Vakıfbank Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi erteleme sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Vakıfbank’a kredi ya da kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, bunu erteleme şansına sahipsiniz. Sundukları imkanlar ve avantajları ile Türkiye’nin dört bir yanında geniş kullanıcı ağına sahip olan Vakıfbank müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına Kredi erteleme hizmetini sunmaya başladılar. Çekmiş olduğumuz Kredi ya da kullanmış olduğumuz kredi kartlarını zaman zaman ödemekte zorlanabiliriz.

Yaşanılan bu ödeme zorluklarına müşterileri için bir kolaylık sağlamayı amaçlayan Vakıfbank, bu sunmuş olduğu temel avantajların yanı sıra, bir de Vakıfbank kredi erteleme 2022 kolaylığını sundular. Vakıfbank kredi erteleme işlemi yapabilmeniz için bazı zorunlu şartlar bulunmaktadır. Yaşam koşullarında meydana gelen zorluklar ve pandemi dönemi ile birlikte gelen işsizlik gibi sebeplerle; insanlar çekmiş oldukları kredileri ya da kredi kartlarını ödemekte zorluk çekmeye başladılar.

Vakıfbank kredi öteleme işlemleri yapma konusunda bir başka konuya daha değinmek istiyoruz. Tam da bu noktada bankalar müşterilerine kolaylık sağlayabilmek ve bir nebze olsun rahatlatabilmek adına kredi borçlarını ertelemek için çalışmaya başladılar. Yalnızca Türk lirası cinsinden olan krediler için geçerli olan Vakıfbank kredi erteleme işlemi için belirtilen bir diğer husus ise; yıl içerisinde yalnızca 3 defa bu işlemi yapılabilmenizdir. Bizlerde çok detaylı bahsedilmeyen bu konuyu araştırdık ve kapsamlı bir yazı kaleme aldık. Yine genel olarak kredi kartlarının borç erteleme konusunda bir önerimiz de Kredi kartı borcu taksitlendirme isimli içeriğimiz olacaktır.

Vakıfbank Kredi Erteleme 2022 Yılında Nasıl Yapılır?

Vakıfbank, Türkiye’nin pek çok ilinde ve ilçesinde açmış olduğu şubeleri ile müşterilere hizmet vermektedir. En büyük iki devlet bankasından bir tanesidir aynı zamanda. Tüm bunlara ek olarak; müşterilerine sunmuş olduğu avantajları ve kolaylıkları ile çoğu kişinin tercihi olmaktadır. Özellikle son dönemlerde sıklıkla dile getirdiğimiz Vakıfbank kredi borcu erteleme işlemlerinde, müşterilerine en uygun ödeme şartlarını sağlayan bankalardan bir tanesi olmaktadır. Vakıfbank kredi erteleme 2022 kapsamında başlıca şu adımlarla yapılabilmektedir;

  • Vakıfbank şubeleri kullanarak, dilekçe ile Vakıfbank kredi erteleme işlemi yapmak,
  • Bankanın mevcut müşteri hizmetlerini arayarak yine Vakıfbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemi yapılabilmektedir.
  • Online bankacılık ya da mobil bankacılık işlemleri kullanarak da konut kredileri hariç diğer tüm Vakıfbank kredi öteleme işlemleri yapılabilmektedir.
  • Kartınızın borcunu taksitlendirmek yerine limit azaltmak isterseniz de Kredi Kartı Limit Düşürme bağlantısını kullanarak bu konuda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Konuyla ilgili bir diğer önemli detayda Vakıfbank bireysel kredi erteleme ya da diğer kredi türleri şu an için ATM ile yapılamamaktadır.

Vakıfbank kredi erteleme işlemleri yıl içerisinde yalnızca 3 defaya mahsus yapılabilmektedir. 2019 yılından bu yana mücadele ettiğimiz salgın sebebiyle ekonomik yönden olumsuz etkilenen müşterilerinin, kredi ve kredi kartı borçlarını ödemekte zorluk çektiklerini fark eden bankalar bir çok yeni önlemler aldılar. Vakıfbank kredi erteleme işleminde sağlamış olduğu kolaylıkları 2022 kapsamında da aynı şekilde sürdürme kararı alan bankalardan biri olmuştur aynı zamanda.

