Parafpara Kullanılan Siteler 2023

Parafpara kullanılan siteler, Halkbank müşterileri tarafından sık tercih edilen kredi kartı puan harcamaları arasında olmaktadır. Çok köklü bir kuruluş olan Halkbank, kredi kartları ve bazı banka kartları ile yapılan harcamalar için müşterilerine; Parafpara ya da bilinen diğer adıyla para puan vermektedir. Tüm anlaşmalı işyerleri ile yaptığınız bu alışverişler sonrasında, hesabınıza tanımlanan bu paraf puanlar, yine belirlenen üye işleri üzerinde kullanılabilmektedir.

Parafpara geçen siteler, bu puanların en çok kullanıldığı alanlar arasında olmaktadır. Tüm kredi kartlarında yer alan bu puanlar, her zaman alışveriş siteleri üzerinde yoğun olarak tercih edilir. Halkbank, belli şartlar dahilinde müşterilerine Parafpara vermektedir. Paraf para Halkbank’ın müşterilerine sunduğu bir puan ödülü olmaktadır. Bu sunulan paraf puan karşılığında, müşteriler alışveriş yapabilmektedirler. Halkbank yapmış olduğu kampanyalar dahilinde yüzde bir oranında Parafpara vermektedir. Bu oran şöyle ifade edebiliriz ki 100 liralık yapmış olduğunuz kampanya dahilindeki bir iş yerindeki alışverişinize 1 puan vermektedir.

Parafpara kullanılan siteler 2023 içerisinde; bu kampanya dahilinde yapmış olduğunuz diğer alışverişler sonrasında ise; kartınızda puanlar birikmek de ve belli sektörlerden alışveriş yapmanızı sağlamaktadır. Parafpara geçerli siteler müşteriler tarafından merak edilmektedir. Özellikle Halkbank müşterisi olup kampanyalardan yararlanan kullanıcıların çok sıklıkla sorduğu parafpuan kullanılan siteler hakkında kapsamlı bir yazı kaleme aldık.

Parafpara kullanılan siteler ile beraber, World Puan kullanılan siteler ve Maxi puan Geçen Yerler isimli diğer kredi kartı puanlarının aktif kullanım alanlarına ayrıca göz atabilirsiniz.

Parafpara Nedir?

Parafpara kullanılan siteler 2023 detaylarına geçmeden önce, genel bir tanım yaparak kısa bir açıklama ile başlamak istiyoruz. Parafpara Halkbankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu puan kampanyalarından bir tanesi olmaktadır. Halkbankası’na ait kredi kartı ya da kullanılan banka kartlarından kampanya dahilinde anlaşmalı şirketler ile yapmış olduğunuz her alışverişte kartınıza paraf para yüklenmektedir. Paraf para bilgilerinize hesap özetinden ulaşabileceğiniz gibi internet şubesi kullanarak da ulaşabilirsiniz. Merak edilen bir diğer detay ise; hangi alışveriş harcamalarında ve alışveriş tutarında Parafpara yatırıldığıdır.

Halk Bankası genelde anlaşmalı olduğu şirketler bünyesinde, müşterilerinin yaptığı her 100 TL karşılığında kidc harcamaları için 1 Parafpara vermektedir. 1 Parafpara 1 TL karşılığında gelmektedir. Sonuç olarak Parafpara kazanılması oldukça kolaydır. Migros gibi büyük marketlerde de geçerli olan bu puan türü Halkbankası’nın mevcut kredi kartını kullanan ve kampanyalara katılan bireyler için geçerlidir.

Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Halkbankası müşterilerine sunmuş olduğu Parafpara imkanı ile pek çok sektörde bu puanlar karşılığında alışveriş yapma imkanı sunmaktadır. Parafpara biriktirmek de müşteriler için bir hayli kolaydır. Özellikle mobil bankacılık kullanan bireyler girişi yapıp kampanyalardan haberdar olduktan sonra Parafpara biriktirmeye başlayabilirler.

Parafpara Kullanılan Siteler

Parafpara kullanılan siteler en çok tercih edilen harcama noktaları olmaktadır. Buna bağlı olarak da Paraf para nerelerde geçerli sorusu yine en sık karşılaştığımız soruların başında geliyor. Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ile birlikte Kredi kartlarının kullanılması ve internet bankacılığı üzerinden alışveriş oranları da artmış durumdadır. Özellikle yaşanılan pandemi süreci içerisinde insanların sürekli evde olması sebebiyle internet alışverişleri artış göstermiş ve pek çok yeni kuruluş meydana gelmiştir. Kredi kartlarına bu kadar yoğun ilgi gösterilmesinden sonra ise kredi kartları için bankalar farklı özellikler tanıyarak insanları daha fazla cezp etmeye çalışmışlardır.

