Perma Saç Modelleri ve Fiyatları

Saçların çok uzun zaman kıvırcık kalması için yaptırılan işleme perma denilmektedir. Bu işlem çok uzun zamanlardan beri kullanılmaktadır. Fakat son zamanlarda özellikle ünlüler tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Düz saçlarınızdan sıkıldıysanız ya da uzun süreli tatile çıkacaksanız permayı tercih edebilirsiniz. Bunların dışında saçlarınız da bir hacim istiyorsanız da perma yaptırabilirsiniz. 

Perma işlemi her türlü saça kolaylıkla uygulanabilmektedir. Perma yaptırırken permaların kalınlığını siz tercih edebilirsiniz. Bu aşamada perma çubukları kullanılmaktadır. Perma çubuklarının ne sıklıkla yerleştirildiği ve uzunlukları permanızın nasıl olacağını belirlemektedir. Bunun perma yaptırmaya karar verdiyseniz öncelikle kuaförünüzle konuşup nasıl bir model yaptıracağınıza karar vermeniz gerekmektedir. 

Perma saç yaptırdıktan sonra bukleleri belirginleştirici saç köpükleri kullanabilirsiniz. Bu saç köpükleri saçlarınızın daha hacimli görünmesini ve buklelerin daha dolgun olmasını sağlayacaktır. 

Perma Yapımı 

 • Perma işlemi yapılırken saçların temiz olması oldukça önemlidir. Çünkü bu işlem sırasında saça birçok solüsyon sürülmekte ve saçın bu solüsyonları iyi bir şekilde emmesi gerekmektedir. Saçlarınız temiz olduğunda bu solüsyonlar çok daha iyi bir şekilde emilecektir. 
 • Saç temizleme işlemi gerçekleştirildikten sonra solüsyonlar saça uygulanmaktadır. 
 • Solüsyonlardan sonra nötralizer denilen kimyasal da saça uygulanır ve saçlar perma çubukları ile sarılmaya başlanır. 
 • Daha sonra saçlara ısı uygulanır ve permanın kalıcı olması sağlanmış olur. 
Kalıcı bukleler perma saç modelleri
Kalıcı bukleler perma saç modelleri

Perma Saç Yaptırmak İsteyenlere Öneriler 

Eğer perma yaptırmayı düşünüyorsanız bilmelisiniz ki perma işlemi kimyasal bir işlemdir. Saçlarınızın yıpranmasından korkuyorsanız perma yaptırmadan önce çok iyi düşünmeniz gerekmektedir. Perma ilaçlarının içerisinde amonyak ve hidrojen bulunmaktadır. Bu ilaçlar ile saçların dipten uca kıvırcık bir hale bürünür.  

Eğer saçlarınıza açma işlemi gibi yıpratıcı bir işlem uygulandıysa perma yaptırmadan önce biraz beklemeniz ve saçlarınızın kendine gelmesi çok daha iyi olacaktır. Yıpratıcı bir işlemden sonra hemen perma yaptırırsanız saçlarınız çok daha fazla yıpranacaktır. Saçlarınızda çok fazla yıpranma olduğunu düşünüyorsanız saçlarınıza sülfatsız şampuan kullanarak saçlarınızın kendine gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Kısa saça Perma yapımı ve uygulaması
Kısa saça Perma yapımı ve uygulaması

Perma Saçların Kalıcılığı 

Perma saçlar 3 ile 4 ay arasında kalıcılık göstermektedir. Saçlar uzamaya başladığında saç diplerinden kıvırcık olmayan saçlar çıkar ve bu sayede çok daha doğal bir görünüm ortaya çıkmış olur. Saçlar uzamaya başladığında saçınıza doğal maşa yapmış gibi bir görüntüye kavuşabilirsiniz.  

Perma Modelleri 

Her türlü saç tipine uygun perma modelleri bulunmaktadır. 

Uzun saçlara perma uygulaması
Uzun saçlara perma uygulaması

Kısa Saç Perma Modelleri 

Saçlarınız çok ince ve hacimsiz ise perma yaptırabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızı uzun bir zaman kıvırcık ve hacimli kullanabilirsiniz. 

Sarışın kıvırcık kısa saç perma modelleri
Sarışın kıvırcık kısa saç perma modelleri

Uzun Saç Perma Modelleri 

Uzun bir saça perma uygulandığında saçlarınız çok hacimli bir görüntüye sahip olabilmektedir. Uzun saçlarınızı topladığınızda ya da açık bıraktığınızda mükemmel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.  

Uzun saç perma modelleri
Uzun saç perma modelleri

Sık Perma Modelleri 

Saçlar küçük tutamlar halinde alınarak perma işlemi yapılır ise saçlar çok daha hacimli ve kıvırcık görünecektir. Bu modeller özellikle ince telli saçlara sahip olanlar için oldukça güzel bir modeldir. 

Gümüş bukleler perma saç modelleri
Gümüş bukleler perma saç modelleri

Doğal Perma Modelleri 

Saçlarınızı kalın perma çubuklarına kalın tutamlar halinde sardırdığınızda daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal görünümü daha çok seven kişiler bu perma görünümüne bayılacaklardır. 