Bu kapsamda, Vakıfbank kredi erteleme konusunda müşterileri bir hayli memnun eden bankalar arasında yer aldı. Uzun vadede Kredi çektiniz ya da aldığınız Kredi kartınızın limiti doldu. Bu durumda taksitlerinizi ödemekte zorlanıyorsanız Vakıfbank’a başvurarak kredinize mali sıkıntınız düzelene kadar ödemeyebilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Erteleme Nedir?

Vakıfbank’a kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa eğer, Vakıfbank kredi erteleme nedir sorusunun yanıtı sizlere net bir fikir verebilir. Vakıfbank, 2022 Nisan ve mayıs ayları boyunca, Kredi kartı ile yapılacak gıda akaryakıt alışverişlerinde ücretsiz olarak erteleme imkanı sağlayan kampanyalar başlattı. Aynı zamanda müşterilerin ödeme yöntemlerini kolaylaştıracak kredi kartı kampanyalarında harekete geçirdi.

VakıfBank’dan kredi çekip daha sonrasında ödeme zorluğu çekenler için, kredi erteleme ile; banka yeni bir çalışmaya başladı. Faizsiz ve ücretsiz 2 ay erteleme kararı müşterilerin mali yönden oldukça rahatlattı. Vakıfbank Kredi erteleme işlemleri için, banka kredi kartı ile alışveriş yapan müşterilerine ise toplam harcamalarını 2 ay boyunca erteleme kararı aldı.

Vakıf Bankası’na ait hesabı olanlar ise bu habere bir hali sevindi. Banka özellikle kredi kartı ile yapılmış olan gıda akaryakıt ve e-ticaret alışverişlerinde ücretsiz olarak 2 ay erteleme imkanı sağlayan bir kampanya ile müşterilerin ekonomik açıdan biraz daha düzelmesini sağladı. Ayrıca gıda akaryakıt ve e ticaret işlemleri yapan müşterilerin kredi kartları ile yaptıkları takdirde WorldPuan kazanma şanslarının da olduğunu açıkladı.

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme Nasıl Yapılır?

Yaşanılan zorlu sürecin ardından çoğu kişinin işsiz kalması ile birlikte Kredi çekenler ya da kredi kartına borcu olanlar ödeme güçlüğü çekmeye başladılar. Tam da bu noktada pek çok imkan ve avantaj sunan Vakıfbank; müşterilerine ödeme zorlukları yaşamamaları adına; kredi erteleme işlemi yapabilmelerini sağladı. Vakıfbank kredi erteleme işlemi ya da taksitlendirme işlemlerin de öncelikle müşteri temsilcisi ile görüşme yapmalısınız.

En yakın Vakıfbank şubesine gittikten sonra, müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşme gerçekleştirip kredi taksit erteleme işleminizin sebebini açıklamanız gerekiyor. Vakıfbank kredi taksit erteleme ya da o anlık dondurma işlemi için, müşterinin gelir gider tablosunda yaşanılan değişiklikleri ve ödeme performansının neden düştü açıklanmalıdır. Müşteri temsilcisine bu bilgileri anlattığınız takdirde, taksitleriniz ertelenebilir veya krediniz yapılandırılabilir. Bu durumda daha rahat bir ödeme imkânına sahip olabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme 2022
Vakıfbank Kredi Borcu Erteleme ve Öteleme İşlemleri 2022

Vakıfbank kredi borcu erteleme durumun da yapılan yapılandırma işlemleri, mevcut kredi notunuza da olumsuz bir sonuç yansıtmayacaktır. Bankanın kendi kampanyası olduğundan dolayı, bu işlemler Findeks kredi notunu olumsuz olarak sonuçlandırmıyor. Yani, taksitlendirmenin adı yapılandırma olursa, Vakıfbank müşteri temsilcisi ile görüşerek emin olduktan sonra, yapılandırmayı onaylayabilir ve taksitlendirebilirsiniz.

Vakıfbank Bireysel Kredi Erteleme 2022

Vakıfbank kredi erteleme 2022 işlemleri aslında bir önceki yıldan bu yıla devreden bir kampanya devamıdır. Vakıfbank kredi borcunu erteleyebilmek için aktif eden bir devamlı borcunuz olmalı ya da ödenmemiş borçlarınız olmalıdır. Vakıfbank kredi erteleme her zaman aktif değildir. Devlet bankalarından birisi olan Vakıfbank yaşanılan bu süreç içerisinde borçlarını ödeyemeyecek duruma gelen müşterileri için kredi erteleme işlemlerini yürürlüğe sokmuştur. Vakıfbank müşterilerine destek amacıyla Vakıfbank kredi erteleme kampanyasını başlatmıştır.

