Egemen Doğan kimdir? İşte röportajın tüm detayları!

Egemen Doğan kimdir? İşte röportajın tüm detayları! 22 yaşında olan fenomen takipçileri giderek artarak fenomen kategorisine girmiştir. Egemen Doğan sosyal medya dünyasında hızla yükselen isimler arasında yerini aldı.

Başarılı sosyal medya fenomeni Egemen Doğan yapmış olduğu içeriklerin sevilmesi ile takipçileri Egemen Doğan kimdir? aslen nerelidir? Kaç yaşındadır? Burcu nedir? Boyu ve kilosu kaç? Gibi bir çok konu sevenleri tarafından merak edilmiştir ve bu soruların ve daha fazlasına başarılı fenomen isim ile yaptığımız röportaj sayesinde ulaşabilirsiniz.

Egemen Doğan kimdir?

Kendimi her zaman aşırı duygusal biri olarak tanımlarım. Yaşadığım duygular hiçbir zaman azla kalmaz. Ya çok mutlu olurum ve mutluluğumu vücudumun her hücresiyle yaşarım ya da çok mutsuzumdur ve dünyanın en talihsiz insanıymış gibi davranırım. Birde kızgın hallerim var (en tehlikelisi) kolay sinirlenen biri değilim ve sinirim bir parlamayla kısa süreli olur birine kızgın kalabildiğim en uzun süre belki 1-2 gündür ama parlama demiştim işte o parlama anlarında benimle karşılaşırsanız kafanızı çevirip yürüyün çünkü bir anda bambaşka bir Egemen olabiliyorum ve benim açımdan işler çığırından çıkabiliyor o sırada tek amacım karşı tarafı sözlerimle incitmek oluyor.

Sırf bu huyum yüzünden haklıyken haksız konuma geldiğim tartışmalar sayısızdır ama son iki yıldır bu özellikle törpülemeye çalıştığım bir yanım, başarılı gidiyorum da diyebilirim uzun süredir bu tarz anlar yaşamadım neyse ki. Oluruna bırakmak diye bir şey öğrendim, bunu bana öğretende ev arkadaşım ve iş ortaklarımdan biri Mami öğretti. Duygusallığımı bir kenara bırakırsak fazlasıyla arkadaş canlısı biriyim. İnsan seviyorum, kalabalığı, yeni insanları, yeni ortamları, sürekli başka bir ortamı girmeyi seviyorum. Hiçbir zaman yabancı davranmam, o an yol sormak için konuştuğum insanla dahi içten bir şekilde gülerek diyaloğa geçerim.

Egemen Dogan kimdir Iste roportajin tum detaylari 1234r567 1
Egemen Doğan kimdir? Egemen Doğan ile İşte röportajın tüm detayları!

Kaç yaşındasınız?

22 yaşımdayım 2000 doğumluyum yani Z kuşağı oluşumu körü körüne yaşıyorum.

Aslen nerelisiniz?

İzmir de doğup büyüdüm ve doğduğu şehre aşık biriyim. (Evet İzmirli olmayı ayrıcalık sanan o tiplerdenim, üzgünüm).

Hangi burçsunuz? Burçları takip ediyor musunuz?

Yay burcuyum. Herkesin kendi burcunu en iyi burç gibi görmesi diye bir olay var bunu deneyimleyerek fark ettim. O yüzden Britney Spears, Beethoven, Zeki Müren gibi isimlerle aynı burçtan biri olarak ben de kendi burcumu yeterince pohpohlayabilirim bence.

Burçları takip etmiyorum, çok ilgim var da diyemem ama burç sohbetlerini severim. Genelde arkadaş ortamımızda açılan günlük konulardan biridir ama biz hangi burç için yakın gelecekte ne var gibi şeyler yerine benim burcum daha iyi kavgaları yaparız. (Arkadaş grubumda yoğun bir terazi burcu fazlalığı var, tartışmalar adil dönmüyor)

Boyunuz ve kilonuz nedir?

Bu soruyu cevaplamaktan büyük haz alacağım çünkü insanlar boyumu 1.50/1.60 sanıyor ve bunun tek sorumlusu videolarda genelde yanımda olan Mami’nin 1.87 olması. Benim boyum 1.77 uzun biri değilim ama kısa da sayılmam tam olarak ortalama diyebiliriz bence. 3-5 cm daha uzun olmayı isterdim ama evet. Kilomda 65-66 bu aralıkta gidiyorum.

Hangi takımı tutuyorsunuz?

 Takım tutmuyorum. Futbol hiç bir zaman ilgimi çeken bir spor dalı olmadı ama tüm ailem Fenerbahçe’li olduğu için Fenerbahçe’ye biraz daha sempatim var ama şuan ilk 11 den bi isim sorsanız bir kişinin bile adını veremem.

Egemen Dogan kimdir Iste roportajin tum detaylari 1234r567 1
Egemen Doğan kimdir? Egemen Doğan ile İşte röportajın tüm detayları!