Özellikle Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan Halk Bankası kredi kartlarına tanımlamış olduğu puan avantajı ile en çok tercih edilen bankalardan birisi haline gelmiştir. Kredi kartlarında yer alan puan sistemi sayesinde insanlar kampanyalı ve anlaşmalı olan yerlerden alışveriş yaparak kartlarında puan biriktirip daha sonrasında bunları kullanabilmektedirler.

Halkbank müşterisi olan kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorulardan birisi de parafpara kullanılan siteler hangisi olduğudur. Hesabında paraf para biriktiren kullanıcılar pek çok sanal alışveriş sitesi üzerinden alışveriş yapabilmektedirler. Parafpara kullanılan siteler şu şekilde listelenmektedir; 

 • Trendyol
 • Hepsiburada
 • N11
 • Sanal market
 • Gittigidiyor
 • Migros üzerinden paraf para ile alışveriş yapabilirsiniz

Parafpara kullanılan siteler listesi bunlarla beraber bir çok küçük alışveriş sitesi üzerinden de aktif olarak kullanılabilmektedir.

Parafpara Nerelerde Kullanılır?

Halkbank müşterisi olup da kredi kartını ya da banka kartını kullanan kullanıcıların sıklıkla sormuş olduğu Parafpara kullanılan siteler sorumuzu daha da detaylandıralım. Türkiye’nin köklü bankalarından birisi olan Halkbank tarafından müşterilerine tanımlanmış olan Parafpara pek çok sektörde değerlendirilebilmektedir. Banka anlaşmalı olduğu yerler ile yapılan alışverişler sonrasında müşterinin kredi kartına ya da banka kartına puan bilgilerini tanımlamakta ve hangi yerlerde geçerli olduğundan bahsetmektedir.

Parafpara Geçerli Yerler 2022
Parafpara Geçen Yerler ve Nerelerde Kullanılır

Köklü bir internet alışveriş sitesi olan en N11.com da Halkbank Parafpara geçen siteler arasında yer  almaktadır. Teknosa.com internet sitesi üzerinden alışveriş yapabileceğiniz gibi Teknosa’nın kendi bayileri üzerinden de paraf puan kullanarak harcama yapabilirsiniz.  Ebebek.com sitesinden Halkbank paraf para ile harcama yapabilirsiniz. Köklü bir internet firması olan Hepsiburada ile yapmış olduğunuz bütün alışverişleri Halkbank’a ait olan paraf puan ile karşılayabilirsiniz.

Trendyol’da da Parafpara ile harcama yapmak mümkündür. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de Halkbankası’nın sunmuş olduğu bu paraf para kampanyasının yalnızca yıl içerisinde geçerli olduğudur.  Halkbank müşterisi olan bireyler harcama karşılığında almış oldukları paraf puanları bir yılı içerisinde bitirmelidirler. 

Parafpara Kullanılan Alışveriş Siteleri 2023

Parafpara kullanılan siteler arasında en çok merak edilen detaylardan birisi de 2023 yılında alışveriş sitelerinde geçerli olup olmadığıdır. Paraf para 2023 yıl içerisinde de alışveriş siteleri içerisinde kullanılabilmektedir. Köklü firmalardan birisi olan Trendyol.com ile Hepsiburada sayesinde dilediğiniz alışverişinizi yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Teknosa.com ile teknolojik ihtiyaçlarınızı karşılayabilir E-bebek.com sayesinde ise bebeğinizin giyim ve diğer ihtiyaçlarını paraf puan ödeyerek karşılayabilirsiniz. Ev ihtiyaçlarını karşılamak isteyen kullanıcılar için kötü bir haberimiz var. Halkbankası’nın kullanıma sunmuş olduğu paraf para ne yazık ki yalnızca büyük marketlerden birisi olan Migros’ta geçerlidir. Teknoloji mağazaları, internet üzerinden yapılabilen alışveriş siteleri, marketler, giyim ve takı mağazaları içerisinde de Parafpara kullanabilirsiniz. 

Parafpara Geçerli Olan Teknoloji Firmaları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Halkbankası’nın kullanıma sunulmuş olduğu paraf para teknolojik ürünlerde de geçerli sayılmaktadır. Yıl içerisinde bahsedilen kampanyalar dahilinde paraf para biriktiren müşteriler bu puanlarını teknolojik alışverişlerde de kullanmak isteyebilirler. Halkbankası’nın anlaşmalı olmuş olduğu bazı firmaların listelerini sizler için derledik.

 • Teknosa
 • Regal
 • Bosch
 • Arçelik
 • Vestel
 • Profilo
 • Beko
 • Siemens
 • Arzum

Parafpara kullanılan siteler konusunda geçerli teknoloji mağazaları bu şekilde oluşmaktadır. Bu mağazalar arasından, internet üzerinden satış yapan işletmeleri kullanarak online paraf puan harcaması da ayrıca yapabilirsiniz. Parafpara geçen yerler konusunda üye iş yerlerinin hem internet siteleri, hem de mağazaları aktif olarak paraf puan kullanımına olanak tanımaktadır.