Bu işlemden yararlanabilmek için 2022 yılı içerisinde 3 defaya mahsus olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda kredi erteleme işleminde başvurabilmeniz için ödenmemiş kredi borcunuz olması gerekiyor.  Vakıfbank bireysel kredi erteleme işlemi ise yine yukarıda bahsettiğimiz gibi yılda 3 defaya mahsus olacak şekilde yapılabilmektedir. Kredi erteleme işlemi zaten bireysel ve ihtiyaç kredilerinin kapsamaktadır. Bazı zamanlar içerisinde 3 ile 6 ay erteleme yapabilirsiniz. Bu bankanın başlatmış olduğu kampanyaya göre değişiklik gösterir. Vakıfbank kredi erteleme işlemi yapıldıktan sonra bir sonraki ödeme planında faiz 1,10 üzerinden hesaplanacaktır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Erteleme 2022

Vakıfbank müşterisi olup kredi çeken bireylerin sıklıkla merak ettiği konulardan biriside Vakıfbank ihtiyaç kredisi erteleme işlemlerinin 2022 yılı içerisinde de hala yürürlükte olup olmadığıdır. Vakıfbank kredi erteleme işleminin içerisinde bireysel kredi ve ihtiyaç kredisi de dahil edilmektedir.

Yılda 3 defaya mahsus olacak şekilde gerçekleştirilen bu Kredi erteleme işlemleri şube üzerinden başvuru bildiği gibi müşteri hizmetleri ve mobil bankacılık üzerinden de başvurabilirsiniz. Çeşitli imkanlar sayesinde Kredi erteleme işlemlerini başvurabileceğiniz gibi şubeye giderek form doldurarak da kredinizi erteleyebilirsiniz.

İhtiyaç kredisi erteleme şartları ile bireysel kredi erteleme şartları birebir aynıdır. 3 ile 6 ay arasında erteleme yapabileceğiniz gibi ödemeye başlayacağınız zaman erteleme faizi ödeyeceğiniz taksitin üzerine eklenmektedir. %1.10 olduğu belirtilen bu faiz oranı ertelediğiniz taksit miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ödemediğiniz aylarda bahsettiğimiz faiz oranı hesaplanıp gelecek ay için taksit tutarına yansıtılmaktadır.

Vakıfbank Konut Kredisi Erteleme 2022

Uzun vadeleri sebebiyle konut kredileri diğer kredilerden ayrı tutulmaktadır. 15 yıla kadar verilen bu konut kredileri için merak edilen soru ise Vakıfbank’ın konut kredisinde erteleme yapıp yapmadıklarıdır. Koronavirüsün ekonomiye olan etkisi göz önündedir. Yaşanılan bu pandemi süreci içerisinde ekonomiye oluşturduğu riskler ve insanların mali yapılarının bozulması ile beraber destek paket uygulamaları yürürlüğe girmiştir.

Bankalarda müşterilerinin ekonomik bozukluklarının farkına vardıkları için onların rahatlatacak yeni çözümler üretmektedirler. Vakıfbank konut kredisi çeken müşterileri için yapılandırma fırsatı sunuyor. Konut kredileri yüksek miktarlar ve uzun vadeler içerdiği için normal Kredi sınıfından ayrılmaktadır. Bu yüzden ihtiyaç kredisinde ya da bireysel kredi de olduğu gibi kolaylıkla yapılandırma ya da taksit erteleme işlemi yapılmamaktadır.

Vakıfbank konut kredisi erteleme işlemi yapmak istiyorsanız ilk önce müşteri çağrı merkez hattından ya da şube üzerindeki müşteri temsilciniz ile konuşarak durumun ertelemeye uygun olup olmadığını sormalısınız


Vakıfbank kredi erteleme konusunu detaylarıyla beraber bu şekilde açıklamaya çalıştık. Bir çok kredi çeşitlerin de erteleme imkanları kolaylıkla yapılabilirken, konut kredileri erteleme işlemleri her zaman banka şubesinden incelemeler ile yapılmaktadır. Bireysel ihtiyaç, tüketici kredisi gibi kredi türleri için de Vakıfbank kredi öteleme 2022 işlemleri her zaman rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu işlemler için müşteri temsilcisi ile görüşerek bile tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz. Vakıfbank kredi erteleme konusunda sorun yaşadığınız ya da aklınıza takılan tüm sorular içinde yine yorum bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın