Prospan şurup nedir? Ne işe yarar?

Prospan şurubu özellikle öksürük ve üst solunum yolları rahatsızlığı için kullanılan prospan şurup hakkında harika bir yazı kaleme aldık. Şuan 51.25 TL’ye satılan prospan şurubun etken maddesi hedera helix ekstresidir. Peki prospan şurup ne işe yarar? Veyahut prospan şurup bebeklerde nasıl kullanılır? Gelin hep beraber detaylara geçelim.

Prospan şurup nedir?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan ilk bitkisel öksürük şurubu olan prospan şurup, şekersiz olarak üretilmiştir. Genellikle öksürük için kullanılmaktadır. Yapısında doğal ürünler barındırdığı için gönül rahatlığı ile kullanılabileceği bildirilmiştir. Bunun yanı sıra distrübütörlüğünü ise Abdi İbrahim firması almıştır. Şurubun içeriğinde aroma verici, ksantan sakızı, sorbitol çözeltisi maddeleri yer almaktadır.

Prospan şurup ne işe yarar?

Prospan şurup; Öksürük, bronşların iltihaplanması gibi üst solunum yollarının hastalıkları için kullanılmaktadır. Doktor gözetiminde ve uygun dozda almaya özen gösteriniz. Prospan şurup kullananlarda öksürüklerinin gittiğinden ve balgamdan kurtulduklarını dile getirmişlerdir.

Prospan şurup bebeklerde nasıl kullanılır?

10 aylık ve 1 yaş çocuklar için günde 3 kez, ölçüm kabı ile 2.5 ml verilmelidir.

Prospan şurup fiyatı

2021 senesinde prospan şurubun fiyatı şuan 51.25 TL’dir.

Prospan şurubun etken maddesi

Prospan şurubun etken maddesi hedera helix ekstresidir.

Prospan şurubu hamileler kullanabilir mi?

Prospan şurubunu hamilelerin kullanması uygun değildir. Doktorunuza danışmayı unutmayınız.

Prospan şurubunu diğer ilaçlarla birlikte kullanılabilir mi?

Prospan şurubunu diğer ilaçlarla birlikte kullanabilmek için doktorunuza danışınız.

Prospan şurubu açıldıktan ne kadar sürede tüketebilirim?

Prospan şurubu açtıktan 6 ay sonraya kadar uygun koşullarda saklayarak tüketebilirsiniz.

Prospan şurubun yan etkisi var mı?

Prospan şurubun yan etkileri: Bulantı, kusma, mide ve bağırsak şikayetleri…

Prospan şurubun araç ve makine kullanımı üzerinde etkisi var mı?

Prospan şurubun araç ve makine kullanımı üzerinde etkisi yoktur.

Prospan şurubun muadilleri nelerdir?

Prospan şurubun muadilleri şu şekildedir: Prostagood mono kapsül, Oraldin, Fito İntertulle, Piraldyne oral solüsyon, Omeguard yumuşak jeletin kapsül ve Legalon Fort kapsüldür.

Prospan ilacı sigorta kapsamına dahil mi?

Prospan ilacı sigorta kapsamına dahil değildir.

prospan
Prospan şurubu kullananların yorumlarını merak ediyor musunuz?

Prospan şurup kullananlar

Prospan şurubunu kullananların yorumlarını merak ediyor musunuz? Hadi o zaman hep beraber okuyalım.

 • doktor öksüren bebeğimiz için verdi. meraktan, önce kendimde denedim. tadı güzel, bildiğin sulandırılmış pekmez. ama işe yarıyor.
 • soğuk algınlığı geçtikten sonra devam eden öksürüğü bir anda durdurmayı başaran mucizevi bitkisel şuruptur. bir eczacının tavsiyesi üzerine kullanılmış, tavsiye ile yetinilmemiş araştırılmıştır.
 • ciğerim sökülesiye öksürürken yurt dışında asistanımın aldığı öksürük şurubu. tadı üzüm suyuna benziyor fakat tamamen katkısız, %100 sarmaşık yaprağından yapılan alman icadı bir ilaçmış.
  gerçekten tüm öksürük şuruplarını çöpe atın, bu sarmaşık yaprağı mucizevi bir şekilde öksürüğü kesiyor tamamen.
 • iki gundur cigerlerimi elime almadiysam sebebi bu suruptur. surup dedigime bakmayin ne tadi surup gibi ne verdigi his. ilik bitki cayi iciyormus gibi kayip gidiyor bogazdan. yerim. tadini ben cok sevdim. tavsiye ederim.
 • 5 gündür süren kuru öksürüğümü 1 günde azaltan, 2 günde geçiren ilaç. sigorta kapsamına dahil değildir. sebebi bitkisel olmasıymış, eczacı öyle dedi.
 • bildiğiniz duvar sarmaşığı yapraklarının kurutulması ve akabinde de ekstratının alınıp tadlandırılması şeklinde imal edilmektedir. doğru dozda ve zamanlamada kullanılırsa öksürüğü en erken 3-4 bilemedin 5. kurda bastırmaya başlatıcı etkisi vardır (öksürüğü tamamen ortadan kaldırmak vücudunuzun işidir bu destekleyici şurubun değil).
 • ılaç olmayıp destekleyici gıda ürünüdür. bir halta yaramayandır. dunyanin parasidir ayrica. ne 100 ustu kg cüsseli bende ne de 13-17 kg bebelerimde işe yaşamıştır, tecrübeyle sabittir.
 • 4.5 aylık bebeğime geniz akıntısından kaynaklı öksürüğünde kullanması için verdi doktoru. ilaca öğrencilerimden aşinayım bir çok kez kullandım ama bu kadar küçük bir bebekte ilk kez kullanacağım. faydalı olduğundan emin olduğum tek öksürük şurubu. umarım uyku da yapıyordur
 • her öksürüğe fayda vermeyen ilaç. sonuc ta doğal da olsa her şeyin belli bir kullanım alanı var di mi. basit öksürülere tabi ki kullanılabilir, bronşit-zatürre gibi hastaliklar da ise pek işe yaramaz. gerekli durumda kullanmak lazım
 • birkaç gecedir geçmeyen öksürüğüm için bugün eczacı tavsiyesi ile aldım. neredeyse yarım şişe içtim hala ciğerlerim çıkacak gibi öksürüyorum, azalma bile olmadı.anlaşılan eczacı pekmez niyetine iteledi yarın doktora gidicem.belki bebek ve çocuklarda daha çok işe yarıyordur ama bende bir arpa boyu bile yol kat edemedi.
karanfil 23432 2
prospan-surup-nedir

Yorum yapın