Kadınlarda Fue Saç Ekimi

Kadınlarda saç dökülme problemleri genelde anemi ( Kansızlık ), mineral ve vitamin eksiklikleri, hormonal dengesizlik, guatr rahatsızlıkları, hamilelik ve lohusalık, vb nedenlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bayanlarda saç dökülmesi tedavi edilirken ilk olarak dökülmeye neden olan unsur ortadan kaldırılmalıdır. Bu yüzden bayanlarda saç dökülme tedavisi esnasında mutlaka saç ekimi kararı alınmadan önce dermatoloji, dahiliye ve bazı durumlarda endokrinoloji uzmanları tarafından değerlendirme ve tedavi düzenlenme yoluna başvurulmalıdır. Saç dökülmesi etkeni ortadan kaldırıldığı zaman bir yıl içerisinde genelde dökülen saçlar tekrar yerine gelebilmektedir.

Saç Ekimi

Bayanlarda saç ekimi aşamaları erkeklerde olduğu gibi işlemektedir. Fakat bayanlar görsel olarak saç tıraşlanmalarına karşı pek sıcak bakmamaktadırlar. Bu yüzden bayanlarda saç ekimi yapılırken alım aşamasında farkı bir yöntem kullanılmaktadır. Saçların hepsini tıraşlamak yerine iki kulak arasından 2 – 2,5cm eninde yaklaşık 15cm uzunluğunda bir alan saçları kaldırılarak tıraşlanır ve bu bölgeden saç greftleri micro motor ile tek tek alınır.

Kadınlarda Saç Dökülmesi
Kadınlarda Saç Dökülmesi

Alım işleminin ardından kaldırılan saçlarla bölge kamufle edilir. Operasyonu takip eden bir hafta içinde bu bölgenin yara iyileşimi tamamlanmış olur. Bir aylık süreç tamamlandığı zaman kişi bu bölgeyi artık eliyle dahi zor bulur.

Fue Saç Ekimi

Alım işleminin ardından ihtiyaç duyulan bölgeye çok ince slitlerle bölge tıraşlanmadan kanal açılır. Bu aşamadaki tek fark o bölgedeki saçların uzun olmasıdır. Ekim yapılan bölgenin normale dönmesi için bir haftalık bir zamana ihtiyaç vardır. Üç hafta içinde dökülecek olan saç tellerinin çıkışı için yaklaşık üç ay beklemek gerekmektedir. Ekim saçlarınız ile kendi saçlarınız kalite ve görsellik açısından denk olmaları için yaklaşık bir yıllık bir zamanın geçmesi gerekmektedir. Bu dönemde bazı vitamin tabletlerinin kullanılması yada mezoterapi tedavisi destek açısından tercih edilebilmektedir.

Kadınlarda Saç Ekimi
Kadınlarda Saç Ekimi

Bu yöntemle saç ekimi operasyonun görsel olarak saçlarınızın kısaltılmamasının yanı sıra en önemli avantajı ise tek seansta 800 – 1000 greft alınabilmesidir.

Yorum yapın