Para Bulma Yolları 2023 Güncel Yöntemler

Para bulma yolları 2023 yılı için güncel öneriler ve banka dışı nakit bulma yöntemleri bu yazımız içerisinden güncel olarak sizlere aktarılmıştır.

Para bulma yolları acil nakit ihtiyacı olanlar tarafından merak edilmektedir. Gün içerisinde ani bir hastalık yaşandığında ya da unutulmuş bir borç kapınıza geldiğinde, acil para bulma yolları arayışına girebilirsiniz. Bilindiği üzere bankalar, kredi verirken oldukça seçici davranırlar. Bankacılık kuralları dahilinde hazırlamış oldukları risk puanlamasına göre, kredi başvurusunda bulunan bireyin, krediyi ödeyip ödeyemeyeceğini garanti altına almaları gerekmektedir. Bazı durumlarda bankalar vatandaşın başvurmuş olduğu kredi talebini reddetmez.

Para bulma yolları 2023 yılında işte bankacılık işlemlerinden sonuç alamayan vatandaşlar için bu yüzden önemlidir. Özellikle teminatlı kredi çekmek istediği iseniz ya da üzerinize tapulu olan taşınmaz bir malınız varsa banka üçte birini kendine saklayarak geri kalan parayı hesabınıza yatırmaktadır. Kredi çekemeyenler ya da kredi notu düşük olduğu için herhangi bir bankanın kredi kartını dahi kullanamayanlar için acil nakit para bulma yöntemleri merak edilmektedir. Bu konuda sizlere ilk önerimiz, para bulma yolları konusunda mutlaka yasal yollara başvurmalıdır.

Acil para lazım olduğu durumlarda, çıkmaza girdiğinizde kesinlikle tefecilerden ve borç para veren yerler listesinden uzak durmanızı öneriyoruz. Bankaların vermiş olduğu bireysel ihtiyaç kredilerine başvurabilir ya da kredi kartından belli limitler dahilinde acil ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ancak bankanın kredi vermesini bekleyemeyecek durumdaysanız ya da banka size kredi vermiyorsa farklı para bulma yollarını sizler için yazımızda derledik.

Para bulma yöntemleri 2023 konumuza yine benzer olduğunu düşündüğümüz ve işinize yarayabilecek olan Acil Paraya İhtiyacım Var makalemize de göz atmanızı öneriyoruz. Her ne kadar bir birine benzer konular gibi görünse de, her iki içeriğimiz de farklı öneriler ve çözümler sunmaktadır. Güncel içeriğimizin detaylarında acil para bulma yolları aktarılırken, önerdiğimiz içeriğin ayrıntılarında acil nakit para 2023 başlığı ele alınmıştır.

Para Bulma Yolları

Acil nakit Para bulma yolları araştıran kişiler, öncelikle bankalara başvuru yaparak şanslarını denemektedir. Ancak bilindiği üzere bankalar; kredi verirken çoğu zaman seçici davranır. Bazı durumlarda bankalar kredi notunun yüksek olmasına dahi bakmadan kredi talebinizi reddedecektir. Bankaların kredi talebinizi ret etmesinin sebepleri arasında gelir ve mali durumunuzun kötü olması ya da mevcut borçlarınızın fazla olması da yatabilir.

Acil para bulma yolları 2023 konumuzda bankacılık sektöründe ülkemizde pek çok kişi kara listededir. Bu yüzden bankalar hiçbir şekilde kredi vermemektedir. Tam da bu noktada kara listede dahi olsanız kredi veren yasal olmayan yerler insanlara senetle ya da taşınmaz mallarını gösterdiklerinde bankalar gibi faizle kredi vermektedir. Acil nakit ihtiyacım var diyen insanlar, çareyi alternatif para bulma yolları üzerine aramıştır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi mutlaka acil paraya ihtiyacınız varsa öncelikle yasal yolları tercih etmelisiniz.

Türkiye’de mevcut bankalar, bankacılık düzenleme ve denetleme kurumu yani BDDK denetimine tabi tutulduğundan dolayı, kredi limitleri ve  faiz oranları bellidir. Google’a banka dışında para bulma yolları yazdığınızda tekin olmayan tefeciler çıkmaktadır. Burada bahsedilen şahıslar size finansman sunacaklarını söyleselerdi bu finansmanın karşılığında sizden nasıl bir ödeme alacakları belli değildir. Genel olarak araştırdığımız zaman bu şahısların banka faizlerinin yanı sıra neredeyse %100 faiz talep ettikleri görülmektedir.

Sosyal medya platformlarında “acil paraya ihtiyacı olanlar yazsın” ya da “borç para veriyorum” gibi başlıklar göze çarpmaktadır. Yapılan bu ilanlar yalnızca sosyal medya ile sınırlı kalmayıp broşür ile de dağıtılmaktadır. Bu kişiler kesinlikle sahtekar ve dolandırıcıdır. Para vaat edip sizi kandırmalarının tek sebebi ise kişisel verilerinizi ulaşmaktır. Para bulma yolları hakkında bazı alternatif yöntemler sıraladık.

 • Akrabalarınızdan, ailenizden ya da iş arkadaşlarınızdan borç para isteyebilirsiniz
 • Taksitli bir şekilde elektronik eşya veren kurumlara başvuru buradan elektronik eşya alıp daha sonrasında satabilirsiniz
 • Kuyumculardan senet veya kredi kartı ile altın alarak daha sonrasında bozdurabilirsiniz.
 • Bilindiği üzere çoğu hat sahibi telefon hatlarının üzerine yeni telefonları taksitli bir şekilde vermektedir. Bu sayede ürün satarak nakit para bulabilirsiniz. 
 • Gelir belgesiz veya kefilsiz kredi veren bazı bankalar bulunmaktadır mutlaka buralara başvurmalısınız
 • Çalıştığınız kurumdan nakit avans talebinde bulunabilirsiniz.
 • Eğer banka hesabınıza esnek hesap limiti varsa bunu kullanabilirsiniz.
 • Bankaların sunmuş olduğu nakit avans limitlerini kullanabilirsiniz.

Para bulma yolları konusunda yine devlet destekli sağlanan çeşitli yardım ve özel vakıfların sunduğu yardım kampanyalarına da ayrıca başvuru yapabilirsiniz. Bu konuyla ilgili olarak da yine sizlere bir içerik önerimiz daha olacak. Yürüyerek Para Kazanma isimli yazımızı okuyarak alternatif gelir etme yöntemi olan bu sistemi sizlerde deneyebilir ve ek gelir sahibi olabilirsiniz.

Para Bulmanın Yolları 2023

Farklı para bulma yolları arayan kişiler için alternatif yöntemler bulunmaktadır. Özellikle yukarı kısımda bahsettiğimiz dün yöntemleri kullanmak istemeyen ya da kullanamayan kişiler, farklı para bulma yolları denemektedirler. Acil nakit para bulma yolları konusunda ihtiyaçlarını gidermek ve para bulmak isteyen kişiler için borç para veren bazı kurumlar bulunmaktadır.

Para bulma yolları 2023 konusunda bir farklı önerimiz de borç para veren hayırseverler üzerine olacaktır. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa ya da banka size kredi vermiyorsa para ihtiyacı olan kişilere, hayırseverler yardımcı olmaktadır. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi senetle yasal olmayan yerlerden para almak büyük sorumluluk gerektirir. Çünkü senet ciddi yaptırımı olan bir belgedir. Ayrıca faizle senetli kredi ülkemiz yasalarınca suçtur.

