Merve Aydın Filiz kimdir? Merve Aydın Filiz kapandı mı?

Merve Aydın Filiz kimdir? Merve Aydın Filiz kapandı mı? Türkiye’nin en uzun soluklu, en sevilen ve bir o kadar da zor olan Survivor yarışmasında başarıları ile sevenlerini artıran Merve Aydın, kendini ilk başta çocukluktan beri sevdiği ve ilgisi olan spor dalı ve başarıları ile tanıtmıştır.

Survivorda ki başarıları, sporculuk kariyeri ve bir o kadar da dik duruşu ile sevenleri tarafından beğenilen başarılı sporcu ile ilgili merak ettiği konular olmaktadır. Merve Aydın Filiz kimdir? Aslen nerelidir? Kapandı mı? Sporda ki başarıları? Survivor maceraları nedir? ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık.

Merve Aydın Filiz kimdir?

Çocukluğundan beri sporla ilgilenen Merve Aydın kendini ilk başta yaptığı sporlarla, başarılarla adını andırmıştır. Daha sonra Türkiye’nin en çok izlenen yarışma programlarında Acun Medya’nın programı Survivor‘a katılması ve başarısını göstermesi ile ismini sıklıkla andırmıştır. Türkiye’nin en zor yarışması olan Survivor yarışmasına 3 kere katılmış ve finale kadar gitmeyi başarmıştır. Yarışmaya en son katıldığı sene de yaşadığı sakatlıktan dolayı diskalifiye edilen güzel sporcu Merve Aydın, bunun telafisini 4. katılımı olacak Survivor All Star 2022 kadrosun da kendisini göstereceğini sevenleri tarafından beklenmektedir.

Merve Aydin Filiz kimdir 1234543
Merve Aydin Filiz kimdir

Merve Aydın Filiz kaç yaşındadır?

17 Mart 1990 yılında İstanbul da dünyaya gelen güzel sporcu şuan da 31 yaşındadır. Genç ve dinamik görünümü ile sevilen survivor oyuncusu sevenleri tarafından yaşı merak edilmektedir ve öğrenilenler tarafından da şaşırılmaktadır.

Merve Aydın Filiz burcu nedir?

17 Mart 1990 yılın da doğarak Balık burcu grubuna girmektedir. Balık burcu grubundaki insanlara ne kadar naif, kibar olarak bakılsa da güzel sporcu hem kibar, naif hem de bir o kadar da gücü ile de anılmaktadır.

Merve Aydın Filiz boyu kaçtır?

Genç sporcu 1.74 m boyu ile Türkiye’nin ortalamasının üstü ile ortada dikkatleri üzerine çekmektedir.

Merve Aydın Filiz kilosu kaç?

58 kiloya sahip sporcu hem fit görünümü hem de başarısı ile sevenleri tarafından en çok merak edilen fiziksel özellikleri arasına girmektedir.

Merve Aydın Filiz aslen nerelidir?

İstanbul da doğup İstanbul da yaşadığı bilinen başarılı sporcu aslen Mersinli olduğu bilinmektedir.

Merve Aydın Filiz evli mi?

Evet güzel sporcu evlidir. 2018 yılında nişanlısı Mehmet Akif Filiz ile hayatlarını birleştirdiler. Güzel sporcunun eşi de kendisi gibi sporcu olup uzun yıllar futbol ile ilgilendiği bilinmektedir.

Merve Aydın çocuğu mu var?

Evet Merve aydın çocuğu vardır. Güzel anne sosyal medya paylaşımları ile ailesi çok beğenilen ve sevilen Filiz ailesi Mehmet Barlas Filiz adın da bir oğulları vardır. 21 Kasım 2021 yılında doğan oğulları şu anda 1 yaşındadır.

Merve Aydın annesi kim?

Merve Aydınnın annesi Filiz Aydındır. Güzel Survivor oyuncusu annesini 2021 yılında kanser nedeni ile kaybetmiştir.

Merve Aydın basketbol başarıları!

14 yaşından beri spor ile ilgilenen güzel yarışmacı 2009 yılında basketbol da Mersin BŞB takımında oynamak ile başlamıştır ve sonra sırayla şu takımlarda oynamıştır;

  • 2011-2012 yıllarında İstanbul Üniversitesinde
  • 2012-2014 Mersin BŞB sporda oynamış,
  • 2014-2015 yıllarında İstanbul Üniversitesi
  • 2016 yılında Yakın Doğu Üniversitesi
  • 2016-2017 yıllarında Girne Üniversitesi
  • 2017-2019 yıllarında Hatay BŞB
  • 2019-2020yıllarında Nantes-Rezé Basket
  • 2020 yılında C.B Al-Qázeres
  • 2021 yılında hep istediği Galatasaray takımında oynamaya başlamış ve oynamaktadır.

Basketbol dışın da atletizm de 2008 yılında Dünya Gençler atletizm Şampiyonası, 2011 de Avrupa 23 yaş altı atletizm Şampiyonasın da 800 metre koşuda gümüş madalya kazanmıştır.

Merve Aydın Survivor macerası!

Survivora ilk kez 2014 yılında giren oyuncu üstün başarısı, sabrı ile 3. Olarak 2014 Survivor macerasını bitirdi. 2014 Survivor başarısı ile Survivor oyununun kurucusu Acun Ilıcalı 2015 Survivor All Star yarışmasın da katılarak finalist olarak 2. Oldu. 2014 ve 2015 deki başarısı, konuşması ve davranışları ile Survivor seyircilerin gönlünü feth eden Merve Aydın 2018 yılında tekrar Survivor All Star kadrosunda yer aldı ama maalesef oyun sırasın da geçirdiği talihsiz bir kaza sonrası elendi. İşte sevilen Survivor oyuncusu 2022 Survivor All Star da ünlüler takımının kadrosunda yer almaktadır.

Merve Aydin Filiz kimdir 8765434567
Merve Aydin Filiz kimdir

Merve Aydın Survivor da şampiyon oldu mu?

Hayır, başarılı oyuncu şampiyon olmadı.

Merve Aydın Survivor 2022 All Star da yer alıyor mu?

Evet, güzel yarışmacı 4. Kez 2022 survivor all star kadrosun da yer almaktadır.

Merve Aydın okuduğu okullar nelerdir?

14 yaşından beri sporla ilgilenen oyuncu üniversitesini Marmara Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Merve Aydın sosyal medya hesapları

Sosyal medya da İnstagram platformunu uzun yıllardır kullanan başarılı sporcu sevenleri tarafından geniş bir takipçi kitlesine ulaşmıştır. Genç ve başarılı sporcu sosyal medya da özel hayatını, işlerini ve projeleri ile ilgili paylaşımları olmaktadır. İnstagram hesabın da 784 bin takipçisi ve son paylaşımın da 29,7 bin beğenisi bulunmaktadır.

 

Yorum yapın