Nasıl Güzel Giyinilir (Köşe Yazısı)

Nasıl Güzel Giyinilir Giyinmeyi Öğren Her Şey Yakışsın Zamansız Giyim. Zaman zaman ne giyeceğimizi nasıl giyineceğimizi ve bize ne tarz kıyafetlerin yakışacağına karar veremiyoruz. Gerek değişen moda olsun gerekse değişen tarzımız veya da vücut şeklimiz olsun aldığımız giysilerin çoğu bazen sadece dolapta öylesine yer ediniyor. Peki nasıl tercihler yaparsak hangi yolları izlersek biz bu alışverişten karlı çıkabiliriz? İşte bu sorularınıza rehberlik etmek istiyorum.

Nasıl Güzel Giyinilir Giyinmeyi Öğren Her Şey Yakışsın

Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki zamansız parçalar daima en mantıklı alışveriş olacaktır. Çünkü çok fazla ruh halimizin değişkenliğinden etkilenmeden dolabınızı açtığınızda elinizi ilk attığınız şey üzerinde acaba mı diye düşünmenize pek de gerek kalmaz. Mesela açık tonlar ve siyah tonları kolayca kombine edilebilir renklerdir. Tarz olarak ise balıkçı yaka kazaklar olsun bisiklet yaka t-shirtler olsun size oldukça fayda sağlayacak parçalardır. Benim izlediğim yol ise üst giyimde bu tarz seçeneklere yönelip herhangi bir farklılık aradığımda onu bulmaktır. Daha tarz giyinerek çeşitlilik yaratmak istediğimde dolabımda hazır olan blazer-ceket tarzı parçalar bulundurmak. Aslına bakacak olursak ben bu tarz alışverişi bir nevi yatırım yapmak gibi görüyorum. Çünkü her yıl zamlanan fiyatlar nedeni ile ne kadar mantıklı ve sürdürülebilirliği olan parçalardan yana olursam o kadar gelecek yıllarda alışveriş yapmama gerek kalmayacak. E tabi bir de kumaş çeşitleri de fazlasıyla önem arz ediyor bu konuda. Mesela genelde tüylü olan şeyleri tercih etmiyorum çünkü sayılı yıkamadan sonra bozulmalar gerçekleşebiliyor. Genellikle pamuk,saten ve sıkı örgü şeklinde olan hatta mağazalarda knit wear olarak da tabir edilen seçenekleri tercih ediyorum.

 • Gömlekler
 • Kazaklar
 • Basic üstler
 • Balıkçı yaka giysiler
 • Çok dar ve kısa olmayan elbiseler
 • Kabanlar
 • Blazerlar
 • Çeşitli renklerde kot jeanler
 • Siyah-beyaz jeanler
 • Mom tarzı jeanler
 • Ayrıca boyfriend tarzında bol gömlek
 • Cigarette pantolon kışın modaya trendlere uyularak alınmamış kullanışlı montları
 • Ayakkabı olarak da spor ayakkabı
 • Siyah-beyaz sneaker ve uzun çizme ,bot
 • Minimalist tarz terlik ve makosen tarzı ayakkabıları listeleyebilirim.

Nasıl Güzel Giyinilir: İnsanların tarzında ki çeşitlilik gereği ve benim de tercih ettiğim önem verdiğim parçaların hepsini yazmak istedim.
Bunlar kıyafet konusunda size rehberlik edecek çeşitlerdir. Şimdi biraz da şu trend giyim konusuna değinelim mi? Ben bu alışverişlere çoğunlukla gereksiz para harcamak ve boş yere dolabımızda yer tutan doğaya da zarar vermiş olduğumuz hatalarımız olarak tabir ediyorum. Zaman zaman benim de beğendiğim moda olan farklı parçalar çıkabiliyor. Özellikle de Avrupa da moda olup sıra sıra kendi ülkemizde de markaların bize bu ürünleri sunması ilk gördüğümüz anda o ürünü bize aldırmaya yönlendirebiliyor. Fakat bunun artık farkındalığını kazanmış olduğumu düşünüyorum. Bu konu da sizi de uyarmak istiyorum lütfen alışverişinizi daha bilinçli yapmaya çalışan. Fiyat karşılaştırmaları ve ürün kalitesine mümkün oldukça önem verin ve ilk gördüğünüz parçaya atlamayın. En can alıcı konulardan biri olan vücut yapısına göre giyinme konusunu da en sona sakladım aslında.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki herkesin bir vücut yapısı var. Kimi insan kilo verse dahi vücut yapısı gereği olan kilo dağılımında ki farklılık nedeni ile yine de tam istediği sonuca ulaşamıyor. İnsanların kas yüzdelerinde bile doğuştan gelen değişiklikler mevcut. Mesela sizinle aynı boy ve kilo da olan birisi ile aynı görünmeyebilirsiniz. Kas yüzdeleriniz aynı olsa dahi vücudunuzda ki kilo dağılımından sebep yine aynı gözükmeyebilirsiniz. Bu nedenle kendinizi lütfen başkaları ile karşılaştırmayın ve sadece kendinizin en iyi versiyonu olmaya çalışın. Tabiki de bu yolculukta modeller veya herhangi bir idol olarak gördüğünüz insanın fotoğrafları olsun. Sizin için o kişinin tarzı ayrıntısı ilham size olabilir. Bu aslında çok güzel bir şey size ilham olsun ve siz de kendinizde o yönde değişiklikler yapmaya çalışın. Kısacası bu durum tamamen size kalmış en önemli detay birisinin tıpkı aynısı olmaya çalışmak pek mantıklı ve olası sonuçlar vermiyor. Biliyorum konumuzun biraz dışına çıktım. Fakat vücut şekline ve insanın kendisine has olan tarzı üzerine konuşmadan önce herhangi bir yanlış anlaşılmaya yol açmamak için buna biraz değinmek istemiştim.

Nasıl Güzel Giyinilir: Şimdi gelelim asıl konuya. Vücudunuzda daha geniş gördüğünüz yerleri biraz daha kamufle edecek seçimler deneyin. Mesela mom jeanler, bol basic üstler, sweatshirtler gibi alternatifler en çok vurgulamak istediğiniz yeri ortaya çıkararak seçmeyi deneyin.
Eğer ki bacaklarınız kalın olması sizi mutlu etmiyor ise ortaya çıkarmayın. Öncelikle sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yönelebilirsiniz. Bacaklarınızda ki hatlarınızı kapatacak şekilde tercihler yapabilirsiniz. Bu durum ayrıca bel basen taraflarında ki genişliğe göre de şekillenebilir durumu kısaca bu şekilde anlatabilirim size.

Tarz konusuna gelecek olursak insanların stillerinde ki çeşitlilik inanılmaz güzel bir şey. Ki zaten bu konuda eleştirilebilecek herhangi bir ayrıntı göremiyorum. Bu bir tercih konusu o yüzden kısaca şunu eklemek isterim ki! Sizi siz yapan tarz sizi en çok mutlu, rahat ve güzel hissettiren tarzdır. Tabi giyim dışında bir insanın oturuşu, kalkışı, hareketleri, kendisine vemiş olduğu önem, konuşma şekli ve saç-cilt bakımı o insana has olan başka bir husustur. Bunlar sizin giyiminizi tamamlar ve dış görünüşünüzü diğer insanlara yansıtır.
Nasıl Güzel Giyinilir Kısaca olabileceğiniz en iyi siz olun kendinize değer verin ve vücudunuza ruhunuza çevrenize iyi bakın sağlıkla kalın.

Yorum yapın