Küt Saç Modelleri 

Omuz hizasında kesilen küt saç modelleri, kullanımı kolay ve ferahtır. Tercih şekline göre arka kısımları kısaltılıp ön taraflara oval bir model verilebilir. Genellikle yaz mevsimi için kullanımı idealdir. Küt saç modelleri uzun yıllar tercih edilen trendler arasında yer almıştır. Saç bakımını kolaylaştırmaktadır. Kişinin tercihine göre hareketli modellerle kullanılabilir. Kolay taranması ve pratik şekil almasıyla bilinmektedir.  

Bu yazıda bulacağınız muhtemel başlıklar: Dalgalı küt saç modelleri, Mantar küt saç kesimi, Kısa Küt saç kesimi, Düz küt saç Modelleri, Uzun küt saç, Arkası katlı küt Saç modelleri, Küt Saç Modelleri 2023, Katlı Küt Saç Modelleri 2023

Peki küt saç modellerine verilen şekiller nasıl olmalıdır? Tabi ki bu tarz sorular da şık bir görünümün elde edilmesini mümkün kılacaktır. Yine küt saç modeline uygun yüz şekilleri nasıldır? Sorusu da size en uygun olan saç modelini belirlemenizde yardımcı olacaktır. İşte bu sorulara ve daha fazlasına dair tüm detaylar! 

Örgülü küt saç modelleri
Örgülü küt saç modelleri

Küt saç modelleri ara makas tercih edilerek yoğun bir şekle girebilir. Boya, bakım gibi maliyeti yüksek işlemlerde kişi bütçesine kolaylık sağlayacaktır. Zamandan ve paradan tasarruf sağlayacaktır. Küt saç modelleri her yaş için idealdir. Özellikle orta yaş kadınlarda kullanımı tercih edilmektedir. Daha spor ve genç bir görünüm sağlayacaktır. Böylece tam anlamıyla şık bir görünümün elde edilmesi mümkün olmaktadır. Küt saç modelleri konforlu bir kullanım olanağı sundu için de son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca küt saç modellerinin hemen her yaş grubuna hitap ediyor olması; sıklıkla tercih edilmesini de mümkün kılmaktadır. 

Küt saç modelleri söz konusu olduğunda akıllara ilk olarak bu tür saçlarda saçın nasıl şekilleneceği sorusudur. Küt saçların günlük hayatta da şık bir şekilde görünümün elde edilmesini mümkün kılıyor olması; bu saç modelleriyle farklı şekillerin verilmesini de mümkün kılıyor. Özellikle çok fazla kuaför ihtiyaç duyulmuyor olmaması, bu tip saç modellerini favori kılmaya yetmektedir. Böylece kadınların en çok tercih ettikleri saç modelleri arasında küt saç modelleri her zaman ilk sıralarda yer almaktadır.  

Küt Saç Modellerine Verilen Şekiller 

Elbette ki Küt saç modellerine verilen şekiller çeşitlilik gösterebilir. Kullanım olarak kolay olan küt saç modellerine verilen şekillerin kullanım ömrü uzun olacaktır. Çünkü küt saçlara şekilde vermek oldukça kolaydır. Üstelik uzun saçlara nazaran çok da fazla kuaför ihtiyacı da olmamaktadır. Bununla birlikte uzun saçlara şekil vermek zordur. Kuaför ihtiyacı ve masrafı olmadan kişi bu şekilleri kolayca verebilir. Fazla vakit almayacaktır. Bunlardan bazılarını sıralayacak olursak; 

  • Hareketli dalgalar yapılarak yoğunluk kazandırılır. 
  • Düz şekilde kullanılabilir. 
  • Ara makas ile şekil verilebilir. 
  • Kolayla toplanarak arkaya topuz yapılabilir. 
  • Kakül, perçem ile kullanımı rahattır. 
  • Örgü yapılarak kullanılması da küt saç modellerine verilen şekillerden biridir. 

Görüldüğü üzere küt saç modelleriyle çok sayıda farklı şekilde verebilmek mümkün olmaktadır. Şayet küt saçlarda hareketli dalgalar tercih edecek olursanız, son derece şık bir görünüm de elde edersiniz. Özel gün ve gecelerde abiye kıyafetlerini tercih ettiğinizde dalgalı küt saç modelleri son derece şık bir görünümün elde edilmesini mümkün kılacaktır.  

Genel olarak küt saç modellerini düz bir şekilde dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yani herhangi bir işlem yapmadan ve şekil vermeden düz küt saç modelleri tercih ederek, yine şık kalmayı da başarabilirsiniz. Üstelik düz saç modelleri için ekstra bir kuaför masrafı da bulunmamaktadır. Biraz daha hareketli ve sıra dışı bir saç modeli tercih etmek istiyorsanız; ara makas tercih edebilirsiniz. Ara makas işlemi sayesinde küt saç modelini hareket kazanabilir ve sıra dışı bir şıklığın da adresi konumunda yer alabilirsiniz. 

Küt saç deyip geçmeyin çünkü küt saçla da topuz yapabilirsiniz. Genellikle günlük yaşantınızda hatta ev işleri yaparken dahi rahat olmak için küt saçınızı topuz yapabilirsiniz. Böylece topuz küt saç modelleri ayrıcalığını da yaşarsınız. Elbette kakül ile perçemler küt saç modellerinin her zaman vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu aşamada ince hatlarla yapılmış kakül ve perçemlerin oldukça şık bir görünümü mümkün kıldığını da söyleyebiliriz. 

Küt Saç Modeline Uygun Yüz 

Her insan farklı yüz hatlarına sahiptir. Saç kesim şekli bu hatlara göre yapılmalıdır. Kişinin estetik açıdan daha güzel görünmesini sağlar. Küt saç modeline uygun yüz tipi genellikle zayıf olmalıdır. Yüz hatları geniş ve dolgun yanaklı kişiler küt saç modeline uygun yüz değildir. Uzun çene yapısına ve dolgun olmayan yanaklı kişiler tercih edebilir. Esasında kendi yüz hatlarını biliyor olmanız; size en çok yakışacak olan saç modelini de isabetli bir şekilde tercih etmenizi mümkün kılacaktır.  

Hafif makyaj ile şık görünüm elde edilecektir. Yuvarlak yüz için küt saç düz şekliyle tercih edilmelidir. Kavisli yüz şeklinde ise bu model hareketli saçlar ile tercih edilmelidir. Zira yüz şekli saç kullanımında değişkenlik gösterebilir. Olduğundan daha genç ya da daha yaşlı bir hal almak kişinin elindedir. Verilen doğru şekiller ile küt saç modeline uygun yüzü ortaya çıkaracaktır.   

Yine yuvarlak hatlı yüz tipine sahip insanlar için küt saç modellerinin oldukça şık bir görünümü mümkün kılmak noktasında başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Yeni moda küt saç modelleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçeneğin çıkıyor olması gayet olağandır. Bu kapsamda küt saç modellerinin hemen her türlü yüz tipine uygun olduğunu da söyleyebiliriz. Elbette ki en güzel saç modeli; kişinin kendisine yakıştırdığı saç modelidir!

RESİM GALERİSİ

 

Yorum yapın