French Oje Nedir ve Nasıl Uygulanır?

French Oje Fransız manikürü olarak da bilinen french oje her giyim tarzına ve stile uyması yönünden bayanlar arasında çok fazla tercih edilen tırnak modelidir. Yapılması biraz zahmetli gibi görünen french ojenin uygulanması aslında çok da zor değildir. Yazımızın ilerleyen kısımlarında nasıl yapıldığından bahsettiğimizde sizde aslında söylenene göre daha basit olduğunu anlayacaksınız. French Oje her tip tırnağı güzel ve bakımlı göstermesi nedeni ile de bayanların hem günlük hem de şık bir davette kullanabileceği tırnak modelidir. Beyaz oje ya da cila ile yapıldığında tırnaklara parlaklık veren French Oje tırnaklarda bir kaç gün kadar da çıkmadan durabilmektedir.

French Oje Uygulama Teknikleri

Bayanlar için el ve Tırnak Bakımı çok önemlidir. Bir bayanın bakımlı olduğunu ellerine ve tırnaklarına bakarak anlayabilirsiniz. Temiz ve bakımlı tırnaklar ellerde zarif bir görünüşü de sağlar. Bu nedenle çoğu bayan evde zahmetli olması nedeni ile manikür ve pedikür için kuaföre gitmekte olup sonrasında da çoğunlukla french ojeyi tercih etmektedir. Bunun bir nedeni bakımlı tırnaklara uygulanan fransız manikürünün çok şık durmasıdır. Diğer bir nedeni de evde uygulama zorluğu düşüncesidir. Aslında şimdi bahsedeceğimiz tekniklerle French Oje sürülmesinin hiç de zor olmadığını anlatacağız. Fazla vakti olmayan bayanlar bu tekniği öğrendikten sonra? Kuaförde zaman harcamadan da kendileri tırnaklarına uygulayabilecekler.

Evde French Oje Nasıl Yapılır

Evde French Oje Nasıl Yapılır

French ojenin tırnakta güzel durması için öncelikle tırnakların eşit boyda kesilmesi ve törpü ile düzeltilmesi gereklidir. Tırnak üzerinde oje kalıntısı kalmaması için de temizlenmesi önemlidir. Daha sonra da ılık suda eller bekletilerek tırnak etlerinin yumuşaması sağlanır. Daha sonra da yumuşayan tırnak etleri itici bir makas ile geriye doğru itilir. Bu aşamadan sonra tırnaklara cila sürülür ve French Oje için kullanılan bantlar yapıştırılarak tırnak uçları beyaz oje ile düzgünce boyanır. Son olarak da üstüne tekrar cila sürülerek fransız manikürü yapılmış güzel ve bakımlı tırnaklara sahip olunabilir. Eğer bu şekilde de yapmakta zorlanıyorum derseniz? Uygulayabileceğiniz en pratik yol bir süngere beyaz oje sürüp tırnak ucunu hafifçe oje sürülen yere hafifçe batırmak olacaktır. Bu yöntem sayesinde fırça ile tırnak ucuna düzgün bir şekilde sürmeye uğraşmadan french ojeyi tırnaklarınıza uygulayabilir ve bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorum yapın