Batık Kılları nasıl çıkarılır? Kıllar neden batık çıkmakta?

Batık Kılları nasıl çıkarılır? Kıllar neden batık çıkmakta? Kadınların en önemli ve büyük sorunlarından biri olan kılların çözümler arayıp uygularken cildimizi tahriş etmemiz, yanlış uygulamalar yapmamız ve bize uygun ürünler kullanmamamız gibi nedenler sonucu kurtulduğumuz sandığımız kılların tekrar çıkarken batık olarak çıkması sonucunda daha büyük ve kötü görünen sorun batık kılları oluşturmuş oluruz.

Sadece kadınların değil günümüzde bir çok erkeğinde sorunu olan ama hala güzelliği ile öne çıkan kadınların ise en önemli sorunların olması, yaz aylarında olmamız ile denize gitmek, mevsimlik kıyafetler giymek isteyen kişilerin karşısına bu sorunlar gelmesi ile çözüm arayarak internette en çok araştırılan Batık Kıllar nasıl çıkarılır? Batık kıllara çözüm? Batık Kıllar peeling önerileri? Gibi sorular en çok araştırılanlar bu ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızda toparladık.

Batık Kılları nasıl çıkarılır?

Kadınların en önemli ve büyük sorunlarından biri olan kıllardan kurtulmak için yapılan yanlış uygulamalar sonucu genellikle oluşan batık kıllar çözümü ise o kılların peelinglerle, sıcak uygulama gibi yöntemlerle yapıldıktan sonra kalan inatçı batıkları cımbızla kurtulabilirsiniz. 0luşan batıklar yapılan düzenli ve doğru cilt bakımı, peeligler ile kıla dönüşerek uzaması ile kurtlanabilir ama geçmeyenleri ve inatçıları, sivilce, iltihap oluşturanları ise cımbız gibi yöntemler ile çözüm bulabilirsiniz.

Batık ne demek?

Deri yüzeyinden kılın çıkması gereken yerin tıkanması sonucu çıkmasının engellenmesi ile kıl folikülleri derinin üstüne ulaşamaması ile derinin altında yanlara doğru uzamaya başlar ve buna batık kıllar adı verilir.

batik killari nasil cikarilir
batik killari nasil cikarilir

Sürekli ağda yapmak batığa neden olur mu?

Hayır, ağda batık oluşmasına en az etkisi olan yöntemdir. Sürekli yapılması değil, yanlış ve hızlı ağda yapılması batığa neden olur.

Kıllar neden batık çıkar?

Deri yüzeyine çıkamayan kıllar sonucu oluşan batık kılların en çok oluşmasının nedeni ile yanlış, hatalı epilasyon yada ağda işlemi sonucu oluşmaktadır. Batıklar sadece bunlar değil jilet yada elektrikli epilasyon makineleri kullanması kaynaklıda oluşmaktadır.

Batık Kılları nasıl önlenir?

Bir çok nedenden oluşan batık kıllar eğer ağda kaynaklı ise oluşan batıklar, ağda yapımında kılların çok uzun olmamasına, doğru yönde yani kılların çıktığı yönün ters kısmına ve çok sert olmayacak şekilde uygulanmalıdır. Elektrikli epilasyon aletleri ile daha çabuk kıllardan kurtulmak için tercih edilen uygulama da ise kılların her tarafa çekildiğinden batık oluşmasına neden olmaktadır ya çok dikkatli uygulanmalı yada profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır aynı şey epilasyon işleminde de profesyonel kişilerin ellerine bırakılmalıdır.

Banyo esnasında yapılan kese ile deri altında tıkanmayı önleyerek kılların çıkmasını sağlar, peelingler yapmak, at kılı fırçası uygulamak, kabak lifi kullanmak gibi bir çok kullanım ile deri altındaki foliküllerin temizleyerek batık oluşumunu önlemiş olunmaktadır. Kılların batık olmasını önlemek ise en önemli çözüm yollarından biridir çünkü batık olan kılın çözümü bir o kadar zor, uğraştırıcı ve uzun süreli olması yanında önlenmesi ile ufak yapılacak püf noktalar ile çözümlenebilmektedir.

batik killari nasil cikarilir
batik killari nasil cikarilir

Batık Kılları cımbız ile çıkarılır mı?

Evet çıkmayan kılları cımbızla çıkarabilirsiniz ama o bölgeye sıcak uygulama uygulayıp yumuşattıktan sonra temiz bir cımbız ile.

Batık Kıllara doğal çözüm?

Batık kıllarında doğal çözümleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Her gün mutlaka kuru fırçalama yapmalısınız,
  • Kese yapmayı unutmamalısınız,
  • Ponza taşı kullanınız,
  • Düzenli peelingler yapınız,
  • Sıcak kompresler yapınız, sirkeli olabilir,
  • Nemlendirici kullanınız, cildinize uygun olmalı.

Batık Kıllar için peeling var mı?

Evet, oluşmuş batıklarda peeling çözüm olduğu gibi oluşmadan öncede en iyi önlemlerden biridir. İşte batık için peeling tarifi;

  • 1 yemek kaşığı kaya tuzu,
  • 1 yemek kaşığı limon suyu,
  • 1 yemek kaşığı türk kahvesi,
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı,

Bütün malzemleri bir kaba ekleyip karıştırdıktan sonra 5 dakika sorunlu bölgeye çok bastırmadan masaj yararak uygulanıyor ve daha sonra duş alabilirsiniz.

Ponza Taşı nedir? Nasıl kullanılır?

Ponza taşı, ayak topuğu çatlaklarından kurtulmak için bir çok kişinin kullandığı taşdır. Bu taş sadece düşünüldüğü gibi topukta değil batık olan yada oluşmaya meyilli bölgelerde de kullanarak batık oluşmasını öblenebilir yada oluşan batık kılını çıkartabilir. Sorun olan bölgeye 30-40 saniye boyunca ovalayarak ama fazla bastırmayarak uygulanır ve sonrasında bölge nemlendirerek işlem tamamlanır.

Ponza taşı ne kadar ve nerede bulabiliriz?

Ponza taşı, 2 lira ile 15 lira arasında değişen fiyatı olan taşın bir çok marketlerde bulunabileceği gibi kozmetik marketlerde ( gratis, watsons vb.), sanal marketlerde ( trendyol, hepsiburada vb.) gibi bir çok yerden alabilirsiniz. Sizler için alabileceğiniz bazı yerler;

Gratisten almak için tıklayınız,

Trendyoldan almak için tıklayınız.

 

Yorum yapın