Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme nasıl yapılır, faiz oranları nedir konularında güncel 2023 bilgilerini bu içeriğimizden bulabilirsiniz.

Bugün sizlere Kredi Kartı borcu taksitlendirme 2023 yılı içerisinde nasıl yapılır konusunda ayrıntılı bilgiler sunacağız. Yeni yıla girmemizle beraber, biriken kredi kartı borçlarını rahat ödemek adına taksitlendirme işlemleri çok fazla tercih edilmektedir. Pandemi döneminden itibaren aşırı derece de kullanımı artan kredi kartlarına olan ilgi son dönemlerde arttı. Alınan bu kredi kartlarından sonra ise borçlar kullanıcılara ağır gelince taksitlendirme işlemleri sıklıkla sorulmaya başlandı. Kredi kartı yapılandırılmasına herkes katılabilir.

Günümüz koşulları göz önüne alındığında kullanılan kredi kartlarını ödeme seçenekleri de artış göstermektedir. Kredi kartları bankalar tarafından müşterilere verilmiş olan belli bir limit dahilinde alışveriş için kullanılan karttır. Zamanla ödenmeyen borçlar ise biriktiği zaman sorun teşkil etmeye başlar. Özellikle bankalar birbirleri ile profilleri paylaşmaktadır. Bu yüzden müşteri faktörlerinin ve ödeme planlarını doğru olup olmadığını borçlarını doğru planda ödeyip ödemediklerini tespit edilebilirler.

Ülkemizde sıklıkla kullanılmaya başlanan kredi kartları zor günleri illerde her ne kadar nakit ya da alışveriş ihtiyaçlarını karşılamış olsa da ödeme de ne yazık ki sorun çıkmaktadır. Ödeme yapamayan müşteriler profilleri kötü etkilendikleri için kredi notlarında düşüşler yaşanmaktadır. Yaşanılan bu ödeme planlarındaki bozukluklar sonrasında ise çıkarılmış olan yapılandırma ve taksitlendirme borcu olanlar için sıklıkla kullanılmaya başlanılan bir yöntem haline gelmiştir.

 Bu işlemler sayesinde, mevcut genel borcunuz aylık taksitlere bölünür ve bir kısmı da ertelenmiş olur. Kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl yapılır konusuna bakıldığı zaman, yöntemlerin tamamı bankalardan bankalara göre değişebilmektedir. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler bankaları ile görüşerek borçları için yapılandırma talep edebilirler.

Kredi kartı borçları genel olarak en fazla 12 ay vade ile yapılandırılmaktadır. Banka kredi kartı borcu taksitlendirme konusunda kredi notunuzun yüksek olması gerekebilir. Bununla birlikte hesap özetinizin asgari ödeme tutarını ödedikten sonrada kalan tutar üzerinden taksitlendirme yapılabilmektedir bu sebeple en doğru bilgi için bankayla görüşülmesi önerilir.

Eğer kartınızı nakitte dönüştürüp tüm borcu kapatmak ve nakit avansı da taksitlendirmek isterseniz de Kredi Kartını Nakite Çevirme isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. İçeriğimizin detaylarında, Kredi kartından çekilen nakit tutarların taksitlendirmesi hakkında da yine güncel bilgileri sizlere aktaracağız. Ayrıca bu kullanılan yöntem de kredi kartı borçlarınızı ertelemek ve tamamen kapatmak için kullanılan alternatif seçenekler arasında yer almaktadır.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2023

Kredi kartı borç taksitlendirme işlemi genel olarak borcun bulunduğu banka üzerinden bankaların belirlemiş olduğu şartlara göre yapılabilmektedir. Bu sebepten dolayı her bankanın uygulamasında farklılık olabilmektedir. Yine de bankaların birçoğunda kişilerin gelir durumu, kredi kartı taksitlendirmelerde önemli olabilmektedir. Bu şekilde yapılan kredi kartı borç taksitlendirmesinde bazı bankalar kredi notu düşük olsa da taksitlendirme yapabilir. Kredi kartı borcu taksitlendirme nasıl oluyor bakıldığı zaman,

 • Kredi kartı borçlarının batık vermesini istemeyen bankalar düşük kredi notlu kişilere taksit imkânı verir bunun için kişilerin bankaları ile görüşmesi gerekmektedir.
 • Kredi notu düşük olan bankalar genel olarak Enpara, N kolay, CEPTETEB, ING Bank gibi olabilmektedir.
 • Banka kredi kartı borcu taksitlendirme durumu internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir veya banka şubelerine gitmek istemeyen kişiler müşteri hizmetlerini alarak taksitlendirme hakkında bilgi alabilirler.
 • Kişiler bazı bankalarda kredileri, kredi kartı borçlarını ve nakit borçlarını tek bir kredi ile birleştirerek 36 ay üzerinden yapılandırabilmektedirler ve bazı bankalarda en fazla 12 ay vade uygulayabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Vakıfbank kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi özellikle son dönemde Vakıfbank müşterilerine sağlamaktadır. Türkiye’nin önemli banka kuruluşlarından birisi olan VakıfBank müşterilerine yapmış olduğu yeni ödeme yöntemleri sayesinde kredi kartı borcu olanlara yapılandırma seçeneği sunmaktadır.

