Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı!

Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli? İşte Şıklığın 20 Kuralı! Etkileyici olmak için doğru giyinme faktörünü de kullanabilirsiniz. Özellikle beylerin birçoğu 2023 erkek giyim modası ile şıklığı yakalayabilirler. Çünkü bu sezonun trend parçaları arasında hem iş dünyasında, hem de sosyal aktivitelerde kullanabileceğiniz harika modeller yer alıyor. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek için bakımlı erkek nasıl giyinmeli, en çok yapılan hatalar nelerdir ve nasıl tarz sahibi olabilirsiniz 20 maddede sıraladık. İşte bu yılın modasını ön planda tutarak kaleme aldığımız şıklığın 20 kuralı…

bakimli-erkek-nasil-giyinmeli-iste-sikligin-20-kurali

Bakımlı Erkek Nasıl Giyinmeli?

1) Önce iş dünyasından başlayalım. Ardından spor kıyafetlerle gündelik yaşamda tarz sahibi olmak isteyenlere özel ipuçları verelim. Beyaz gömlekler iş dünyasında sıklıkla kullanılan kıyafetlerden biridir. Üzerinize tam oturan klasik tarzda beyaz gömlek, gardırobunuzda mutlaka yer alması gerekiyor.

2) Sezonun trendlerine uymak istiyorsanız kesinlikle bol duran takım elbiselerden vazgeçmelisiniz. Bunun yerine pek çok erkek giyim markasının kullandığı slim-fit kalıpları tercih etmelisiniz. Çünkü bu tarz parçalar sizi olduğunuzdan kilolu ve hantal göstermeyerek, dinamik bir fit bir görünüm oluşturacaktır.

3) 2023 erkek giyim modasına bakınca iki düğmeli takım elbiselerin revaçta olduğunu görüyoruz. Bu tasarımlar sizi daha şık göstereceği için eskide kalan üç düğmeleri takımlardan uzak durmalısınız.

2021 erkek giyim modası

4) Takım elbise içerisine yelek kullanmaya özen gösteriyorsanız, çok düğmeli modelleri tercih edin. Birçok erkek giyim markası bu yıl 6 yada 8 düğmeli yeleklere öncelik veriyor.

5) Kravat kullanmak zorundaysanız bağlarken uzunluğuna dikkat edin. Kemerinize hafif dokunacak boyda olmalı, ne daha uzun ne de çok kısa. Ayrıca şık görünmek için kravatınızı düzgün bağlamaya ve yaka kısmına tam yerleştirmeye de özen gösterin.

6) Spor yapmaya özen göstermiyor fakat bakımlı erkek nasıl giyinmeli diye merak ediyorsanız, kesinlikle deri ceketlerden uzak durmalısınız. Çünkü deri ceket ve montlar, fit vücutlarda iyi durur.

7) Kıyafet seçimi yaparken, mevsime önem vermeniz gerekiyor. Özellikle yaz henüz gelmemişken keten pantolon giyen erkekler maalesef ki şıklığın kurallarına uymuyor.

8) 2023 erkek giyim modası siyah, mavi ve gri renklerden oluşmuyor. Renk konusunda cesur olun ve birbiri ile uyumlu sıcak renkleri kombinleyerek kıyafetlerinizde kullanın.

9) Kareli gömlekleri seviyorsanız, özellikle büyük desenlerden uzak durmalısınız. Ayrıca bu tarz gömlekleri kombinlerken dikkat etmelisiniz. Kareli gömlek modellerinin sadece spor giyimde kullanılabileceğini unutmayın.

10) Erkek giyiminde yapılan hatalardan biri de klasik tarzda kısa kollu gömlek giymektir. Bunun yerine slim modeller tercih edilerek, kolların dirsek altında kıvrılması daha doğru olacaktır.

11) Pantolon boyunun topuk hizasında olduğundan emin olun. Çünkü 2023 erkek giyim modası dar ve kısa paçalar içermiyor. Ayrıca paçaların 21-22 cm darlığında olması da ideal.

12) Şıklığı yakalama amacındaysanız kesinlikle üzerinde komik yazıların ve ifadelerin yer aldığı kıyafetlerden uzak durmalısınız.

13) Erkek giyimde yapılan hatalar; Kumaş pantolon üzerine deri ceket giymek. Kareli gömlek ile baskılı tişörtü kombine etmek. Göğsünü gösterecek kadar gömleğin düğmelerini açmak ve uyumsuz renkleri bir arada kullanmak. Ufak tefek gördüğünüz bu hatalar bakımlı bir duruş sergilemenizi engelleyecektir.

14) Kapalı ayakkabıların içine mutlaka çorap giyin. Bilekte biten ya da daha kısa pantolon boylarını tercih ediyorsanız, kapalı ayakkabı içerisine babet çorap giyebilirsiniz.

15) Uzun çoraplarda renk seçimine özen göstermelisiniz. Pantolonla aynı renkte olması, oturunca paça boyu kısalacağı için göz tırmalamayacak ve hoş bir görüntü oluşturacaktır.

16) Spor giyinmeyi seviyorsanız, kırmızı ve siyahın etkileyici yönünden yararlanın. Eşofman takımlarınızda veya tişört-şort kombinlerinizde bu iki rengi kullanmayı deneyin.

17) Sadece iş hayatında değil, gündelik yaşamda da klasik giyinmeyi tercih ediyorsanız Retro tarz kombinleri inceleyin. Retro stilinde hala şık, hala modern parçalar var.

18) Bakımlı erkek nasıl giyinmeli detaylıca anlattık. Şimdi de kıyafetlerinizi hangi tarz aksesuarlarla tamamlayabileceğinize bakalım. Toplantılar, davetler ve iş yerinizde elbise saati olarak bilinen kadranı diğer saat modellerinden daha küçük olan modelleri tercih edin. Gündelik yaşamda deri kayışlı saatleri kullanabilirsiniz.

19) Spor saatler takıyorsanız, kombininizi tamamlamak için ayakkabınızın rengini referans alabilirsiniz. Ayakkabı renginde spor bir saat ile şıklığı yakalayabilirsiniz.

20) Gömlek cebinize cüzdan, anahtar ve benzeri bir cisim koymayın. Ayrıca telefon ve anahtarlık gibi aksesuarları pantolon cebinizden de sarkıtmayın. Eşyalarınızın derli toplu görünmesini istiyorsanız, şık bir el çantası kullanabilirsiniz.

 

Erkek Giyim Modası

 

Önerilen yazı: Kilolu Erkekler Nasıl Giyinmeli

Yorum yapın