Parafpara Sorgulama Nasıl Yapılır?

HalkBankası’na ait bir Kredi kartınız ya da banka kartınız varsa ve kampanyalar dahilinde bahsedilen anlaşmalı firmalar üzerinden alışverişler yaptıysanız cüzdanınızda biriken paraf para bakiyesini sorgulamak isteyen müşteriler için bazı seçenekler bulunmaktadır.  Parafpara kullanılan sitelerin son dönem içerisinde merak edilmesi ile birlikte müşteriler bankalarında birikmiş olan Parafpara puanlarını sorgulamanın yollarında aramışlardır.

Halk Bankası müşterileri Parafpara bakiyelerini öğrenmek için mobil bankacılık üzerinden ulaşabilirler. Bunun yanı sıra aylık gelen kredi kartı hesap özetini de kullanarak hesabınızda birikmiş olan para puanları öğrenebilirsiniz. Eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız halk Bankası’na ait olan 0 850 222 0 400 nolu müşteri hizmetlerini arayarak hesabınızda birikmiş olan para puanın bakiyenizin değerini öğrenebilirsiniz.

Parafpara Kullanılan İnternet Siteleri

2019 yılından bu yana hayatımızda internetin ve pandemin girmesi ile birlikte internet sitelerini ve özellikle internetten alışverişi sıklıkla kullanmaktayız. Halkbank müşterisi olan kullanıcıların merak ettiği Bir diğer konu ise Parafpara kullanılan siteler olmuştur. Yerimizden kalkmadan her türlü alışverişi yapmak ve herhangi bir markete gitmeden kapımıza kadar bu alışverişlerin gelmesi büyük bir kolaylık sunmaktadır. Halkbankası’nın kullanıma sunmuş olduğu para puanlar sayesinde internet siteleri üzerinden alışveriş yapabilirsiniz.

 • N11.com
 • Teknosa.com
 • Ebebek.com
 • Turna .com
 • Babil.com
 • Trendyol.com
 • Hepsiburada.com

Parafpara kullanılan siteler ile alışveriş siteleri konusu ve üye iş yerleri bu şekilde yer almaktadır. Listemize yeni iş yerleri eklenmesi durumuda, bizler de konu içeriğimize buna göre düzenleyeceğiz.

Parafpara Kullanılan Marketler

Özellikle temel ihtiyaçlarımızı karşıladığımız marketler son zamanlarda büyük  fiyat artışları gösterdikleri için insanlar bu alışverişleri ekonomik bir çerçevede geliştirmenin yollarını aramaktadırlar. Halk Bankası sunmuş olduğu parapuan ile yalnızca para puan kullanılan siteler çerçevesinde değil marketleri de dahil etmiştir. Puanların en çok harcanmak isteneceği yer ise şüphesiz marketlerdir. Bütçenize aşmadan biriktirmiş olduğunuz puanlar ile fazladan ürün alabilirsiniz.

 • Hipermarketler
 • Yunus market
 • Gürmar market
 • Carrefoursa market
 • Migros
 • Happy Center
 • Ülker

Parafpara Kullanılan Benzinlikler

Yalnızca giyim teknolojik veya market alışverişlerinde değil biriktirmiş olduğunuz halk Bankası’na ait paraf puanlarınızı akaryakıt alışverişlerinde de kullanabilirsiniz. Özellikle son dönem içerisinde benzine mazota ve gaza gelen zamlardan sonra insanlar kullanım amaçlarını değiştirmiş durumdadırlar. Kullanım önceliğinde şu an market alışverişi ile akaryakıt alışverişi gelmektedir. 

 • Shell
 • OPET
 • Petrol ofisi
 • BP
 • Total
 • Lukoil
 • Aytemiz

Parafpara Geçen Yerler

Halkbankası’nın müşterilerine sunmuş olduğu avantajlardan birisi de kredi kartı ya da banka kartı kullanan bireylerin bankanın anlaşmalı olduğu kurumlar ya da siteler aracılığı ile yapmış oldukları alışverişlerde kazanmış oldukları para puanlardır. Anlaşmalı yerlerden yapmış olduğunuz her alışverişte katlanarak artan bu para puanlar pek çok yerde kullanılmaktadır.

Özellikle market alışverişinde ve akaryakıt kullanımında tercih edilen para puanları teknolojik alet alımında ya da alışveriş, takı alımı için de kullanabilirsiniz. Trendyol, Hepsiburada gibi köklü firmalar ile anlaşma sağlayan banka aracılığıyla market alışverişlerinizden akaryakıt alımına kadar pek çok imkan sunulmaktadır.


Yorum yapın