kredi karti borcu taksitlendirme vakifbank 1
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Vakıfbank 2023

Kredi kartı borç yapılandırma için kişiler uygun faiz oranlarından yararlanabilecekler. Vakıfbank geçmiş dönemde 24 aydan 60 ay ve 72 ay vadelerle yapılandırabilecekler. Aynı zamanda Vakıfbank ile borç yapılandırma için birçok yöntem bulunmaktadır. Vakıfbank kredi kartı borcu taksitlendirme bakıldığı zaman,

 • Vakıfbank genel olarak bireysel kredi kartlarını kapsayan kredi kartı borcu taksitlendirme işlemleri için kampanyaları sürekli olarak sunuyor.
 • Banka, bireysel kredi kartı müşterilerine 60 ay vade ile borç yapılandırma yapılmaktadır ve genel olarak 1,10, 1,20 gibi faiz oranları ile gerçekleştirilebilmektedir.
 • Borçları yüksek olan kişiler ve 31 gün üstü aksama bulunan müşterilere yıl sonu ile 6 aya varan yapılandırma yapılabilmektedir.
 • Kredi kartı borcu taksitlendirme konusunda bir diğer alternatif çözümünüz limit kısıtlamalarına gitmektir. Kredi kartı limit düşürme bağlantısını kullanarak bu konu hakkında da bilgi edinebilirsiniz.
 • Vakıfbank, kredi borcunu ödemekte zorlanan kişilere de 3 aylık ödemesiz dönemle beraber 36 ay vade yapılandırılması sunmaktadır.

Kredi kartı borcu taksitlendirme Vakıfbank 2023 yılı ile bu kolaylıkları sağlamaktadır. Vakıfbank kredi kartı sahipleri, mevcut borçlarını yapılandırma ve taksitlendirme konusunda bankalarından bir hayli kolaylıklar görmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

İş bankası kredi kartı borcu taksitlendirme konusunda özellikle Maximum mobille kişiler hesap özeti borcunu taksitlendirebilecek. Maximum mobil banka üzerinden hesap özetinde asgari ödeme tutarını ödeme sonrasında kalan tutarlar üzerinden taksitlendirmeye uygun olan kısmını 3 aya kadar taksitlendirme imkânı sağlıyor. Kredi kartı hesap ekstresi yani hesap özeti için faiz oranı işlenmektedir bu faiz oranları 2,16 gibi 2 ila 3 aylık olabilmektedir. İş bankası kredi kartı borcu taksitlendirme konusunda,

 • Hesap özeti borcunun taksitlendirme işlemi 1 sene içinde 2 defalık olma koşulu ile kişiler hesap özetinin son ödeme tarihine kadar yapabilecekler. Hesap özetinin taksitlendirilmesinde üst üste iki dönem yapılmaz.
 • Ek kartlarınız içinde hesap özeti borcu için taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Hesap özeti borçlarınızın asgari tutarı ödendikten sonra kalan işlemler için taksitlendirme yapılır.
 • Yasal düzenlemelerden dolayı kredi kartları ile alınan bazı harcamalarda ürünlerin alımlarına ait işlem tutarı banka ile taksitlendirilebilecek ve bunlar genel olarak ofis malzemeleri, kozmetik, akaryakıt, hediye kartı olabilmektedir.

Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ziraat Bankası 2023

Ziraat bankası kredi kartı borcu taksitlendirme 2023 yılında çok basit birkaç adımla yapılabilmektedir. Bu konuda sizlere daha iyi açıklama sağlaması adına bir video içeriği bulduk. Bu içeriği izleyerek, Ziraat kredi kartı taksitlendirme 2023 işlemlerinizi kolaylıkla birkaç adımla gerçekleştirebilirsiniz.

kredi karti borcu taksitlendirme ziraat bankasi
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Ziraat Bankası Nasıl Yapılır

Ziraat bankası kredi kartı taksitlendirme konusunda bir sorun yaşamanız durumunda, ziraat müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz. Buna ek olarak, sizlere en yakın ziraat şubesine gidebilir ve taksitlendirme işlemlerinizi direkt müşteri hizmetleri yardımıyla da yapabilirsiniz.

Avukatlık Olan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme 2023

Banka ile avukatlık olan kredi kartlarının borcunu yapılandırmak isteyen kişiler, icralık olan kişiler taksitlendirme yapabilmektedir. Avukatlık olan kredi kartı borcu taksitlendirme bakıldığı zaman avukata düşen ve icralık olan kişiler borçlarını 3 ay üst üste ödenmediği zamanlarda sorun yaşayabilirler. Banka borçlarınızı ödemekte zorlanıyorsanız bazı bankalar sizleri arayarak yapılandırma teklifi sunabilirler.

Eğer yapılandırmayı kabul etmişseniz ve borcunuzu ödememişseniz bu noktada icra müdürlüğü tarafından sizlere taksit oranı belirlenebilir. Ödenmesi zorlaşırsa bu noktada maaşınızdan kesinti yapılabilmektedir. Bu noktada kişilerin avukat ile görüşmesi ve borçları için taksitlendirme yapması talep edilebilir.

Yorum yapın