2023 Yılına Damga Vuracak Abiye Saç Modelleri

2023 yılına damga vuracak Abiye saç modellerini sizler için araştırdık. Abiye giyecek kişiler için araştırılan konulardan bir tanesidir. Abiye genellikle özel günlerde giyilen kıyafetler arasında yer almaktadır. Kişiler düğünlerde mezuniyetlerde abiye seçmektedirler. Abiye modeli olarak baktığımız zaman binlerce model abiye bulunmaktadır. Bu abiye modellerinde kişi kendi zevkine ve tercihine göre abiye seçmektedir. Abiye seçerken kişinin vücut ölçülerine daha doğrusu yapısına uygun modeller seçmesi onun daha şık durmasını sağlayacaktır. Birçok bedende türde ve renkte abiye bulmak mümkündür.

Abiye çeşitliliğinin fazla olması sebebi ile de saç modeli olarak çok fazla çeşit de bulunmaktadır. Burada kesinlikle abiyenin yapısına gör hareket etmek sağlıklı olacaktır. Abiye kişilerin belli noktalarına vurgu da yapabilmektedir. Örnek olarak verecek olursak straplez bir abiye tercih edildiği zaman o bölgenin açık olmasının dekoltesinin olmasını isteyen kişiler sade bir topuz balerin topuz dediğimiz topuzu yaptırabilir. Burada dikkat o zaman otomatik olarak elbise de olacaktır. Ya da abiyenin kapalı olması da tercihler arasında olabilmektedir. Abiyenizin sade olabileceği gibi hareketli olması da seçimler arasında sayılmaktadır. Hep abiyenin hareketli olması hem de saçın hareketli olması gözü yorabilecektir. Burada abiye seçiminiz ile zıt seçim yapma tercihi daha şık bir görüntü yakalamanıza olanak sağlayacaktır. Abiye kıyafetler ile alakalı olarak kombinizi en çok etkileyen diğer bir durum ise ayakkabı çanta ve takı kombini olacaktır. Bunlarda abiyeye farklı bir renk katacaktır.

Abiye Üstü Saç Modelleri

Abiye üstü saç modelleri olarak yapabileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Bu nokta hem sizin isteklerinize hem de kuaförünüzün hayal gücüne mesleği ile alakalı olan yeteneğine de bağlı olan bir durumdur. Abiye saç modellerine karar verirken nasıl bir saç yapacağınız abiyenizin tarzı ile de alakalı olmaktadır. Ama abiyeler ülkemizde hiçbir zaman bir iş yerinde veya normal günde giyinilmemektedir. Özel günlerde tercih edilen kıyafetlerdir. Gelin size ilham olacak en yeni abiye üstü saç modellerine gözatalım;

Abiyeleri hazır dikilmiş olarak da beğenebileceğiniz gibi aynı zamanda da kendi üzerinize özel bir dikim abiye de yaptırmanız mümkündür. Abiyelerde sınır alt limit veya üst limit yoktur. Her türde abiye bulmanız mümkündür. Abiye modellerine bakacak olursak karşımıza birçok abiye modeli çıkmaktadır. Ama genel hatları ile abiye modelleri:

  • Uzun abiye( kumaş türü burada değişiklik gösterecektir. Pul palet bir elbise, kumaş bir elbise, saten bir elbise hepsinden bulmanız mümkündür)
  • Kısa abiye
  • Balık abiye modelleri
  • Tesettür abiye
  • Straplez abiye

Talep ettiğiniz birçok abiye modeli mümkündür. Bu ürünlere ek olarak da ekleyebileceğiniz birçok ürün bulunmaktadır. Tek kollu abiye, yırtmaçlı abiye dekolteye sahip olan abiye şeklinde tüm seçenekleri çoğaltmak oldukça mümkündür. İlk başta kendinize uygun bir abiyeyi bulmak ve daha sonra ona uygun bir saç modelini seçebilirsiniz.

Kısa Saç Abiye Modelleri

Kadınlar için saç oldukça kıymetli ve tamamlayıcı bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Saçın kısa olması ve uzun olması saçı yaptırmak için bir ölçüt değildir. Kısa saç için yapılacak abiye modellerinde saçı doğal görünümünde de bırakabilirsiniz. Aynı zamanda da saçı topuz veya uzun kullanmak isterseniz de saçınızı boncuk saç takarak ekleme yapabilirsiniz. Kısa saç ile alakalı olarak yapabileceğiniz diğer bir durum ise de saçı minik örgüler ile zenginleştirmek olabilir. Saçınızı bant şeklinde de yaptırma imkânınız bulunmaktadır.