Eğer yasal olmayan kurumlardan ya da kişilerden senet karşılığında para talep ettiğinizde senet de yazan tutarın olduğu kısımların kapatılması gerekmektedir. Yoksa vaat edilen tutarın çok çok üstüne bir miktar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden kesinlikle bizler senet ile ya da tefeci aracılığı ile borç para almanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yasal yaptırımları da düşünüldüğü zaman hapis cezasıyla bile karşı karşıya kalabilirsiniz. Peki başka alternatif para bulma yolları var mıdır? Elbette farklı şekillerde para bulma yöntemleri mevcuttur. Sizler için aşağıya bir liste hazırladık.

 • Dernekler aracılığıyla nakit para sağlayabilirsiniz
 • Hayırseverler yapmış oldukları bağışları vakıflar aracılığı ile yardıma muhtaç olanlara ulaştırmaktadır. Sizlerde nakit ihtiyacını gidermek için vakıfa başvurabilirsiniz.
 • Hayırsever iş adamları tarafından da pek çok kişinin nakit ihtiyaçları giderildiği biliniyor.
 • Kuyumcular aracılığı ile da nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz
 • Faktoring firmalarda bankalar gibi çalışarak kredi vermektedir.
 • Sosyal yardımlar grubu aracılığı ile de durumunuzu bildirebilir ve nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Para bulma yolları konusunda acil ve hızlı çözüm alabileceğiniz bir kaç önerimiz bu şekilde listelendi. Bunların dışında yine farklı bir kaç önerimiz daha alt başlıklarımız da kendi konularınca açıklanmıştır. Türkiye’de acil para bulma yolları 2023 kapsamında pek çok alternatif yöntemlerle sağlanmaktadır. Bu yöntemlerin yasal olan bölümlerinin tamamı sizlere bu içeriğimizde aktarılmaktadır.

Acil Para Bulmanın Yolları 2023

Acil para bulmanın yolları ve alternatif çözümlerini arayan kişiler, öncelikli olarak nakit kredi ihtiyaçları için bankalara başvurmalıdırlar. Eğer kredi notları düşükse ya da kara listede yer alıyorlarsa banka tarafından ne yazık ki kredi verilmemektedir. Bu durumda yapılması gereken bir diğer şey ise ailelerinden, çevreden ya da akrabalarından borç para istemektir. Ancak aileniz ya da akrabanız borç para vermiyorsa kuyumcular ya da faktoring firmalar aracılığıyla para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Acil Para Bulmanın Yolları 2023
Acil Para Bulmanın Yolları 2023 Güncel Çözümleri

Kuyumcularda kredi kartımı ya da senetle altın alıp daha sonrasında o altını bozdurabilir ya da faktoring firmalara giderek burada bankada olduğu gibi senet karşılığında taksitli bir şekilde çok acil borç para alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde yer alan ve insanlara yardım etmek amacıyla kurulan vakıf ve kuruluşlara başvurabilir ya da hayırsever iş adamları aracılığıyla çok acil nakit para bulabilirsiniz. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi sosyal medya platformlarında yer alan ya da Google’da arattığınızda karşımıza çıkan tefeci ya da borç para veren firmaları kesinlikle güvenmeyiniz. 

Nakit Para Bulmanın Yolları

Nakit para bulma yolları 2023 arasında ilk sırada kesinlikle bankalar gelmektedir. Bireysel ya da temel ihtiyaç kredisi çekerek bu nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ailenizden ya da akrabalarınızdan borç para isteyerek de çok acil nakit para ihtiyacı sorununu giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra telefon hatlarının üzerine telefon alarak ve bunu satarak da acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Nakit para bulmanın yolları konusunda bir de kuyumcu sektörleri yer almaktadır. Kuyumcularda senet ya da kredi kartı karşılığı altın alınmaktadır. Almış olduğunuz bu altınları taksit taksit ödeyeceğiniz için götürüp bozdur durumunuzda acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer maaş bankanız varsa buranın nakit avans limiti ne kullanabilir ya da hesabınıza tanımlı esnek hesap limitini açtırabilirsiniz.