Sosyal medyadan kazandığınız ilk para ile ne yaptınız?

 Yakın geçmişe kadar sosyal medyadan kazandığım tüm gelirleri biriktirdim, biriktirdiğim parayı şirket sermayesinin kendi kısmımı ödeyerek kullandım. Daha sonrasında kazandığım parayla da Mamiyle dolabımızın bir kısmını yeniledik.

Asla vazgeçmem dediğiniz bir eşyanız var mı?

Manevi bir yanı olmasa da. Asla vazgeçmem dediğim bir eşya tabii ki küpelerim. Aksesuar meraklısı biri değilim ama küpelerimin yeri apayrı hiçbir kombinim tamamlanmış gelmiyor onları takmadan.

Hobilerinizden bahsedebilir misiniz?

Hobi konusunda kendini hiç geliştirebilmiş birisi değilim. Her şey benim için heves olarak kalıyor. 7-8 yaşlarımdayken bir dönem keman dersi almıştım ama çok geçmeden sıkılıp bıraktım. Yine belirli aralıklar fitness sporuna özendim ama her seferinde maksimum 2 ay devam edip bıraktım. Son zamanlardaysa artistik buz pateni yapmak istiyorum ancak şuan yaşadığım şehirde Eskişehir de bunun için bir pist, alan yok. İzmir’e döndüğüm takdirde hemen edinmek istediğim bir deneyim. Şuan için sadece Instagramdan videolar izleyip iç geçiriyorum.


Herhangi bir fobiniz var mı?

Fobi konusuna gelirsek ben de bolca var. Tabii ki hiçbiri hayatımı ciddi etkileyecek düzeylerde değil ancak zaman zaman rahatsız anlar yaşayabiliyorum. En tuhaf olanlardan biri balonlar. Yanımda olmalarından, yarattıkları sürekli patlayacakmış hissinden aşırı rahatsızım. Bazen metroda ellerindeki balonu tırnaklayıp duran, ısıran küçük çocuklara denk geliyorum ve hemen vagon değiştiriyorum çünkü eğer değiştirmezsem o metrodan inene kadar hem balona hem de balonu tutan çocuğa kitleniyorum. Bunun dışında boğulmaktan çok korkuyorum bu yüzden 22 yaşımda hala yüzme bilmiyorum. Deniz ve havuz benim için dizlerime kadar geldiği hizada keyifli.


Sosyal medyada ilk nasıl ünlü oldunuz?

Sosyal medya da ilk olarak TikTok ile etkileşim aldım. Pandemi’nin başlarında kendi halimde akım videoları çekiyordum daha sonra aldığım ilgiden hoşlanınca devam ettim. İçerik üreticiliği sürecimin ilk 6 ayı mizah videoları yapıyordum. Onlarda izleniyordu milyon üzeri etkileşim alan çok fazla videom oldu ama bir yere kadar yediğim ihlal ve uyarılar beni konsept değiştirmeye itti. Şuan başladığımdan çok farklı bir konseptle ilerliyorum ama halimden memnunum.

Egemen Dogan kimdir Iste roportajin tum detaylari 65432 1
Egemen Doğan kimdir? Egemen Doğan ile İşte röportajın tüm detayları!


Sık sık size benzeyen diğer sosyal medya fenomenleri ile bir araya geliyorsunuz bu durum nasıl başladı?

Sosyal medya da bana en çok benzeyen kişi muhtemelen yine benim en yakın arkadaşım Mamitravolta’dır. Bizi ikiz, kardeş sananların sayısı muazzam. Mami dışında sosyal medyada etkileşime girdiğim bir fenomen yok. Onunda aynı şekilde. İstanbul’da yaşamadığımız için sanırım ne İzmir’de ne Eskişehir’de kimseyle görüşmüyoruz.


Aileniz hakkında biraz detay verebilir misiniz?

Bu kısım benim için çok özel ve sosyal medya bunu paylaşabileceğim bir alan değil en azından şimdilik ama sizin için bir iki detay vereyim. Babamın kütüğü Malatya annem ise Yugoslav. Bunun dışında iki kardeşin küçüğüyüm, bir abim var. Küçük çekirdek bir aile yani.


Sosyal medya dünyasının adım atacak olanlar için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Sosyal medyaya adım atacak birisi için en önce verebileceğim tavsiye sabırlı olmaları. Gerçekten ben bu konuda müthiş bir örnek olabilirim. Daha önce çok fazla sınandım bu konuda. Hem TikTok hesabım hem de Instagram hesabım kapatıldı. Maalesef iki kere baştan başlamak zorunda kaldım ama hala devam ediyorum.