Perma çubukları ile perma saç nasıl yapılır
Perma çubukları ile perma saç nasıl yapılır

Permalı Saçların Bakımı 

Perma yaptırdıktan sonra saçların bakımı oldukça önemli bir konudur. Kuaför permalı saçlarınız için şampuan ve krem önerisinde bulunacaktır. Bunları mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Haftada bir iki kere saç bakım yağları ile saçlarınıza bakım yaparsanız bu süreçte saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünür. Günlük saç bakım rutinleriniz için saç bakım yağı kullanmak saçlarınızın yumuşak ve ışıltılı bir görünüme sahip olmasına sebep olmaktadır. 

İnsanlarla iletişim kurmakta dış görünüşün oldukça olumlu etkileri bulunmaktadır. Kıyafetlere dikkat etmek, saçların bakımlı olması ve temizlik kişilerin iletişim kurmalarında çok iyi bir yere sahiptir. Saçlara verilen önem kişiler için olumlu etkilere sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra saçların bakımsız olması hem moralimizi hem de iletişimimizi olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Kişilerin saç modelleri ve saçlarını boyadıkları renk günümüzde oldukça önemlidir. 

Perma saç modelleri erkek
Perma saç modelleri erkek

Bunların yanında saçlara düzenli olarak bakım yapılması da kişileri olumlu bir şekilde etkilemektedir. Saç bakımlarında kullanabileceğiniz pek çok malzeme bulunur. Bunların içinde hemen hemen herkes tarafından kullanılanları şampuanlar ve saç kremleridir. Son zamanlarda pek çok marka çeşit çeşit saç kremleri ve şampuanları çıkarmaktadır. Bunun yanında bu saç kremlerinin ve şampuanlarının farklı aromaları da bulunur. 

Saç modeline göre şampuan ve saç kremi kullanmak oldukça önemlidir. Bunun sebebi günümüzde şampuan ve saç kremlerinin saç modellerine göre üretilmeye başlamasıdır. Buna örnek verecek olursak yağlı saçlar için kullanılan şampuanların yapısı normal saçlar için olandan oldukça farklıdır. Ve her iki şampuanda saçta farklı etkiler bırakmaktadır. Bunun yanında saç kremleri de aynı şekilde üretilmektedir. Şampuan ve saç kremleri il çeşitli bakımlar yaptığınız zaman saçlarınız oldukça bakımlı ve hacimli görünecektir. Bu şampuanlar saçların daha gür çıkmasına da sebep olmaktadır. İleride saçlarınız ile ilgili sorunlar yaşamak istemiyorsanız bu bakımları zamanında yapmanız oldukça önemlidir. 

Saç bakımı yaptırmanın dışında saça verilen modeller ve saç renkleri de oldukça önemlidir. Saçlara doğru şekillerin verilmesi ve doğru boya ile boyanması gerekir. Kişilerin yüz şekilleri göz önünde bulundurularak farklı saç şekilleri uygulanabilmektedir. Bunlar arasında; 

 • Düz saç modelleri 
 • Kıvırcık saç modelleri 
 • Dalgalı saç modelleri bulunur. 

Saçlara şekil vermek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Saçlar doğal bir şekilde ya da yapay olarak şekillendirilebilir. Yapay yolla saç şekillendirmeye örnek verecek olursak saç düzleştiricileri ile düz saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun yanında maşalar ile de kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. 

Uzun siyah saça perma uygulaması
Uzun siyah saça perma uygulaması

Doğal yollarla saç düzleştirmeye örnek olarak Hindistan cevizi yağı ile saç düzleştirmeyi örnek olarak verebiliriz. Bunun dışında saçlar ıslakken örülerek ertesi gün açıldığında kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. Şüphesiz bu saç tipleri içerisinde en çok sahip olunmak istenen saç modeli kıvırcık saç modellerdir.  

İnsanlar saçlarını farklı modellere sokmak için pek çok farklı yöntem denemektedir. Perma işlemi de saçları şekillendirmek için başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Eğer kıvırcık saçlara sahip olmak istiyorsanız perma yaptırabilirsiniz. Düz saçlı ya da dalgalı saçlı kişiler saçlarını kıvırcık yaptırmak için perma işlemine başvurabilmektedir. Fakat bilinmelidir ki perma işlemi doğal bir saç şekillendirme işlemi değildir. Perma işleminde saçlara farklı kimyasallar uygulanır. Bu işlem saç yapısına ve saç sağlığına zarar verebilir.  

Perma yaptırmayı düşünüyorsanız saçlarınızın yıpranacağı gerçeğini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Permanın zararını en aza indirmek için perma ilacının süresinin çok iyi ayarlanması gerekmektedir. Perma ilacı saçta gereğinden fazla kalır ise saçların dökülmesine ve yıpranmasına sebep olabilmektedir. Perma ilacının en fazla 8-10 dakika arasında saçta bekletilmesi gerekir. Bu sayede perma saçta 2-5 ay arasında kalıcı olarak kalacaktır.  

Perma saç yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle perma saç modellerini incelemeniz çok doğru olacaktır. 6 adet perma saç modeli bulunur. Bunlar; 

 • Dip perma 
 • Yoğun perma 
 • Mandal perma 
 • Dip perma 
 • Spiral perma 
 • Dalgalı permadır. 

Perma saç modeli yaptırmayı düşünüyorsanız yüz şeklinize uygun en iyi modeli seçmeniz gerekmektedir. 

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın