar da kremi uyguladıktan birkaç dakika sonra da bir gün sonra ortaya çıkabilmektedir. Acnemix jel yan etkileri şu şekilde belirtilebilir: Kurdeşen, kaşıntı, baş dönmesi, nefes almada zorluk, yüzün, boğazın, dilin ya da dudakların şişmesi gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu yan etkilerden herhangi birini görürseniz eğer kremi kullanmayı bırakıp doktora başvurmalısınız. Ciltte soyulma, dökülme, ciltte batma ve yanma gibi hisler ortaya çıkabilmektedir.

Bu yan etkilere dikkat etmeli ve en ufak belirtide doktora gitmelisiniz. Her bakımdan dikkat ederek kullanmanız gereken ve doktora başvurarak doktor tavsiyesinde başlamanız gereken bu jel sayesinde cildinizle ilgili birçok soruna veda edebilirsiniz.

Bu Makalemizide Okuyabilirsiniz ; Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar ? Fito Krem Yüze Sürülür mü?

Yorum yapın