Garanti Bankası Çalışma Saatleri 2023

Garanti bankası çalışma saatleri değişti! Yeni yıl ile beraber artık belli saatlerde kısıtlama olmadan çalışılan düzene geçiş yapılıyor! Türkiye’nin en fazla şubeye sahip olan bankalarından birisi olan Garanti Bankası, 2023 yılı itibariyle yeni çalışma saatlerini açıkladı. Bankanın binlerce müşterisi işlemlerini gerçekleştirmek için 2023 yılında değişen çalışma saatlerini öğrenmek amacıyla araştırma yapmaya başladılar. Yaşanılan pandemi sonrasında ülkede geniş çaplı değişiklikler yapılmış bu değişikliklerin başında ise kalabalık ortamlar olan bankaların çalışma saatlerinde kısıtlanmaya gidilmesi olmuştur. 

2019 yılından bu yana çeşitli kapanma süreci, pandemi tedbirleri derken, sürekli olarak Garanti bankası mesai saatleri değişiklik göstermekteydi. Artık yeni normalleşme sürecine girdiğimiz şu günlerde, Garanti Bankası çalışma saatleri 2023 yılına ait yeni takvim açıklanmış oldu.

Ayrıca konumuzla paralel olarak yine Garanti bankası resmi tatil günleri ve bayram tatilleri zamanları da yine bu haber içeriğinde ayrıntılarıyla açıklanmıştır. Bu resmi tatil günleri sadece Garanti değil, diğer tüm bankaları da kapsamaktadır.

Konuyla ilgili bir diğer çok sık gelen sorulardan bir tanesi de Garanti Bankası cumartesi günü çalışma saatleri olmaktadır.

İçeriğimizin detaylarında bu konuya da ayrıntıyla yer verdik. Dilerseniz Garanti bankası mesai saatleri 2023 içeriğimizin detaylarına geçiş yapmadan önce, Garanti Kartsız Para Çekme konumuza da göz atabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan konu içeriğimize geçelim.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri 2023 yılı ile değişti!

Garanti bankası çalışma saatleri, hafta içi her gün ve cumartesi günleri bazı şubeler olmak üzere Türkiye genelini kapsamaktadır. Burada cumartesi açık olan şubeler değişiklik gösterirken, hafta içi açık olan Garanti şubelerinin tamamı; tüm illerde aynı saatler de hizmet vermektedir. Ayrıca Garanti bankası mesai saatleri konusunda bir diğer önemli nokta, sistemlerin açılış kapanış saatleri ile şubelerin açılış kapanış saatlerinin aynı olmasıdır. Dilerseniz öncelik olarak resmi tatil günlerini açıklayıp, sonrasında Garanti bankası mesai saatleri 2023 takvimini açıklayalım.

Garanti bankası 2023 resmi tatil günleri şu şekilde oluşmaktadır;

  • 2023 yılının ilk günü yıl başı tatili ile başladı ve ilk resmi tatildi.
  • 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim Garanti bankası 2023 resmi tatil günleri olmaktadır.
  • 2 Mayıs 2023 ile 5 Mayıs 2023 Ramazan Bayramı tatili olacaktır. 1 Mayıs ile birleştiğinden dolayı toplam tatil süresi 4 gündür.
  • 9 Temmuz 2023 Cumartesi ile, 12 Temmuz Salı günleri Kurban Bayramı tatili olacaktır.

Garanti bankası tatil günleri 2023 yılı içerisinde bu şekilde gerçekleştirilecektir. Ayrıca her cumartesi her şube açık olmamaktadır. Bu konuyu detaylı olarak yine alt başlıklarımız içerisinde bulabileceksiniz. Şimdi bir diğer konumuz olan Garanti bankası mesai saatleri 2023 hakkında bilgileri sunacağımız başlığımıza geçebiliriz.

Garanti bankası mesai saatleri 2023 yılı içerisinde bu saat aralıklarından oluşacaktır. Eğer yine bir pandemi kısıtlaması ya da tam kapanma olayı olmaz ise, yıl boyunca resmi tatil günleri dışında hafta içi çalışma saatleri bu saatlerdir. Yaklaşık 8 yıldır aynı saat politikasını uygulayan Garanti BBVA, piyasaların aktif olduğu saatler aralığında çalışmaya da özen göstermektedir. Ayrıca Garanti bankası sistemleri sadece bu saatler aralığında açık tutulduğu için, bankalarda işlemler için 1 dakika bile geç kalmanız, sistemlerin kapanmış olduğu anlamına gelmektedir.

Sadece Garanti bankası değil, Akbank ve Yapı Kredi gibi kurumsal özel bankalar da bu saatler aralığında müşterilerine hizmet sunan bankalar arasında yer almaktadır.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri
Garanti Bankası Mesai Saatleri 2023

Garanti Bankası Cumartesi Açık mı

Garanti bankası cumartesi açık mı konusunda birçok soru almaktaydık. Garanti BBVA, cumartesi günleri 6 şubesini açık bırakmaktadır. Bu 6 şubeyi kullanarak tüm bankacılık işlemleri cumartesi günü de yapabilirsiniz ve hafta içini beklemek zorunda kalmazsınız. Tabi burada tüm Garanti şubelerinin hafta sonu hizmet verdiğini söyleyemeyiz. 5 İstanbul şubesi ve 1 Ankara şubesi cumartesi günleri açık olan Garanti bankası şubeleridir. Bu iller dışında hiçbir Garanti bankası şubesi hiçbir ilde cumartesi ve pazar açık değildir.

Garanti Bankası Cumartesi Çalışma Saatleri 2023

Garanti bankası cumartesi çalışma saatleri açık olan şubelerinde hafta içi mesai saatleri ile biraz farklı olmaktadır İstanbul Yeni havalimanı şubesi 09.00 ile 17.00 arasında olurken diğer belirttiğimiz şubelerin açılışı 10.00 olup, kapanış saati 18.00 olmaktadır. Garanti bankası cumartesi öğle arası saati ise 12.30 ile 13.30 aralığıdır. Cumartesi günü açık olan Garanti şubeleri 2023 yılında şu şekilde oluşmaktadır;

  1. Cumartesi günü açık olan Garanti Bankası İstanbul şubeleri 2023: Yeni Havaalanı şubesi, İstinye Park Garanti şubesi, Akmerkez AVM Garanti, Cevahir AVM Garanti Bankası şubesi, İçerenköy Carrefour AVM Garanti şubesi hafta sonu açık olan İstanbul şubeleridir.
  2. Cumartesi günü açık olan Garanti bankası Ankara şubeleri 2023: Garanti bankası tek bir şube ile Ankara’da cumartesi günü hizmet vermektedir. Optimum, Eryaman, Ankara Garanti şubesi, cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde açık bulabileceğiniz tek Garanti bankası Ankara şubesi olmaktadır.
  3. Ziraat Bankası Telefon No Güncelleme

Garanti bankası pazar günü açık olan şubeleri tek bir İstanbul şubesi ile sınırlıdır. İstanbul yeni havaalanı Garanti bankası şubesi pazar günü de hizmet vermektedir. Bu şubenin açılış saati sabah 09.00 olurken, öğle arası 12.30 ila 13.30 aralığıdır. Akşam mesainin bitiş saati ise 17,00 olarak belirtilmiştir. Bunun dışında pazar günü hizmet veren başka bir Garanti BBVA şubesi bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Hafta Sonu Açık mı?

Cumartesi günleri 5 İstanbul şubesi, 1 Ankara şubesi açıktır. Bunların hangi şubeler oldukları ve çalışma saatleri yine haber içeriğimizde sizlerle paylaşılmıştır. Pazar günleri ise tek bir İstanbul Garanti bankası şubesi aktiftir ve hafta içi mesai saatleri uygulanmaktadır. Listemizde belirtmiş olduğumuz şubelerin dışında, Türkiye’de tüm Garanti bankası şubeleri hafta sonu hizmet vermemektedir.

Garanti Bankası Çalışma Saatleri Pandemi

Garanti bankası çalışma saatleri corona döneminde sabah açılış 10.00 ile 10.30 gibi olurken, öğlen arası saatleri 12.00 ile 13.30 aralığında olmaktaydı. Garanti Bankası corona kapanış saati ise 16.00 ile 16.30 gibi olmaktaydı. Tabi bu dönemler geride kaldı ve artık normal garanti bankası çalışma saatleri 2023 prosedürü uygulanmaktadır.


Yorum yapın