Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir? İş hayatında ve gündelik hayatında zaman sıkıntısı olan ve sürekli bakımlı görünmek isteyen kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisi de kalıcı makyaj yöntemidir. Kalıcı makyaj uygulaması sayesinde kadınlar 7/24 bakımlı görülmektedir. Kalıcı makyaj nedir? Kalıcı makyajda cilt kullanımı için doğal boyalar üretilmektedir ve bu doğal boyalar iğneler vasıtasıyla derinin üst kısmına işlenir.

Dövme işleminde benzese de dövme işleminden ayrılan en önemli özelliği kalıcı makyaj bir ömür boyu ciltte kalmaz. Kalıcı makyaj belirli bir süre kalıcı olmaktadır. Zaman geçtikçe cilde uygulanan boya zararsız olduğu için hücreler kendini yeniledikçe boya da vücuttan atılır. Kalıcı makyaj uygulamasının ciltte daha fazla kalması için belirli aralıklarla işlemler ve rötuş yapılarak düzeltilebilir. Kalıcı makyaj yöntemi göz kaş ve dudaklara uygulanmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamasında sıklıkla tercih edilen yöntem mikroblading ve mikropigmentasyon yöntemleridir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Silinir?

Kalıcı makyaj nasıl silinir? Kalıcı makyaj çıkartılabilir mi? Kalıcı makyaj derinin üst tabakasına uygulanmaktadır ve belirli bir süre sonra kendiliğinden kaybolan bir uygulamadır. Kalıcı makyajın kısa bir sonra sildirilmesi ve çıkarılması işlemi ise oldukça zahmetli ve zor bir süreçtir. Bu yüzden uygulama yapmadan önce mutlaka uzman bir kişiye başvurarak tavsiye alınmalıdır.

Kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık olarak 30 dakika süren bir işlemdir. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Uygulanacak olan bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Kalıcı makyaj işlemi bittikten sonra kişi normal hayatına dönebilir. Kalıcı makyajın daha sağlıklı ve uzun süreli sonuç vermesi ve doğallığını koruması için kalıcı makyaj bakımının yapılması gerekmektedir.

Kalıcı makyaj sildirme
Kalıcı makyaj sildirme

Kalıcı Makyaj Ne kadar Kalır?

Kalıcı makyaj ne kadar kalır? Kalıcı makyaj uygulaması dövme uygulaması gibi ömür boyu ciltte kalan bir uygulama olmamaktadır. Dövme uygulamasında bir ömür boyu kalmaktadır. Fakat kalıcı makyaj derinin üst tabakasına yapıldığı için bir süre sonra bu kalıcı makyaj geçmektedir.

Kalıcı makyajın yüzde kalma süresi herkesin cilt tipine göre değişiklik göstermektedir. Zaman geçtikçe kalıcı makyaj kaybolur. Bununla birlikte kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan tekniğe ve uygulanan bölgeye göre de kalıcı makyajın kalma süresi farklılık göstermektedir. Ayrıca metabolizma hızına göre de kalma süresi değişmektedir. Yaklaşık olarak ortalama 2 ile 5 yıl arasında kalıcı makyaj ciltte kalmaktadır. Eyeliner ve dudak kontürü işleminin kalıcılık süresi 2 yıldır. Kaş işlemi için ise 1 yıl olmaktadır. Kalıcı makyaj ciltten atıldıktan sonra ciltte hafif izler ve gölgeler kalabilir.

Kalıcı makyaj ne kadar kalır
Kalıcı makyaj ne kadar kalır

Evde Kalıcı Makyaj Silme

Kalıcı makyaj işlemi yapıldıktan sonra sonuç istenildiği gibi olmadığı zaman kalıcı makyajın silinmesi talebi gelmektedir. Silme işlemi uygulaması uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Evde kalıcı makyaj silme tek başına yapabileceğiniz bir uygulama değildir.

Evde kalıcı makyaj silme
Evde kalıcı makyaj silme

Oksijenli Suyla Kalıcı Makyaj Silme

Oksijenli suyun içinde birçok vitamin bulunmaktadır. Bu yüzden oksijenli su cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Oksijenli suyla kalıcı makyaj silme işlemi bu konuda uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Yorum yapın