Kisa sac abiye modelleri
Kisa sac abiye modelleri
Kisa sac abiye modelleri 2
Kisa sac abiye modelleri 2

Kısa saç da dalgalı fön veya düze fönde tercih edebilirsiniz. Su dalgası şeklinde de istediğinizde kullanma hakkına sahipsiniz. Kısa saç abiye modelleri ile alakalı olarak en çok tercih edilen ve yaptırılan modeller bu şekilde sıralandırılmaktadır. Saç tercihlerinde kişinin yaşı da önemli olmaktadır. Çünkü saçını yaptırmak isteyen kişilerde daha yaşına uygun saçlar tercih etmektedir. Burada yaşça büyük olan kişiler daha ağırlıklı sadece fön tercih ederken yaş olarak daha genç olanlar ise örgü ile veya spreyler yardımı ile saça renkte katmaktadırlar.

Uzman bir saç kuaförüne giderek seçenekler arasına bakarak tercihte bulunmanız size daha çok yardımcı olacaktır. Saç her kıyafetinize uygun olarak tasarlayabileceğiniz doğal bir aksesuardır.

Doğal Görünümlü Abiye Saç Modelleri

Doğal görünüm de aslında bir moda ve şıklığı ifade etmektedir. Doğal görünüm de maksat kişinin bu şekilde şıklığı yakalamasıdır. Doğal olan aslında her şeyden daha güzeldir. Bu anlamda da artık doğal görünümlü makyaj doğala görünümlü saç şeklinde kavramlar da hayatımıza girmiştir.

Doğal görünümlü abiye saç modelleri için de kuaför salonlarına gidebilirsiniz. Ama burada yapılacak olan saç ben kuaförden çıktım şeklinde olmaması gerekmektedir. Hem şıklığı hem de doğallığı yakalamak da mümkündür. Bu sebep ile de abartı durmayan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Genellikle doğal görünümlü saçlarda topuz olarak tercih edilmektedir. Dalgalı ve düz fönde abiye saç modelleri için tercih edilmektedir. Doğal görünümlü saç modeli için talep ettiğiniz her saçı yapabilirsiniz ama burada abartılı durmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri Topuz
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri Topuz
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri2
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri2
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri3
Dogal Gorunumlu Abiye Sac Modelleri3

Doğal görünümlü saç modeline karar verirken doğal olan bir makyaj da seçmeniz gerekmektedir. Özellikle toprak tonlarında olan bir makyaj kişiyi oldukça doğal göstermektedir. Makyaj da soft renkleri kullanmak oldukça önemlidir. Toprak tonlarında en çok göze batan ise hafif kullanmaya çalışmak olacaktır. Çünkü toprak tonları da aslında koyu olan renklerdir. Bu renkleri kullanırken hafif şekilde kullanmak oldukça önemlidir.

Doğa ile alakalı olarak her renk ve her ton kullanılmayacaktır. Burada yeşilde doğaya ait olan bir renktir. Ama bu rengi kullanmak abartıya kaçabilecektir. Burada o zaman en önemli kriterimiz soft renkleri kullanmak olacaktır. Soft renkler ile doğallığı yakalama ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Açık Abiye Saç Modelleri

Açık abiye saç modellerinde en çok tercih edilen maşadır. Ama maşada saçın yapısı oldukça önem arz etmektedir. Çünkü ince telli saçlar hemen sönmektedir. Kesinlikle tutmamaktadır. Ama kalın ve kuru saçlarda bu sıkıntı yaşanmamaktadır. Saç modeline karar verirken bu yüzden saçınızın yapısı da oldukça önemlidir. Saçın yapısına karar vermeniz durumunda en azından hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Çünkü o kadar hazırlanıp gittiğiniz bir yerde yarım saat sonra saçınızı istediğiniz gibi kullanamamak sizi de üzecektir. Bu nedenle tabi ki sizin istekleriniz çok önemlidir. Ama saçın yapısı da saçı daha uzun süreli olarak kullanabilmeniz açısından önem arz etmektedir. Saçınızı tanıyan bir kuaför ile abiye üstü saçlar için çalışmak daha doğru olacaktır.

Açık abiye saç modellerinde ince saçlı iseniz de yarım toplama ve topuzu tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı özellikle örgü ile de şekillendirebilirsiniz. Örgü saçın daha farklı ve tarz durmasına fayda sağlayacaktır. Açık saç modellerinde kişilerin belli yerlerinde saçı bant olarak da kullanması hem doğa hem de şık bir görünüm sağlamasına da fayda sağlayacaktır. Su dalgası tarzında saçı jöle yaparak da kullanabilirsiniz. Burada hem ince hem kalın telli saçlar için de bu durum daha dayanıklı bir saç elde edilmesine de fayda edecektir. Tüm bu önerilerin dışında kendiniz de istediği bir model olabilir. Elbise ve genel kombine bakarak karar verebilirsiniz.

 

Yorum yapın