Günlük video içeriği üretiyorum. Bazen milyonlarca etkileşim alırken bazen videolarım hala flop kalabiliyor. Önemli olan konseptinizi belirlemek ve aktif olarak video üretmek. Zaman geçtikçe sizi nelerin ön plana çıkardığını ve ne tarz videolar çekmeniz gerektiğini fark edeceksiniz çünkü kimse için süreç aynı işlemiyor sizin kendiniz bu analizi yapmanız gerek.

Instagram ve YouTube’dan onaylamadığınız kişiler ya da durumlar oluyor mu?

Bu mecralarda tabi ki onaylamadığım kişiler var ancak herkesin ürettiği içerik ve konseptlerine saygı duyuyorum. Hiçbir zaman videonun kalitesini verilen emek ile ölçmüyorum. Sonuçta o onaylamadığım kişiler bile bir şekilde bazılarına kendini sevdirmiş veya nefret ettirmiş. Bir şekilde etkileşim almışlar. Herkesin fenomen olmak için verdiği çaba farklı. O onaylamadıklarım bile cesaret edip video yüklüyorsa ve ilgi çekmeyi başarıyorsa aferin onlara. İlginin nelere kaydığı yani halkın ilgisini nelerin çektiği yine halkın sorunu, onlar sadece bu boşluğu kullanıyor, iyi yönetiyor.


Sosyal medya nasıl bir ortam?

Sosyal medya büyük bir kaos ama aynı zamanda kendim de dahil olmak üzere bütün jenerasyonumun en önemli vakit geçirme kaynağı. Instagram, TikTok, YouTube her türlü içeriği barındırıyor günümün neredeyse tamamı kaydırmakla geçiyor. Neyi izlemek veya nelerle karşılaşmak istediğin zaten sana kalmış bunu sağlayan algoritmalar var. Ben kendimi o kaosun içerisine sokmuyorum, hatta genel olarak sadece yabancı mizah sayfalarını takip ediyorum. Türkiye keşfettin de neler oluyor bitiyor inanın hiç fikrim yok.


Fenomen olduktan sonra ne değişti hayatınızda?

Bir çok şey değişti aslında bunların en başında insanların beni sokakta, yolda görünce tanıyıp fotoğraf çekilmek istemeleri. Bazen buna çok şaşırıyorum “milyon takipçili biri falan değilim niye benimle fotoğraf çekiliyorlar ki?” diyorum ama belli ki sandığımdan daha çok insan beni tanıyor ve onlarla bir samimiyet yakalamışım.

Hiç unutmuyorum başıma gelen en güzel olaylardan biriydi sanırım, gece saat 04:00 civarları, evde su bitmiş, evin hemen yanındaki bakkala su almaya inmiştim. O gecenin karanlığında birisi beni tanıyıp “aaa nohut” diye bağırdı. O an bir şeyler başarmış gibi hissettim, o saatte, o kadar kısa mesafeli bir yolda biri beni tanıyınca “tamam belki de gerçekten beni tanıyan bir kitle var ve az değiller” dedim.


Asla vazgeçmem dediğiniz bir yemek var mı?

Asla vazgeçmem dediğim bir yemek tabii ki pilav. Biliyorum çok vizyonsuz bir seçim ama gerçekten bayıla bayıla tabak tabak pilav yiyebilirim ve hayır nohut ismi nohutlu pilavdan gelmiyor. O sadece lakabım, bir yerden gelmiyor Mami’nin yıllarınca önce bana dalgasına taktığı bir lakap ama bana yapıştı kaldı. Bu arada Nohut olmayı seviyorum.


Gerçekleştirmek istediğiniz en büyük hayaliniz ne?

Gerçekleştirmek istediğim hayal çok klasik, yurtdışında yaşamak istiyorum ve hayatımda ilk kez bu hayale yaklaştığımı hissetmeye başladım. Umarım 1 ya da 2 sene içerisinde Avrupa’ya yerleşirim.


Kendinize örnek aldığınız birisi var mı?

Şuan düşünüyorum ama kendime örnek olarak aldığım kimse yok. Kendi yolumu kendim çiziyorum.

Takıntılarınız var mı?

Genel olarak takıntılı biriyim. Temizlik bunlardan biri. Yaşadığım alanın çok az bile dağınık olmasına tahammülüm yok mesela. Beni sürekli yerde köpeğim Sos’un tüylerini toplarken görebilirsiniz 

Egemen Doğan İnstagram

Egemen Doğan pandemi’nin başlarında başladığı ve kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaşan fenomen, yaptığı bir çok ilginç içerik ile takipçileri artarak fenomen olmuştur. Daha sonra yaptığı yeni eşsiz çalışmalar ile takipçileri giderek artmıştır ve İnstagram hesabında 25B takipçiye ulaşmıştır. En son paylaştığı Instagram fotoğrafında 2B beğenisi bulunmaktadır.

İnstagram Hesabı

Yakışıklı fenomen Egemen Doğan‘ın yaptığı yeni işinde ürettikleri kıyafet markasının sosyal medya hesabında da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın