Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Bir erkeğin kilolu olması kesinlikle yakışıklı ya da bakımlı olmadığı anlamına gelmemektedir. Fazla kilolarınız yüzünden kendinize olan güveninizi düşürmeyin. Kıyafet tarzınızda yapacağınız ufak tefek değişikler ile fazla kilolarınızın olduğu bölgeyi gizleyebilirsiniz. Bu sayede hem aynaya baktığınızda enerjiniz yüksek olacak hem de sizi kilolarınızla yargılayacak insanlara karşı fazlalıklarınızı gizleyebileceksiniz. Büyük beden olmanız modayı takip edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Bu yazımızda sizlere kilolu erkekler nasıl giyinmeli konusunu derledik.

Benzer bir yazımız olan Balık Etli Bayanlar Nasıl Giyinmeli? konusundan bayanlar için giyim önerileri bulabilirsiniz.

  • Günlük hayatında klasik giyim tarzını seven erkekler gömlek konusunda düğmeli yaka olanları tercih etmelidir. Rahat kalıp olan gömlekler yerine slim fit olarak bilinen dar kesim gömlekler tam sizin için. Desenli veya baskılı gömleklerden ise kesinlikle uzak durmalısınız.

 

  • Kolları kıvrılmış olan gömlek türleri kısa kollu olanlara göre daha dinamik ve genç bir tarza bürünmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında T-shirt ve kısa kollu gömleklerden uzak durmalısınız.

 

  • Hafta sonları arkadaşlarınızla veya yalnız olarak dışarı çıktığınızda siyah veya koyu mavi renkte olan boru paça kotları tercih etmelisiniz. Düşük ya da yüksek bel pantolonlardan uzak durun. Normal kesimdeki pantolonlar sizin fazlalıklarınızı kapatmanıza yardımcı olacak ve daha fit gösterecektir.

 

  • Kilolu psikolojisine bürünerek bol kesim pantolonları tercih etmeyin. Fit kesime sahip pantolonlara dolabınızda daha fazla yer açın. Klasik koton türden pantolonlar tam sizin tarzınıza uygun. Siyah, lacivert, hâkî ve camel renkte olan koyu renkli kıyafetleri tercih edin.

 

  • Tarzınızı en iyi şekilde yansıtmak için pantolon paça boyu oldukça önemlidir. Çok kısa ve ayakkabının üzerine yığılan uzun pantolonlar yerine ayakkabının tabanına 1 veya 2 cm kala biten pantolonları tercih edin.
  • Bisiklet ve yuvarlak yaka yerine V yakaya sahip triko ve T-shirtleri tercih edin. Bu sayede daha şık ve ince bir görünüme sahip olabilirsiniz. Renk olarak da düz ve koyu olanları tercih etmelisiniz.
  • Ayakkabı şapka, gözlük ve diğer aksesuarlarda orta büyüklükte olanları tercih edin. Büyük olanlar sizin şıklığınızı kapatırken küçük olanlar gözle görünmez.
  • Dümdüz ve sade renklere sahip kıyafetler sizi göbekli göstereceğinden ön tarafında ufak desenlere sahip olanları tercih edin. Enine çizgilere dolabınızda kesinlikle yer vermeyin, sizi şişman gösterebilir.
  • Blazer ceket kullanırken mendille kombin elde edebilirsiniz. Bu şekilde kendinize oldukça şık bir hava yaratabilirsiniz. İçerisine giyeceğiniz spor tarzda gömlek ile kendi stilinizi yaratabilirsiniz.

Kilolu erkekler, şık görünmeye çalışırken kiloları yüzünden birtakım sorunlar yaşamaktadır. Her yaş grubundan kilolu erkekler ne giyeceklerini bilememekte ve özgüvenleri düşmektedir. Kilolu erkekler giyecekleri kıyafetlerin kapalı renkte olmasına önem vermeli ve açık renklerden uzak durmalıdır. Polo tişörtler tercih edilmemeli, aksi takdirde daha kilolu gözükmektedirler. Gömlek seçimlerinde, spor tarzdaki gömlekleri tercih etmelidirler.

Kilolu Erkeklere Giyim Önerileri

Yemek yemeyi ve giyinmeyi seven erkekler, kilolu erkekler nasıl giyinmeli sorusunun cevabını merak etmekte ve birkaç öneriye ihtiyaç duymaktadır. Çizgili ve renkli üst parçalardan uzak durulmalı, mat ve tek renkten oluşan üst parçalar tercih edilmelidir. Pamuklu giysiler, estetiklik ve pratiklik açısından kolaylık sağlamaktadır. Fazla kilosu olan erkekler ter problemi yaşamakta ve bu nedenden ötürü emici özelliklere sahip giysiler satın alınmalıdır.

Yorum yapın