Balık Etli Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Hanımlar, vücut hatları nasıl olursa olsun her zaman güzel görünmek isterler. Aslında kişi vücudundaki kusurları örterek çok güzel, zarif ve şık olabilir. Balık etli bayanlar nasıl giyilmeli kriterlerini bildikleri müddetçe her zaman güzel olabilirler. Balık etli olmak bazılarına göre kilolu bayanların kendini avutma şeklidir. Aslında balık etli tabiri; dolgun, kıvrımlı ve hatlı bayanlar için kullanılır.  

Bir yandan kilolu erkekler nasıl giyinmeli konusundan da erkekler için giyinme önerileri bulunmaktadır.

 

Genel olarak bakıldığında kıvrımlı olmak, hatlı olmak kötü bir şey değildir. Özellikle son zamanlarda sosyal medyada dünyanın takip ettiği ve beğendiği bazı bayanları görünce şanslı oldukları bile söylenebilir. Giyim konusunda önemli olan bayanın vücut yapısını tanıması ve ona göre doğru parçalar seçmesidir. 

Kilolu kadınları uzun ve zayıf gösteren kıyafetler
Kilolu kadınları uzun ve zayıf gösteren kıyafetler

Güzel giyinmenin her bayanın hedefi olduğu gerçeğinden hareket ederek balık etli bayanlar nasıl giyinmeli konusunda bazı tavsiyelerde bulunmak gerekmektedir. Bazı hanımlar tavsiyeleri dikkate alarak giyindiklerinde güzel değil, çok güzel olurlar. Bazıları ise gelişi güzel giyinerek bütün kusurlarını ortaya çıkarmaktadır.  

Dikkate alınması gereken en önemli husus dik ve yüksek omuz hattını oluşturmaktır. Omuzlarınızı olduğundan daha dik ve yüksek göstermeniz durumunda boyunuz daha uzun gözükecek ve böylece kilolarınız daha az göze batacaktır. Ayrıca bacaklardaki selülitleri gizlemek de aslında kiloları saklamak kadar önemlidir.  

Balık Etli Kadınlar İçin Elbise Modelleri 

Bayanların giymekten en fazla hoşlandıkları parçaların başında elbiseler gelir. Balık etli bir bayan giyeceği elbisede büzgüler olacaksa göğüs üzerinden başlamalıdır. Büzgüler elbiseye hacim katarak kalça bölgesine inecektir. Böylece elbise daha orantılı ve düzgün duracaktır. Balık etli bayanlar nasıl giyinmeli konusunda elbise için orta kalınlıkta ve dökümlü kumaşlar tercih edilmelidir.

Kilolu bayanlar için çiçekli elbise tercihleri
Kilolu bayanlar için çiçekli elbise tercihleri

Jarse tarzındaki kumaşlar düzgün duracaktır. Özellikle sırtı açık ve mat tonlarda olması çok daha şık ve zarif görünmeye nedendir. Renk olarak mümkünse açık renkler seçilmemelidir. Koyu renk elbisenin üzerinde küçük çiçekler veya desenler kullanılabilir. 

Balık Etli Bayanlara Etek Modeli 

Hanımların bazılarının genel hatları balık etlidir. Bazı hanımlar ise doğum sonrasında veya çeşitli hastalıklardan kaynaklı kilolarını veremediğinden dolayı balık etlidir. Hayatın farklı zamanlarında farklı kilolarla yaşama devam etmemiz gerekebilir. Bu rüküş olmamız anlamına gelmez. Günlük hayatta hanımlar etekleri çok fazla giyerlerBalık etli bayanlar nasıl giyinmeli hususunda etekle ilgili kriterlere dikkat ederlerse sonuç güzel olur. Kilolu zamanlarınızı da şık ve güzel görünerek geçirebilirsiniz.

 

Kilolu bayanlar, kıyafetlerini geniş seçmenin onları güzel göstereceğine dair yanlış bir fikir vardır. Aslında geniş kıyafetler normalden çok daha kilolu görünmenize neden olabilir. Geniş etekle alt kısmınızı daha geniş göstermeniz çok büyük bir hatadır. Şayet bacak boyunuzun uzun gösterecek etek modellerini seçerseniz doğal olarak boyunuz uzun gözükecektir. Uzun gözükmek ise sizi daha ince ve zarif gösterecektir.  

Bacak boyunu uzun göstermek için dizde veya diz üstünde olmalıdır. Etek modeli ise kemersiz olmalı. Sert kumaş, kemersiz ve diz hizasındaki eteğinizle uzun ve ince görünürsünüz.  

Balık etli bayanlar için etek önerileri
Balık etli bayanlar için etek önerileri

Balık Etli Bayanların Pantolonları 

Pantolonların çok daha özentili seçilmesi gerekmektedir. Balık etli bayanlar nasıl giyinmeli olduğunda pantolonların yanlış seçimi riskli olabilir. Şayet kot pantolon tercih edilecekse kesinlikle koyu renkliler giyilmelidir. Kilolu olan alt kısmı saklayacak bir model sizi zayıf gösterecektir. Bel bölgesi yüksek olan pantolonlar bacak boyunuzu uzun göstereceğinden doğru bir seçim olacaktır. Kalça bölgesiyle vücudun orantılı olabilmesi için asla İspanyol gibi paça kısmı geniş modeller kullanılmamalı. Düz paça pantolonlar idealdir. Arkada cepli pantolonlar tercih edilecekse ceplerin ne küçük ne de büyük olmaması gerekir. Orantılı ve normal ebatlardaki cepler basenleri kapatmaya yardımcı olacaktır. 

Balık etli bayanların pantolon seçimi
Balık etli bayanların pantolon seçimi

Balık Etli Bayanlara Takı Önerisi 

Kilosu üst tarafta toplanan bayanların genellikle boyun bölümü kısadır. Kısa boynun daha kısa gözükmemesi için uzun ve sallanan küpeler tercih edilmemelidir. Balık etli bayanlar nasıl giyinmeli mevzusunda takılar ne kadar önemli olabilir ki diye düşünmeyin. Doğru takılar sizi çok daha zarif ve etkileyici göstermeye yardımcı olacaktır. Boyun bölgesi kısa olan balık etliler kolyelerinin uzunluğunu ne uzun ne de kısa tutmalıdır. Orta uzunluk idealdir.  

Balık etli bayanlara takı aksesuar önerisi
Balık etli bayanlara takı aksesuar önerisi

Balık Etli Kadınlara Giyim Konusunda Öneriler 

Güzel, narin ve şık görünmek her bayanın ortak amacıdır. Bu amaca ulaşabilmek için bazı hususlara dikkat etmek yeterli olmaktadır. Balık etli kadınlar kendilerini nasıl güzel göstereceklerini öğrendiklerinde kendilerine daha fazla güvenmeye başlayacaklar. Son zamanlarda bazı balık etli bayanların çok ama çok şık giyindiğini ve trend olduğunu görmekteyiz. Popüler bayanları görünce balık etliler neden biz de onun gibi olmayalım diye kendi kendilerine sormalılar. Balık etli bayanlar nasıl giyinmeli konundaki stratejiler aslında çok zor değil. Her bayanın rahatlıklar yapabileceği şeylerdir. Moda uzmanlarının vurguladıkları konulara dikkat edilmesi durumunda balık etli bayanlar da endişelerinden kurtulmuş olacaklar.  

 

  • Giyim için vücudunuzu iyi tanıyın ve strateji belirleyin. Stratejide, omuzlarını dik ve yüksek gösterecek kıyafetler tercih edin. Alt ve üst bedeninizi dengelemeye özen gösterin. 
  • Elbise olarak büzgüleri göğüs bölgesinden başlayan ve kalçaları örten robalı elbiseler çok daha ince ve uzun gösterecektir. 
  • Kalın ve kaba kumaşlardan vazgeçin. Orta kalınlıkta ve dökümlü kumaşlardan üretilmiş kıyafetler giyin. Kumaşlarda renk olarak koyu renkleri tercin edin. Düz koyu renkleri sevmeyenler koyu renk üzerine büyük değil küçük desenler tercih etmelidir.  
  • Eteklerde kalçaları gösteren ve boyu dizde veya dizin biraz üstünde olan modeller balık etli bayanlar nasıl giyinmeli için güzel bir öneridir. 
  •  Kotlarda alt bölgeyi küçülten ve bacakları uzun gösteren modellere yönelin. Kot etekse tercihinizi, kıvrımları alçak, sert kumaştan üretilen dizdeki modellerden yana kullanın.  
  • Pantolonları arka cepleri normal olmalı, paçaları geniş değil düz olmalıdır.  
Balık etli bayanlar için giyim önerileri
Balık etli bayanlar için giyim önerileri

Balık Etlilere Abiye Tavsiyeleri 

Doğum günleri, düğünler, davetler, özel yemekler balık etli bayanların kıyafet için en fazla telaşe içinde oldukları zamanlardır. Ne giymeli, nasıl giymeli, neyi neyle kombinlemeli ve daha birçok soru dolaşır durur kafalarında. Abiye olarak balık etli bayanlar nasıl giyinmeli konusunda birkaç tavsiyede bulunabiliriz. Bunlar; 

 

  • Uzun abiye elbiseler balık etliler için oldukça ideal bir seçimdir. Uzun boylu fakat balık etli iseniz hafif vücudunuza oturan elbiseler giydiğinizde olduğunuzdan çok daha zayıf ve zarif duracaksınız. 
  • Genç gözükmek için mini elbiseler tercih edilebilir. Diz üstünden başlayan elbiselerin boyu kısa olsa da sizi uzun gösterecektir. Tabi burada vücudunuzdaki fazlalıkları örtecek modelde mini elbise seçmek önemli bir detaydır. 
  • Biraz ilgi çekmek isteyen balık etliler tercihlerini dekolteli elbiseden yana kullanabilirler.  
  • Fazlalıkları kapatmaya yarayan en doğru renk siyahtır. Abiye elbisenizin rengini siyah seçerseniz birçok modeli giyebilirsiniz. Elbisenin sıcaklığını artırmak için aksesuar ve detaylara dikkat. Balık etli bayanlar koyu renge ve özellikle siyaha bolca yer açmak gerekir.  
Balık etli kadınlar için abiye önerileri
Balık etli kadınlar için abiye önerileri

Balık Etli Bayanlar Dikkat 

İçinde kendinizi iyi ve mutlu hissettiğiniz elbiseler sizin tarzınızdır. Bu çok önemlidir. Siz kendinizi iyi hissedince karşıdakine de güzelliğiniz yansıyacaktır. Kilolu bayanların boyun kısmını uzun göstermek için V yakalara yatırım yapması lazımdır. Balıkçı yakalardan aman uzak durun. Balık etli bayanlar nasıl giyinmeli konusunda kıyafetlerinize metalik kemerle vurgu yapmayı öneririz. Altın veya gümüş rengindeki kemerler kıyafetinizi bir kademe daha yükseltecektir. Desenli kumaşlarda mümkün olduğunda çiçekli ve küçük desenliler seçilmeli. Kıvrımlı hatlarınızı ortaya çıkaracak bir elbise giyip üzerine bir ceketle harika bir tarz oluşturabilirsiniz.

RESİM GALERİSİ

Yorum yapın