Bunun yanı sıra kefilsiz şartsız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Özellikle teminat sistemi ile kredi notu düşük olan kişiler dahil kredi alabilmektedir. Eğer üzerinizde taşınmaz mal varsa banka yine size kredi çıkaracaktır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin hiçbiri olmuyorsa faktoring firmalar aracılığı ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 

Para Bulmanın Kısa Yolları

Kısa yoldan para bulma yolları araştırması yapan kişilerin sıklıkla başvurduğu yöntemlerindenden birisi olan faktoring firmaları, genellikle banka usulü çalışmaktadırlar. Belirlenen bir faiz oranından vadeye bölünerek toplam ödeyeceğiniz miktar hesaplanır ve buna uygun bir senet yapılmaktadır. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi senet ile işlem yapacaksanız bu konuda çok dikkatli ve tedbirli davranmalısınız. Eğer faktoring firma aracılığıyla para bulmak istemiyorsanız bu durumda taksitli bir şekilde altın veya eşya satın alabilir ve bunları satabilirsiniz. 

Para bulmanın kısa yolu konusunda başvuracağınız senetli işlemlerin sonucu çoğu zaman hapis veya ev hacizleri şekilde sonuçlanmaktadır. Böyle bir tablo karşısında mevcut durumunuzdan çok daha kötü bir duruma da ayrıca düşebilirsiniz. Daha önce bu yöntemlere başvuru yapıp, işin içinden çıkılamayacak noktalara gelen insan sayısı çok fazla olmaktadır.

Borç Para Bulma Yolları

Borç para bulmam lazım diyen kişiler, öncelikli olarak aile ya da yakın akrabalarına başvurmalı eğer buralardan parayı bulamazlarsa, bankadan ihtiyaç ya da bireysel kredi çekmelilerdir. Bunun yanı sıra yukarıda da bahsettiğimiz gibi kuyumculardan senet ya da kredi kartına taksit yaptırarak altın alıp daha sonrasına satarak nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Borç para veren şahıslar ya da firmalar da alternatif olarak bulunmaktadır.

Özellikle Google’da ne sosyal medyada yer alan bu şahıslar insanlara acil nakit ihtiyaçlarını gidereceklerini  veya borç para vereceklerini söyleyerek kandırmaktadırlar. Bu kişilere itibar etmemeli ve çaresiz kaldınız diye başvurmamalısınız. Tamamen dolandırıcılık amacıyla insanları kandıran bu kişiler para ihtiyaçlarını gidereceklerini söyleyerek aslında kişisel verilerini ulaşmayı hedeflemektedirler. Bu yüzden tefecilere ya da borç para vereceğini söyleyen kişilere itibar etmeyiniz.

Para Bulmanın Yasa Dışı Yolları

Para bulma yolları 2023 konumuzun son başlığı içerisinde para bulmanın yasa dışı yolları ve kaçınılmaz sonuçları hususunda bir açıklama yapmak istiyoruz. Yasal olmayan yollardan para bulmaya çalışan kişilerin sıklıkla başvurduğu yerler listesi genellikle tefecilerdir. Artık internet ortamında dahi yer alan bu insanlar, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve dinimize uygun olmayan şekilde insanlara %100 faizle ya da %150 faizle para vermektedirler. Bazı faktoring firmalar bankacılık düzenleme ve denetleme kurumunun onayı altında çalışırken bazıları ise bu onay olmadan faaliyet göstermektedir. Yasadışı olan bu kurumlara hiçbir şekilde başvurmamanızı tavsiye ediyoruz.

Para bulmanın yasa dışı yolları konusunda yapacağınız hatalar; sizlerin hapis cezaları almasına, yüklü miktarda para cezalarına ya da benzer sonuçlar ile durumun daha da kötüye gitmesine neden olan bir durumdur. Bu tür yöntemlere mevcut durumunuz ne olursa olsun başvuru yapmamalısınız. Yasa dışı para bulma yöntemleri bataklığına düşen vatandaşlar, buradan hem senetler hem de aldıkları cezalar ile çok fazla bedel ödemektedir.


Yorum yapın