Erkek Çocuğa Hamile Kalmanın Yolları

İnternet üzerinde araştırma yaparken erkek çocuğa hamile kalmak ile alakalı olarak o kadar fazla arama olduğunu gördüm ki açıkçası şaştım kaldım. Kısa zaman içerisinde toplumumuzda çok önemli bir modernleşme ve bundan yıllar yıllar öncesine nazaran çok daha farklı bir düşünce yapısı ortaya çıkmıştır. Modern düşünce akımı dediğimiz bu sistemde aslında mantık dışı hareketlerin ne denli az olacağını tahmin etmek zor değil. Bildiğimiz gibi Biyoloji bilimi insanın üremesi ve vücudunun cinsel fonksiyonları ile alakalı olarak belli başlı detayları bizlere tüm çıplaklığı ile sunan bilim dallarından birisi konumunda. Özellikle lise yıllarından itibaren bayanların üzerine oldukça eğilim gösterdikleri ve başarılı da oldukları bir unsur diyebiliyoruz.

Erkek bebek için, ne yapmalı?

Erkek çocuğa nasıl hamile kalınır? İşte çok geniş bir bayan kitlesi tarafından sorulan sorulardan birisi de bu. Hani bundan yıllar yıllar önce aşiret soyunun yürümesi için herkesin böyle bir beklenti içerisinde olmasını az çok anlarım ancak bugün arama motorlarında aylık olarak en çok aranma hacmine sahip olan kelimelerden birisi de kuşkusuz ki bu. Bilimsel olarak tıbbın dahi çaresiz kalacağı unsurlar olabilir ve bununla ilgili örnekleri televizyon kanallarında dahi güncel olarak görebilme şansına sahip olabilirsiniz. Lise yıllarında da öğrendiğimiz üzere bir çocuğun cinsiyetinin belli olabilmesi için X ve Y kromozomları ile alakalı olarak yüzlerce detay ön plana çıkıyor.

Üstelik bu konunun bilimselden ziyade ilahi bir noktasının olduğunu da unutmamak gerekiyor. Erkek çocuğa nasıl hamile kalınır sorusunun yanıtı verebilecek olan herhangi bir uzman yok. Dünyanın en meşhur kadın doğum uzmanları, üroloji uzmanları ya da aklınıza gelebilecek bu gibi diğer detaylar ile alakalı olarak net bir şekilde yanıt alma ihtimaliniz neredeyse yok. Tabi ki bu konu ile alakalı olarak sizlere bilimsel bir açıklama yapma gereksinimi de duyuyoruz ki bir fikriniz olsun.

Erkek Çocuğa Hamile Kalmanın Yolları

Bunun için o kadar şanslı olmalısınız ki eşinizle sizin kromozomlarınız doğrudan erkek çocuk dünyaya getirsin. Öyle çiftler var ki hayatları boyunca erkek çocuk sahibi olamıyorlar. Bu durum hem ilahi hem de bilimsel anlamda belli başlı açıklamaları olan ve insanlara bu açıklamalar doğrultusunda bilgi verilen bir unsurdur. Kısa zaman içerisinde internet üzerinde ki bilgi içerikli sistemlerde de okuyabileceğiniz üzere çoğu kişi çocuk sahibi dahi olamamaktan şikayetçi. Bu durum aslında sperm hüclerinin yumurtaya temas ettiği safhada hangi kişiden daha fazla gen topladığına bağlı olarak da farklılık gösterebilen bir unsur.

Erkek çocuğa hamile kalmanın yolları ile alakalı olarak sizlere uzmanlar dahi tavsiye veremez. Bu durum aslında bilimsel ve ilahi bazı gerçeklere dayanarak ortaya çıkan unsurlardan birisidir. Zaman içerisinde insanların bu konu ile alakalı olarak elbette ki beklentileri söz konusudur ancak bilimsel olarak net bir açıklaması olmayacağını da bilmeniz gerekir. Türkiye genelinde bu konu ile alakalı olarak her geçen gün yeni yeni bilgiler ortaya atılsa da sizler bu bilgilere itimat etmeyiniz. Koca karı ilaçları ile olacak şeyler değildir bunlar. Cinsel ilişki esnasında erkekten ya da kadından alınacak kromozom sayılarına bağlıdır ki bir bebeğin genleri de bu şekilde oluşur.

Anne ve babaya benzeme konusu da bu konu ile doğrudan alakalıdır. Belki de ikiz erkek bebeğiniz olacak. Bunları bilmeniz son derece güç olacaktır. Bu tip araştırmaların dahi sonuçsuz kalacağını böyle bir yazı ile sizlere anlatmak istedik.

Yorum yapın