Oximin Jel nedir? Oximin Jel fiyatı ne kadar?

Oximin Jel nedir? Oximin Jel fiyatı ne kadar? Cilt bakımları günümüzde çağlarda artması ve bu bakımlarda kullanılan çeşitlerin artması ile beraber kişilerin neler kullanacağı arasında kararsız kalınmaktadır. Cilt sorunlarından en sık görülen sivilce problemlerine çözüm olarak sıklıkla reçete edilen ve kullanılan kremlerden biri Oximin krem olmuştur.

Kremin cilt problemlerine fayda sağlaması ile ve kullananların bu kremi övmesi, kullananların artması ve sıklıkla ismi geçmesi ile beraber bireylerin bu kremle ilgili sıklıkla merak ettiği konular olmuştur. Bu konulardan Oximin Jel nedir? Ne işe yarar? Fiyatı ne kadar? Kullananlar? Gibi ve daha fazlası tüm merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık. Keyifli okurlar…

Oximin Jel nedir?

Günümüzdeki çağda cilt problemleri kullanılan ürünler, günlük makyaj yapımı, makyaj tam temizlenmemesi, yenilen yiyecek ve içeceklerden kaynaklı cilt problemleri gün geçtikçe artmaktadır. Bu problemlerin en önemlisi de sivilce olarak karşımıza çıkan problemin giderilmesi ve oluşmasını önleyen en faydalı kremlerden biri de Oximin krem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oximin Jel sivilce izlerine iyi gelir mi?

Evet sivilce izlerine iyi gelen, bu nedenle sıklıkla kullanılan kremlerden olmaktadır.

Oximin Jel ne işe yara?

Cilt problemlerin de en çok sorun edilen ve neredeyse bütün insanların başına gelen sivilce probleminde kullanılan krem, kullananlar tarafından beğenilen ve sıklıkla tavsiye edilen kremlerdendir. Oximin krem şu amaçlarda kullanılır;

 • Siyah ve beyaz nokta problemlerini giderir,
 • Sivilceleri azaltır ve kurutur,
 • Sivilce oluşumunu önler,
 • Ciltteki bakterileri uzaklaştırır,
 • Cildin ana rengine kavuşturur,
 • Ciltteki kirleri ve yağları temizler.

Oximin Jel nasıl kullanılır?

İlacın içeriği kontrol edilip alerjiniz olmadığını teyit ettiğiniz kremi cildinizin ufak bir kısmında alerjik testi yaparak denemelisiniz. Eğer bir yan etki göstermez ise kremi kullanabilirsiniz. Kremi kullanmadan önce cilt temiz olmalı ve temiz cilde günde 1 defa olacak şekilde cilde parmak uçları ile masaj yaparak sürülmelidir.

Oximin Jel alerji yapar mı?

Evet, içerisinde bulunan bir maddeye alerjiniz olmasından alerji yapabilir.

Oximin Jel yan etkileri nelerdir?

İçeriği olarak da yan etki gösterme ihtimali az olan ve az yan etki gösteren kremlerden olmaktadır. En sık görülen yan etkilerden kızarıklık, kuruluk ve soyulma görülmekle birlikte ağrı, yanma, sivilcelenme, kaşıntı gibi yan etkilerde az da olsa görülebilen yan etkilerdendir. Karın ağrısı, ishal ve solunum problemleri gibi yan etkileri ise çok az görülen yan etkilerdendir.

Oximin Jel muadilleri nelerdir?

Muadil yani ilacın eş değeri dediğimiz durum ilaçların faklı ambalaj ve isme sahip ama etken madde ve içeriklerinin aynı olması ile aynı denilebilecek düzeyde etki gösteren aş değer kreme kremin muadili denir. Bu oximin kremin muadilleri ise şunlardır;

 • Benzalin topikal jel
 • Benzoxin topikal jel
 • Clindoxyl jel
 • Clinoper jel
 • Clozarly jel
 • Eritretin jel
 • Differin jel
 • Acnemix jel
 • Acnedur merhem
 • Munderm jel
 • Magnis krem

Oximin Jel fiyatı ne kadar?

2023 de ilacın güncel fiyatı ile 137.23 lira olan Oximin krem 2023 şuan ki eczane fiyatı olmaktadır.

Oximin Jel reçetesiz satın alınır mı?

Evet reçetesiz de satılmaktadır.

Oximin Jel satıl al!

Eczanelerde sivilce kremlerinden en çok satılan kremlerden olan krem eczanelerde reçeteli ve reçetesiz olarak satın alınabilmektedir.

Oximin Jel kullananların yorumları

bir anda sivilcelenen cildim için doktor önerisiyle başladım. 3 haftadır kullanıyorum.

her gece incecik bir tabaka olarak sürüp hafifçe yediriyorum. 3 haftada cildimi ciddi anlamda kuruttu, sivilcelerimi azalttı.

sürerken çok ağır bir ayçiçek yağı kokusu geliyor. birkaç dakika sonra uçuyor ama uçana kadarki kokusu beni çok rahatsız ediyor.

gece yatmadan önce sürdüğüm için yastık kılıflarım ve çarşafım batmış halde. kumaşa adeta çamaşır suyu dökülmüş gibi damga damga rengini bozmuş. kumaşa bunu yapan cilde neler yapmaz düşüncesi beni biraz korkuttu açıkçası.

aktif sivilceler ve sivilce lekeleri için doktor önerisiyle başladığım jel. bu jelden önce doktorun hazırlattığı tonik ile yüzümü siliyorum ardından jeli sürüyorum. oldukça iyi sonuçlar aldığımı söyleyebilirim. demek ki ağır hap tedavilerinin dışında da çözümler varmış bunu görmüş oldum. daha önce bu jelin muadili neredeyse bütün jelleri kullandım. beni aralarında en rahatsız eden jel bu oldu beklemiş ay çiçek yağı gibi ağır bir kokusu var ancak beş on dakika içinde koku kayboluyor. bu ve muadil jeller yüzde kurumadan bir kumaşa temas ederse çamaşır suyu gibi leke bırakıyor. sürdükten bir on beş dakika sonra yatarsanız daha iyi olur yoksa yastığınız batabilir. püf noktası ince bir katman sürmek, fazla sürünce daha çabuk etki edermiş gibi düşünmeyin bu jeller yüzünüzde çeşitli yanıklara sebep olabilir. bir haftada yüzümüzü inanılmaz derecede kuruttu hatta burnum kuruluktan kanadı ilk defa. ancak regl döneminde bile sivilce çıkmadı suratımda, jel ve tonik sayesinde. hayatımda bu bir ilk diyebilirim.

Yorum yapın